İstanbulda Bisiklete Binmek Sağlığa Zararlımı?

İstanbulda Bisiklete Binmek Sağlığa ?

• Kesin Zararlı!

• Ne olursa olsun Yararlı!

• Yürümek yada Bulunmak bile Zararlı!

• Hastasıyım ayrılamam;İstanbula vede Egsoz kokusuna!

• Toplam katılım
    29

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
Eksoz Emisyonu denen olayı haala anlamış değilim,
Bu kural&kanun şu an boştadır, Uygulanması hikaye şeklindedir,
Araç geçen yerlerde bırakın bisikleti ,yürümek insan sağlığına zararlı durumdadır
Özellikle Kamyon,Halk vede Toplu taşıma araçları zehir saçtığını düşünüyorum
Toplu taşıma araçları acaba Eksoz kontrolüne tabimi, inanın sanmıyorum

Sizce İstanbulda Bisiklete Binmek Sağlığa Zararlımı;Yararlımı?

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir
Scudo

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Abi (link) açmıştım tarihin birinde. Fotoğraf linki yalan olmuş, ama merak ettiysen ameliyat maskesi vardı yüzümde. :)

İstanbul'da yaşamak zararlı abi. Sadece sağlığa mı? Cana, mala, sinire, psikolojiye vs.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Bilirli

arda22

Aktif Üye
Tepki
80
en zararlı egzos bence de

istanbulda bisiklet üstündeyken başıma gelen en kötü şey araçlardan değildi de bi otobüs durağı önüne atılan mısır koçanıydı düşüyodum az kalsın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
valla açık açık doğru zehir soluyoruz volki ama ne edecen nasıl gideceğiz buralardan uzaklara tabi trafikten acaba absorbe ediyormu vucud bilemiyoruz
bir araştırmak lazım şu anda bende nefes yetersizliği ve astım olmadı acaba bunda yüksek yerlere bisikletle çıkmanın faydası oldumu bilmiyorum ordan temiz havayı teneffüs etmek nitekim çamlıca tepesine çıktığım sıcak aylarda aşağıya inen o sisi kahverengi bulutu görüyorsun resmen otomobillerin saçtığı karbon monoksit evet kömür petrol doğal gaz birlikte yanınca havaya ne gidiyor karbonmonoksit artık doğal gaz dışında petrol ve kömür dışında başka fosil olmayan yakıtlara yönelmek temiz enerjiye de gel gelelim dünyanın dev firmaları buna he diyeceklermi başta rusyanın en büyük gaz şirketleri petrol şirketleri bence en büyük sabıkalı vetabi abd avrupa birliği kimya sanayinde almanya hepsi suçlu bunların
6 derece adlı bir belgesel var onu seyrettim durum vahim 6 derece artması demek dünyanın bazı yörelerini seller bazı yörelerini kuraklık götürecek susuzluk yaşam bitebilir 50 yıl içinde büyük felaketler kapıda atmosfere saldığımız karbonu azaltmazsak iş bitiyor

victory

Daimi Üye
Tepki
174
İstanbulun neresinde bindiginize baglı derim ben.
mesela ormanda bisiklete binmek NE OLURSA OLSUN YARARLI :)
sahillerin KESİNLİKLE ZARARLI olcagını zannetmiyorum.
zaten başkada bi yerde nadiren biniyorum
bence zarardan kesinlikle söz edilmemeli.:in:

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
@victory

İznik Orman yolu 800 metre rakımdayız, Yanımızdan geçen bi ucube araçtan yuttuğumuz Karbonu hatırladım biara:rolleyes:

victory

Daimi Üye
Tepki
174
@volkii

iznik mi istanbulmu? ben istanbul belgrad ormanlarından bahsetmiştim hiç böyle bi problem yaşamadık daha ;) :in:

Volkan Bilirli

Forum Bağımlısı
Tepki
550
@victory

Yani sadece Belgratta olalım diyorsun :D

800 metre rakımda Orman içinde Karbondioksit vede sürüyle zararlı gaza maruz kalınabileceğini vurguladım, Sahil yollarında hiç mi araç geçmiyor?
:D Mangalcılar bile yeterlidir insanın aldığı nefesi kirletmeye

Bu konunun açılış sebebi aslında durumun ne kadar ciddi olduğunu
vurgulamaktır, duyarlı olunmasını sağlamaktır,

Senin imzanda yazdığı gibi
"En Az Şeye İhtiyaç Duymaktır..." Hayatta en az neye ihtiyaç olur bilinmez ama en çok Oksijene ihtiyaç vardır:in: ,

Yoktur diyen 2 dakika nefesini tutsun :D

victory

Daimi Üye
Tepki
174
@volkii

tabiki sadece belgrad deil böyle bişey niye söyliyim fakat konu istanbul olarak acılmış anket te de istanbul vurgulanıyo o zamn ...

benim demek istedigim arabaların fabrikaların en yogun oldugu yerler varken olmadıgı yerlerde var buralar degerlendirilebilir.

tabi gönul isterdiki hiç bi yerde bu durumla karşılaşmamak :in: