Istanbul'da arka suspansiyon satan bi yer var mı?

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Merabalar yeni üye oldum. Ben mi araştırmayı bilmiyorum yoksa yok mu böle bi yer anlamadım gitti; Drag F5 bisikletime arka süspansiyon almak istiyorum, havalı. Delta'da yok, Yeşil bisiklette ya da pedal da aynı (internet sitelerinden baktıgım kadarıyla). Yardımcı olun lütfen. Teşekkür.

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
Firmalar internet sitelerini sık sık güncellenmiyor.En iyisi telefonla irtibata geçin.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
dragomia f5
arkadaşımda var bu bisikletten ve (link) linkteki gibi helezonlu değil arka amortisörü.rock shox marka üzerinde powered by sram yazan havalı çalışan bi amortisörü var.sorayım bakayım nereden temin etmiş ;)

muhtemelen amortisör bu
(link)

amortisör Eskişehir'e uğradığında, bizim arkadaş kapmış.. :)

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
internet sitesinde 900 ytlye ön amortisör satan bi firma neden arka amortisör de satmaz? Veya satıyosa neden bunu internet sitesine koymaz? Cevaplar için saolun, yarın arayıp 3 firmayı soracam. Bu sitedeki linklerde de bi iki firma gördüm onları da aricam. Görüşürüz :)

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

sonucu bizimle paylaşta, merakta kalmayalım.

bike and outdoor'a da bak istersen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Arka amortisör genelde pek değişmediği için daha doğrusu Ülkemizde öle çok kaliteli arka amorisör talep edicek kadar kaliteli fs kullanan sayısı az olduğu için gelmiyor olabilir benceki büyük ihtimalde öle zaten ama zamanında bir tane Giant NRS Composite için arka sid team amortisör getirmişti kaçkar bisiklet istersen bir ara ve sor belki sanada getirtebilirler...

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Pedal, Yeşil, Delta, Velespit ve Bikeandoutdoor'da yok

Sadece burdaki linklerden metin bisiklette bulabildim rock shox varmış ama kalmamış getirtecekmiş. Suntour varmış (yanlış anlamadıysam hoş) Model falan sormadım ama havalıların 150 200 euro civarı oldugunu söyledi. Sonra arayıp bi daha görüşecem.

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Bi düzeltme yapayım, Metin bisiklet sadece rock shox satıyo başka bişi yok, ve de şuan ellerinde yokmuş amortisör. 2 Haftaya kadar gelecek dedi. Suntour'un kendi sitesinde arka amortisör yok zaten :p

Kaçkar'a da sordum rock shox'ın havalı süspansiyonlarını getirtiyolarmış, ellerinde yokmuş. Fiyatların 250 ila 400 dolar arasında oldugunu söyledi. Saolasın chaari. :)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Evet sen aradığında ben tam ordaydım iç lastik pompa felan gibi bi kaç bişey almaya gitmiştim...150 -200 eu fiyat aralığıda yaklaşık 250-400 dolar arası bir aralığa yakın oluyor....

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Arkadaşlar arka amortisör işi ön gibi değil. Bir sürü tasarım, (kadro için) bir sürü ölçü var. Uzunluk, kısalık, bushinglerin eni, uzunluğu kullanacak kişinin kilosu vs.. gibi yüzlerce değişken var.. Her yıl da bisikletler değişiyor. Bunların 10 YTL ye satılanları bulunuyor (Yalnış yazmadım, fiyat doğru) Ama bu olacağına araya düz demir bağlarım daha iyi..
Suntour'un arka amortisörü yok bildiğim kadarıyla..
Adam gibi amortisörlerin fiyatı yukarıda yazılmış. Fiyatlar az değil. Gelecek denen amortisörlerin uyum sorunu olabilir. Umarım ellerinde kalmaz..Bir ara Aslı Bisiklet RST Chamber-X arka amortisör getirmişti. Çok iyi bir parçaydı. 90 USD civarına satılmıştı. Çok az gelimişti şimdilerde yok..Ben bunu bir Specialized'e uydurmuştum..