Istanbul tasarim bisiklet.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında avsar1234 tarafından paylaşıldı.

1. avsar1234

avsar1234 Yeni Üye

Adı:
    Ömer
    Seviye:
    Arkadaslar oncelikle telefondan yaziyorum imla hatalari icin ozur dilerim.
    Basligi dogru mu yazdim emin degilim fakat olay şu. Istanbulda yasiyorum ve bir bisiklet almak istiyorum boy 1.76 civari kilo 69. Gecen sene de bisiklet almak gibi bir tutkum olmustu fakat bu yil sinavlar falan derken ( Ygs ve su anda Lys hazirlik surecindeyim) yoruldugumu iyice anladim ve kafa dagitmak icin hem suan hemde yazin (ve insallah sonrasindada) gezip dolasmak istiyorum. Daha oncede belirttigim gibi istanbulda yasiyorum ve sehre aşığım diyebiliriz avrupayida gezen biriyim fakat istanbul kalbimde baska bir yerde :) bu yuzden baslikta da belirttigim gibi istanbul tasarimli bisiklet ariyorum. Gecen sene arastirirken bu tarz bir bisiklet gormustum beyaz renkti uzerinde istanbul yaziyordu ve marti,kiz kulesi gibi istanbula has motiflerle suslenmisti. Fakat suan bu bisikletin modelini hatirlamiyorum. Boyle bir bisiklet satiliyormu yoksa ozel yapimmi ondanda emin degilim fakat dedigim gibi eger bu tarz bisikletler hakkinda bilginiz varsa paylasirsaniz cok guzel olur.

Bunun haricinde illa istanbul motifli olmasi sart degil ama olursa benim icin 1-0 önde baslar, istanbulda surmek icin uygun bisiklet ariyorum (ara sokaklara falanda girebilecegim) bunun icin en uygunu sehir bisikletleri midir ? Bu bisikletler konforlumudur ? Çunku malum istanbulun her yerinde yollar kaymak gibi degil. Profosyonel olarak surmeyecegim fakat yinede kask vb. Ekipmana ihtiyacim varmidir ? Cok soru sordum biliyorum fakat vereceginiz cevaplar icin simdiden tesekkur ederim.

Son olarak ; bir butce belirlemedim lakin 1000 lira civari verebilirim 1200 1300 de olur cok begendigim bir model cikarsa dahada arttirabilirim ama cok fazlada abartmak istemiyorum :) ( belki profosyanel olarak surmeyecek biri icin 1200 gibi fiyatlar fazla bile olabilir emin degilim.)

2. Emrah DURGUN

Emrah DURGUN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sedona İstanbul modeline bakabilirsiniz. Sanırım isteklerinize uygun.

BFOkuru bunu beğendi.
    avsar1234

avsar1234 Yeni Üye

Adı:
    Ömer
    Seviye:
    @Emrah DURGUN peki acaba konfor ve ekipman konusundaki gorusleriniz nedir? Hobi amacli surecek birinin ekipmana ihtiyaci var midir ?

4. Emrah DURGUN

Emrah DURGUN Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @avsar1234 Açıkçası şehir modellerinin ekipmanlarından pek anlamıyorum bilgisi olan birisinin yazması daha doğru olur.

Ama benim görüşüme göre komponentlerin üst model olma ihtiyacı kişiden kişiye göre değişir hobi amaçlı kullanımda. Yani kimisi her komponent üst seviye olsun ister, kimisi aldığı keyfe bakar kimisi de teknik kısmın verdiği keyfe o yüzden bu konu keyfine ve bütçene kalmış.

Ekipman olarak kastettiğin eğer giyim ve aksesuarsa; kesinlikle kask, uygun nefes alan kıyafetler ve aydınlatma gerekli.

Eminim daha tecrübeli kimseler daha detaylı cevap verecektir.

5. Okan KILIÇ

Okan KILIÇ Yeni Üye

Adı:
    Okan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Salcanonun da sanırım bir istanbul tasarım bisikleti var ama ne kadar başarılıdır emin değilim , öyle gezinirken görmüştüm.

6. emrejon

emrejon Bisikletle işe gidenler

Adı:
    emre özciftci
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Soyle soylicem ben gezerim kaldirimada kicarim dağa bayirada cikarim diyosan mtb al sadece gezicem diyosan sehir bisikleti al ama kadro boyuna dikkat et bide lastik patladimi yapabilmen icin yama seti pompa yedek ic lastik bulundur yaninda

Kask mutlaka olsun

7. saintco

saintco Yeni Üye

Adı:
    önder taşkınvardar
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye: