İstanbul->yalova->iznik->bilecik->eskişehir

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba

Ramazan bayramı tatilinin kısa olması nedeni ile memleketim Mersine gidemeyeceğim için, yeni oğlum Hilmi ile ilk uzun turumuzu yapalım dedik. Google maps'i biraz kurlacadıktan sonra çok güzel bir güzergah belirledim. Olabildiğince ana yollardan uzak, daha önemlisi köy yollarının olması. Yaklaşık 280 km lik bir mesafe olacak ve 2 günde kat etmeyi planlıyorum. İlk gün için amacım Bileciğe ulaşmak.

Bu turu gerçekleştireceğim bisikletim Sedona 940. 29'' mtb lastiklerimle oldukça keyifli olacak :)

Yanıma teknik ihtiyaç haricinde bir şey almayı planlamıyorum. Bu nedenle Bilecik'te konaklama yapabileceğim bir yer tavsiye ederseniz çok sevinirim.

İstikametimin ekran alıntısı ve google maps linki aşağıdadır. Tavsiye ve bilgi vermek isteyen olursa yine pek memnun olurum.

JYgPEW.jpg

(link)

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Güzel bir rota, Allah yolunuzu açık etsin. Oğlunuz kaç yaşında?

• Beğen
Tepkiler: İsa Yavaş

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Yalova'dan sonra Altınova yolundan Boyalıca'ya sürebilirsiniz, bu yol trafikten uzak ve daha eğlencelidir.
İznik'ten sonra Yenişehir yolu da trafik açısından daha uygundur. Bilecik yolu kuzey - güney aksında en yoğun trafik olan yerlerdendir.
Yolunuz açık olsun.

• Beğen
Tepkiler: seven7

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tahir Keskin

Biri diyorki yeni oğlum hilmi ile dolaşacağız. Diğeride hilmi kaç yaşında diye soruyor. Türkçeyi kendinizi ifade etmekten uzak kullanabilmek için nasıl bir efor sarfediyorsunuz kuzum siz.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@mtb_rider, kişi kendi zaviyesinden bakar olaya. Ben de oğlunuzla tura çıkacaksınız diye heyecanlandım. :) O zaman size Hilmi ile iyi yolculuklar. :harika:

@mehmetsunu, bu kafa karışıklığı da böylece giderilmiş oldu.

• Beğen
Tepkiler: Bülent Ç.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlı sürüşler dilerim. rotanın google maps linki var mı? toplam irtifayı merak ettim.

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Soner Sarihan ben Yenişehir-Bilecik arasını, kuzey-güney hattından daha tehlikeli buluyorum. Doğma büyüme Bilecikliyim. Yenişehir-Bilecik arasında ki yol gidiş geliş 2 şerit. Emniyet şeridi vb. yok. Kamyonlarda sıkça kullanmakta çünkü bir hayli fabrika var. Fakat kuzey-güney istikametinde hiç yoktan emniyet şeridi var. Bilecik'ten İznik'e giderkende hep Osmaneli, Arapuçtu üzerinden İznik'e gitmeyi tercih ediyorum ben.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
yaklaşık 2-3 hafta önce iznik'e gittik arkadaşlar ile. Mıcırlı yol canımıza okudu (Orhangazi-iznik) Yalova-Orhangazi arasında ki yol çok güzeldi.

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
İznik Bilecik arası için bende Melih gibi Osmaneli yolunu tavsiye ederim. Bilecikte kalmak içinde üç dört tane eli yüzü düzgün otel var. Sizin kriterleriniz nasıl?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Osman Yener

Kalacak yer olsun yeter bana. Kaynarcadan spıp aşağıya inme sebebim sadece daha köy yollarını tercih etmek istedim. Osmaneli yolu daha işlek gibi sanki ?

efeyuceer

Üye
Tepki
102
Bisiklet
Bianchi
Umarım turunuz kazasız belasız biter bilecik tarafları ve yoğun fabrika alanlarına dikkat tabi

Osman Yener

Forum Demirbaşı
Tepki
643
Bisiklet
Scott
Bilecik'e 20 km kalan mesafesi gerçekten sıkıntılı. Açıkcası gireceksenizde yanlız olmamanız iyi olurdu ters bir duruma karşı. Tabii bu yorum normal zaman için. Belki bayram tatili nedeniyle kamyon trafiği olmayabilir. Bayramda Bilecikte olsam sizi karşılar ertesi günde Söğüte kadar eşlik ederdim.

Tepki
12
Bisiklet
Carraro
@mtb_rider

bilecikliyim aslen su anda bursada yasayıyorum ama sureklı kullandıgım bir güzargah çizmissin sorun olursa cevapalama çalışırım

Tepki
53
İsim
Sıradan Pil
Bisiklet
b'Twin
arkadaslar fotograf yukleyemiyorum ss aticaktim olmadi. istanbuldan ankaraya gitmeyi planliyorum hariyada D ile baslayan yollarin hepsine girmek yasal mi? D100 D650 gibi yollar daha acik renkli birde O ile baslayanlar var sanirim onlara giremiyoruz dogru mu anlamisim?

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Osmaneli üzerinden Eskişehir'e kadar gitmiştim. Keyifli bir rota. Yalova'dan itibaren sürekli yükselen rakım nedeniyle inişler olsa da çıkışları daha bol olan bir güzergah. Tevekkeltü telalallah deyip vurun kendinizi yola. Kalacak yer olarak önceliğiniz fiyatsa öğretmen evleri candır bu arada.

• Beğen
Tepkiler: khc