İstanbul - Yalıköy Turu

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Merhabalar bu hafta sonu 3 Kişi olarak ( Erkut müthemadiyen Güneş gözlüklü, Vedat uzun saçlı ve ben İlhan) yaptığımız İstanbul - Yalıköy turundan bahsedeceğim.

Öncelikle Cumartesi sabah 7' de Bağcılardan yola çıktık. Avrupa Otoyolunu geçip Arnavutköye doğru pedalladık. Bu rotada malesef Habibler-Arnavutköy yolu kullanılmak zorunda ve 3. Havalimanı inşaatı dolayısı ile yol kamyonlar ile dolu. Hemde 130 ile en sol şeritte giden, sollama yapan Kamyonlar ! Gideceklerin dikkatli olmasını önemle rica ediyorum.

Arnavutköy' e geldikten sonra yeşillikler ve rüzgar gülleri arasında "Taya Kadın" kasabasına doğru pedallıyoruz.

taya kadın.jpg

"Taya Kadın" a vardıkdan sonra mola veriyoruz ve böreği standardın üzerinde lezzetli olan börekçide birşeyler atıştırıyoruz.

börekçi.jpg

Yemekleri bitirdikten sonra Kestanelik' e doğru müthiş keyifli bir iniş var. Tadını çıkarıyoruz, " yarın burayı nasıl çıkacağız lan" diye düşünmemeye çalışarak :)

kestanelik inş.jpg

Ve Kestanelikdeyiz. Kestanelik bizim piskolojik sınırımızdı. Kestaneliğe vardıysak Arizonaya da gideriz piskolojisi ile bir mola daha veriyoruz.

kestanelik çıkış.jpg
kestanelik mola.jpg kestanelik mola (2).jpg kestanelik.jpg

Bozuk düzen taşların üstünde tıkırdıyan
Tekerlekler yollara bir şeyler anlatıyor,
Uzun yollar bu sesten silkinerek yatıyor...

F. Nazif Çamlıbel

kestanelik (2).jpg

Kestanelikdeki moladan sonra yolumuza devam ediyoruz. Rota sürekli göl ve sazlıklarla dolu.
Terkos gölüne yakınken birkaç fotoğraf çekiyoruz. bu sırada Kırmızı bir Fiat Doblo ile yanımıza yaklaşıp duran ve yanında ailesi olan abi "Arkadaşlar merhaba birşeye ihtiyacınız var mı ? varsa söyleyin diyor". İstanbul' dan uzaklaştıkça insan davranışları da değişiyor :)

uçtum.jpg

sazlık vedat.jpg sazlık.jpg sazlık erkut.jpg

Yola epey bir devam ettikden sonra ORmanlı tarafında göl kenarında bir kulube görüyoruz. Yol kenarından çay içelim diyoruz. Biz çayı beklerken yan masadan " Gençler gelin mis gibi yayın balığı var" Organik protein kaynağı, en sevdiğim :)

iskele.jpg
yayın balığı.jpg yayın yerken.jpg

Aslında niyetimiz Çilingoz' a gitmekti. Lakin öğrendiğimiz kadarı ile Çilingoz' u belediye birilerine kiralamış. İşletmede Girişte ayrı, Bisiklete ayrı, Çadıra ayrı, Tuvelete ayrı, duşa ayrı vs para alıyormuş. Bizde bir köy öncesi olan Yalıköy' de kamp atmaya karar veriyoruz. Bence çokda iyi bir karar vermişiz.
ÇAdırlarımızı kuruyor ve ateşimizi yakıyoruz.

kamp ateşi (3).jpg kamp ateşi (2).jpg

akşam çadır.jpg
kamp ateşi 4.jpg

akşam çadır.jpg

Ertesi gün kalkmayı planladığımız saate kalkamadığımızdan ve kamyonlu yoldan geçerken karanlığa kalmak istemediğimizden 30 Km otobüs kullanıp kalanını pedallayarak Pazar aksamı saat 8 de turumuzu tamamlıyoruz

rota.jpg km göstergesi.jpg

Buda turumuzun video linki.

Abone olarak tüm tur videolarımızı izleyebilirsiniz. :)

Scudo

Erkut86

Üye
Tepki
21
İsim
Erkut
Bisiklet
Merida
yol bisikleti kullanan arkadaşlar arnavutköy tayakadın köyünden d020 yoluna bağlanıp güzel antrenman yapabilirler yolda turcu arkadaşlara çok rastlamadık belkide çoğu bu rotaya gitmemiştir çilngoz yalıköy çok bilindik bir yer değil ama keyifli bir yolçuluk çilingoz biraz masraflı ama tam bir doğa harikası benim çocukluğum orada geçti yok ben harcama yapmak istemiyorum derseniz yalıköy sahilde kapm atabilir ve sabah çadırın kapısını açıp göreceğiniz deniz manzarası birgün önceki yolun tüm yorgunluğunu alıp götürecektir ormanlı köyüne girmeden önce sol tarafta balıkçılar var orada bir mola vererek çay içebilir resimde görüldüğü gibi büyük çapta yayın balığı yiyebilirsiniz yalıköyde kampınızı topladıktan sonra köy kahvaltısı yapabilirsiniz köyün meydanında kahvenin karşısında fiyatlarıda uygun sabah planladığnız saatten daha geç uyandınız ve karanlığa kalmak istemiyorsunuz dönüş yolunda yalıköyden kestanelik köyüne kadar ieet otobüsü var köyde otobüslerde çok yoğunluk olmadığı için yardımcı olurlar tabi çok kalablık değilseniz:))) benimde anlatacaklarım bukadar umarım yardımcı olabılmışızdır.

ilhan kardeşim videonunda linkini atmış abone olursanız seviniriz :))) aktif olarak tur videolarımızn devamı gelecek elimizden geldiğince kamp atmalı turlar düzenlemeyi düşünüyoruz.