İstanbul-Soma Maden Şehitlerine Saygı Turu (Sevgi ve Saygı Yolu)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kafaikiteker tarafından paylaşıldı.

 1. Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Herkese selam olsun. Umarım keyifli bir yazı ile sizleri baş başa bırakırım.08-13 Mayıs 2016 tarih aralığında İstanbul-Soma Maden Şehitlerine Saygı Turunu gerçekleştirdim.Hala turun sonundaki burukluğu yaşamaktayım çünkü acılar dün gibi.
  Yola babamın biraz gönül koyması ile düşünceli bir şekilde başladım, bisiklet tehlikeli dedi her seferinde ve bisiklet kazaları.Ama çıktık işte gönlünü öyle böyle ala ala.Turumun amacı Yüreği Yanık Anaların, Babaarın, Eşlerin, Evatların acılarına ortak olmak idi. 08 Mayıs Anneler Gününde başlayıp 13 Mayıs Soma Maden faciasının 2.Yıl dönümünde bitirecektim.Yolumun ismine Sevgi ve Saygı Yolu dedim.Çünkü 8 mayısta Sevgi günüde başlayıp 13 ünde acı dolu bir günde bitirecektim.Ve tur başlar.
  1. Gün sabah 06:30 da annemin gününü kutladıktan sonra annem ve babamdan aldığım sevgi bayrağı ile yollara düşüyorum.İlk düşüncem acaba kazasız belasız tamamlaya bilecek miyim. Neyse yola koyuluyorum. Çıkış yerim Esenler. Atatürk Hava Limanına kadar kenardan köşeden takip ediyorum. Ardından e-5 kenarlarındaki yan yolları kullanmaya başlıyorum. IMG_5334.JPG Büyükçekmece çıkışına doğru bir bisikletli ile karşılaşıyorum. IMG_5335.JPG
  İsmi Gökhan onada teşekkür ederim burdan. Silivriye kadar beraber gidiyoruz.E akslilik olcak ya Gökhan bir kaç defa kaskını beresini vs düşürüyor. Silivri tabelası önünde bi kaç fotoğraf çektikten sonra devam ediyorruz.Silivriye kadar yol ile herhangi bir sıkıntım olmadı.
  IMG_5344.JPG
  Silivri girişi öncesi yol bir miktar bozuluyor.10 dk lık bir molanın ardına Çorluya doğru pedallamaya başlıyorum. IMG_5348.JPG
  Çorlu yolu da çok güzel. Nefis diye bilirim.
  IMG_5365.JPG Çorluda arkadaşım Necipi görüp yemek yedikten sonra yol benim diyorum ve düşüyorum Tekirdağ yoluna. IMG_5389.JPG Çorlu Tekirdağ yolunda bozulmalar mevcut ve yolun yarısından sonra sanki stabilize asfalt var. Yavaş yavaş gidiyorum ve rüzgarı karşıdan yemeye başlıyorum.


  IMG_5390.JPG
  Tekirdağ marmara ereğlisi yol ayrımından sonra yine yol güzelleşiyor. 1. gün sonunda Tekirdağ da konaklayacaktım ki vaktin ve gücümün olmasından malkarayı tercih ediyorum ve yola deva ediorum.
  IMG_5384.JPG
  Tekirdağ çıkışında çok güzel bir eğim koymuşlar mükemmel.
  Bu yol da bir miktar köpek saldırdı bana.
  IMG_5858.PNG
  Biraz aksiyon oluyor tabi köpek olunca. Bu arada Malkara yolunda çalışma olduğu için bazen yol tek şeride düşüyor ve her daim önünüze ve arkanıza bakmak zorundasınız. Ve Tekirdağ-Malkara yolunda bir sevgi seli oluşuyor yanımdan o kadar çok motorlu insan geçtiki sayamadım bile.Hepsi sağolsun selam vererek geçtiler.Mutlu olmam için bir sebep. Sanırım korktuğum başıma geliyor, sol ayak diz kapağında ağrı başlıyor ağrı sızı içinde konaklama yerime varıyorum. Acaba bağlarımı zedeledim acaba diz kapağındaki o su mu azaldı değişik değişik düşünceler.
  IMG_5421.JPG
  Ama sebebi ortada toplamda 110 kilo ve 200 km. 1.gün erken istirahat ediyorum ve ağrının sabaha geçmesi için dua ediyorum.

  IMG_5431.JPG
  2. gün kalkıyorum ve ağrım çok hafif böyle yokmuş gibi, yola devam ede bilirim diyorum. Kahvaltı için Malkarada yer bulamadığım için Keşana kadar pedallıyorum. Malkara-Keşan yoluda gerçekten çok güzel.
  IMG_5450.JPG
  Keşanda kahvaltı yaptıktan sonra Gelibolu için yola koyuluyorum.
  IMG_5455.JPG

  IMG_5464.JPG
  Yolda bir çoban abim ve bir çoban kardeşimle denk geliyorum bi kaç dk muhabbet ediyoruz.Bi kaç bilgi verdiler bana sağolsun bende yanımda taşıdığım nevaleden ikram ediyorum.Yoldakinin halinden yoldaki anlar.
  IMG_5463.JPG


  Keşan Gelibolu yolunda tek sıkıntılı yer Koru Dağı tırmanışı.Tırmanışı gerçekleştiriyorum ve iniş muhteşem diye bilirim.
  IMG_5473.JPG
  Aşagıda Saroz körfezi bizi karşılıyor.Hemen bir petrol istasyonuna giriyorum ve her zamanki gibi muhabbetler.Bi abi ordan çıkıyor ve konuşmaya başlıyor. Tam Çanakkale şivesi, iyi Çanakkaleye gelmişim diyorum.Saroz Körfezinden Geliboluya gidene kadar , tahmini 30 km boyunca rüzgar düşmanım oldu ve karşıdan esmeye başladı.Koru dağını tekrardan tırmanıyordum sanki.
  IMG_5490.JPG

  IMG_5515.JPG
  Hatta Bayrağımın alt kısmı yırtıldı düşesinden korkarak bantladım ve geliboluda yeni bir bayrak taktım, yırtılan bayrağımızıda çantama koydum.
  IMG_5527.JPG

  IMG_5541.JPG

  Geliboluya geliyorum ve yemek yedikten sonra biraz muhabbet yine yola düşüyorum saat olmuş 16 ben hala 14 falan zannediyorum :D Ecebat yoluna giriyorum.
  IMG_5546.JPG
  Yolda yol bakım çalışmaları ve tünel açma çalışmaları var her şantiye başında 10 köpek beni kovalıyor. Birde hayvan barınakları var oralardan da köpekler dışarı çıkmış bir kaç yerde de onların saldırısına uğradım. Neyse ki sıkıntı bir durum oluşmadı.Gelibolu-Ecebat yolu stabilize bir yol ve yer yer bozulmalar var ve bakım çalışmaları devam etmekte.
  IMG_5557.JPG

  IMG_5570.JPG
  Akbaş Şehitliğine geliyorum. Kimsecikler yok. Ziyaretimi gerçekleştiriyorım ve Merzifondan aldığım bir kavanoz toprağı Şehitliğe döküyorum.Farklı duygular , geçmişle yine gurur duyuyor insan.
  Şehitlikten de bir kavanoz toprak alıyorum Soma Maden Şehitliğine götürmek için.

  IMG_5591.JPG

  IMG_5598.JPG

  IMG_5605.JPG

  Yol benim, devam ediyorum ve Ecebattayım. Hemen otobüs vapuruna biniyorum ve Merkeze geçiyorum. Ve günün sonu 140 km ve yorgun bir adam :D

  3.Gün sabah biraz rahat hareket ediyorum. Öncelikle saat 09:30 da uyandım kahvaltı yapmam falan 11 e doğru anca yola koyulabildim.zaten rotada kısa 70 km ama yol eğimli.
  IMG_5622.JPG
  Yola koyuluyorum ve süpriz 1 yol stabilize. El bileklerim ağrıdı gün sonunda.
  IMG_5644.JPG
  Yolda çok güzel ekşili su çeşmeleri var, sanki suya limon sıkmışlar. Sürekli tırmanış gerçekleştirdim ve sürekli dinlendim çünkü dizim yine ağrımaya başlamıştı. Neydi yanlışım derken ine çıka ine çıka Çana varıyorum.Bende ayrı yeri var oraların arkadaşlarım dostlarım var oralarda. Gün sonu hafif ağrıyan bacak ve 70 km.
  IMG_5660.JPG
  4.Gün saatimi de kurmamışım arkadaşıma güvenerek. Saat 8 de uyanıyorum ve bana muhteşem bir kahvaltı hazırlamışlar. Arkadaşıma ve ailesine çok teşekkür ettim. Beni çok iyi ağırladılar. Kahvaltıdan sonra tabi saat 09:30 u geçiyor yola çıkıyorum.Üniversite çıkışı var. Madem gidiyorsun al buda bizden olsun der gibi :D Yenice için pedallıyorum ve Çal köü tırmanışı tırman babam tırman 4 sene oralarda idim hiç bu kadar eğim olduğunu fark etmemişim. Tam çal çıkışı bitiyor yanıma sağolsun düşünceli bir abi geliyor pikapla tutun götüreyim diyor hatta yeniceye ah be abi aşağıda gelseydin gelirdim yukarı kadar dedim :D teşekkür ederek her ikimizde yollarımıza devam ettik. Bu arada yollar bozuk, hep stabilize.
  IMG_5672.JPG

  IMG_5681.JPG
  Bu rotaları Yani Çanakkale den Yenice taraflarını düşünen insanlara söyleyeyim her yer doğal kamping ama zor bi anınız olur yada olmaz bir köye atlayın sizi ağırlayacak insanlar çok olur.Gönlü açık insanlardır.Yeniceye ulaştığımda bir kaç arkadaşımla görüşüp yemek yiyip yola devam ediyorum.Yolda ne bir istasyon ne bir market hiç bir şey yok. Yol Edremit yolu.
  IMG_5704.JPG
  Şuana kadar geçtiğim en kötü yol Yenice-Edremit arası. Yol bitsin diye dua ediyorum.Çünkü hiç bir şey yok yolda. Yolumun üzerinde Yeniceye bağlı iki belde var Hamdibey ve Kalkım oralarda dahi bişey bulamıyorum ve devam, anca devam :D Bu arda yolda çok fazla çeşme var.Su bedava :D @Kuzey Ege beni bu rota için uyardı ve başıma gelen geldi. Şekerim düştü ve hava çarptı beni gücüm var ama gitmek istemiyorum.Kaz dağlarında uyuyasım vardı.
  IMG_5713.JPG

  IMG_5715.JPG
  Ama eğimden yana sıkıntım olmadı yavaş yavaş çıktım saat 19:30 gibi Edremite varıyorum.Edremitte kalcağım yerde sıkıntı oluyor. Ricalarıma rağmen bisikleti içeri almıyorar, halbuki kazan dairesi dahi olur demiştim.Onlar almayınca bende devam ediyorum Burhaniye ilçesine alternatif yer bulunca.Yola devam ediyorum ve karanlıktayım aydınlatmalar fosforlu yelek vs. ekipmanı da takınca fark edile edile gidiyorum.Akşam yemeğini Burhaniye sofrasında yedim. Çok lezzetli yapıyorlar tavsiye ede bilirim.Ve konaklayacağım yerdeyim. 4.günün sonu hava çarpması ve 110 km.
  IMG_5727.JPG

  IMG_5730.JPG

  5.Gün: Sabah 8 gibi uyanıyorum ve kahvaltımı rahat rahat yapıyorum sanki gidecek bir yerim yokmuş gibi. :D
  IMG_5756.JPG
  IMG_5752.JPG
  Burhaniyeden çıkıyorum önümde Gömeç var küçük bir ilçe ve zeytinlik dolu.Ama durmak yok Ayvalık a kadar. Ayvalık biraz içerde kalıyor ama gelmişken görmemek olmaz.
  IMG_5785.JPG

  İniyorum aşağı ve bir kaç beyfendi bana Cunda Adasına gitmemi tavsiye ediyor.
  IMG_5794.JPG

  IMG_5797.JPG

  IMG_5800.JPG
  Cunda adasına doğru pedallıyorum çok şirin bir ada ve bisiklet yolu mevcut.Yolunuz düşerse kesinlikle bir tur atamanızı tavsiye ederim ben adanın yarısından döndüm çünkü yolum var daha.
  IMG_5780.JPG
  Ve Türkiyenin ilk boğaz köprüsünden geçiyorum :D
  Ayvalıkta biraz çantaya nevale, şekerimi artıracak ürün takviyesi yapıyorum.
  IMG_5810.JPG
  İzmir il sınır tabelasını geçtikten sonra yanımda bir bisikletli, ben şok:D Serdar ALTAY abimle orada tanışıyoruz.
  IMG_5823.JPG Hoş güzel sohbetimiz oldu.Bergamaya kadar beraber yol aldık.Umarım bu tanışıklığımızda devam ede gelir.Bi kaç çay molası verdik ve daha öğlen yemeği bile yememiştim.Sağolsun kendi erzağını benimle paylaştı.Yol işte. Yoldakinin halinden yoldaki anlar. Bergama girişi bir yağmur bizi karşıladı Bergama otogarına sığındık bi yarım saat orda dinlendik ve Serdar abi Aliağa ya doğru devam edecekti bir miktar bende eşlik ettim ve bir istasyonda son çayımızı yudumladık ve ayrıldık.Serdar abime tekrardan hoş sohbeti için teşekkür ederim.Bende Bergamaya geri dönüş yapıyorum otogardan şehre kadar yol çok ama çok kötü ve yol çalışması mevcut, öyle böyle Konaklayacağım yere varıyorum ve gün sonu: Bir yol arkadaşı Serdar ALTAY, 95 km ve dağınık bir oda, oda arkadaşım iyi dağıtmış odayı :D
  IMG_5828.JPG

  Ve son gün, Hüzne ortak olacağım an yaklaşıyor.Sabah kalkıp kahvaltımı yaptıktan sonra bi kaç kömürcüye giriyorum odun kömürü ile kendimi boyamayı düşünüyordum ve bir baretle gidecektim Somaya.Baret bulamadım ve odun kömürü çok etkili boyamıyordu.Sonradan düşündüm bu beni haber yapar reklam yapar benim amacım farkındalık oluşturmak ama kesin basına yansır düşüncesi ile yapmadım.Somaya doğru başlıyorum pedala yol çok güzel bölünmüş yol yapılmış.
  IMG_5846.JPG
  Somadayım.Acıyı yüreğimde hissetmeye başlıyorum.Acaba insanlar nasıl ne acılar çekiyor.Şehir merkezine gidiyorum ve bir kıraathaneye giriyorum.İlgi alaka çok güzel, sağolsunlar çayı da ısmarladılar, duygulandım neredeyse ağlayacaktım.Ama karşıda evet tam kıraathanenin karşısında olağandışı bir şey meydana geliyor. Davul-Zurna ikilisi.Zoruma gidiyor.Bir şenlik Somada. O kadar insanın yaşamını yitirdiği, şehit olduğu yerde bir eğlence.Zoruma gidiyor ve ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR demekten kendimi alamıyorum.Sitem ede ede yola koyuluyorum.Ağlayacam ama zoruma gidiyor.
  IMG_5848.JPG
  Şehitliğe varıyorum bir kalabalık kimisi ziyaretini bitirmiş kimi daha yeni gerçekleştirecek. Ve basına yakalanıyorum.Basın mensubu olduklarını daha sonra kendileri söylediler.Röportaj yapmak istediklerini söylediler.Ve onlara buraya reklam veya haber olmaya gelmediğimi defalarca söyledim.Önüme geçip gizli gizli beni çektiler ve bir başka kameraman.Kameralarını indirdikleri zaman geliş amacımı söyledim ama haber yapsınlar diye değil farkında olsunlar diye.İleriye gidiyorum anıtın önüne ve bir kameraman daha. Ah ah ben gösterişe gelmedim ki ben acılara ortak olmaya geldim.
  Emanetlerim vardı yukardada söylediğim gibi bir Sevgi Bayrağı ve Akbaş Şehitliğinden almış olduğum Şehit toprağı. Erafı iyice süzdükten sonra gözü yaşlı bir aile gözüme çarpıyor ve Şehit anasına emanetlerimi teslim ediyorum.İçim hala buruk.Acılara ortak olmaya çalıştım.Onlar kadar asla yaşayamam acıları ama duygu ve düşüncem tamamen saygı amaçlı idi.Buruk mu buruk bir şekilde şehitlikten ayrılıyor ve otogara geçiyorum oradan Akhisar a ve İstanbul otobüsü ile İstanbul a geçiyorum.Umarım sıkmamışımdır.Daha uzun bir yolculuk yazısı ola bilirdi ama sizleri sıkmak istemedim.Video derlemesini yaptıktan sonra onu da yayınlayacağım.Bisikletle kalmanız dileğiyle.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Kuzey Ege

  Kuzey Ege Onursal Üye

  Kayıt:
  30 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  2.476
  Beğeniler:
  6.472
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Kardesim guzel bir tur olmus tebrik ederim.
  Bir daha boyle bir tur dusunecek olursan eger, canakkaleden sonra ayvacik ezine guzergahini tavsiye ederim. Hatta ege sahilinden babakale-assos-kucukkuyu yolunu kullanirsan saginda ege ve midilli, solunda yemyesil daglar seklinde bir guzellik yasarsin ki bu yolda konaklama yazin cok keyifli ve de cok ucuz.
  Aslinda somadan dikili candarli foca seklinde de devam edebilirdin, cok farkli bir cografya..
  Bizim ulkemizin her yeri ayri guzel aslinda. Ben tatil icin avrupaya giden insanlari anlamiyorum.
  Eger bir gun ayni bolgede farkli guzergah uzerinde bir tur daha dusunursen hellenistik medeniyetini ve yunan mitolojisini iliklerimize kadar hissedecegimiz bir turu birlikte planlayabiliriz.
  Sevgiler, saygilar...
   
 3. ACAKIR

  ACAKIR Üye

  Yaş:
  27
  Kayıt:
  8 Şubat 2016
  Mesajlar:
  60
  Beğeniler:
  47
  Şehir:
  Denizli Edirne
  Adı:
  Alper
  Bisiklet:
  Bianchi
  Seviye:
  Tebrikler
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 4. #4
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  @ACAKIR teşekkür ederim
  @Kuzey Ege teşekkür ederim. Umarım dediğiniz gibi bir tur planımız olur.
  Ki yazın daha uzun egeden akdenize uzanan bir rota neden olmasın.
   
  nonsteril bunu beğendi.
 5. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.814
  Beğeniler:
  4.741
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Güzel ve anlamlı bir tur. Yenice Edremit arası aklımızda olsun. Edremit te bisiklet müge bu kadar sorun oldu bende anlamadım. Soma ya maden faciasından kısa bir süre sonra bisikletle gitmistik. Soma'nin benim içinde yeri ayrı... Tebrikler...
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 6. #6
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
 7. ziyainal

  ziyainal Forum Demirbaşı

  Yaş:
  34
  Kayıt:
  7 Haziran 2012
  Mesajlar:
  438
  Beğeniler:
  269
  Şehir:
  Trabzon
  Adı:
  Ziya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  harika fotoğraflar harika ve samimi bir tur yazısı ve çok anlamlı bir amaç ayağına sağlık. günlük yaptığın kilometreleri görünce maşallah diyeyim dedim :)
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 8. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.692
  Beğeniler:
  2.679
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  @Mahmut. İşyerinde cepten başladım bitiremedim. Sanki romanın bir bölümünde gibi araya ayraç koydum şimdi evdeyim kapatmadığım yazıya kaldığı yerden devam ettim buruk bir keyifle, hüzünle kalan bölümünü tamamladım, gözü yaşlı oldum, içim üzüldü ne yapayım duygusalım. Duygulanmamak elde mi sanki. Allah hepsine rahmet eylesin. Pedalına yüreğine kalemine sağlık gönlü temiz dostum. Herşey gönlünce olsun pedalın bol olsun
   
  nonsteril ve Kafaikiteker bunu beğendi.
 9. Aazam

  Aazam Yeditepe Bisiklet Grubu üyesi

  Yaş:
  26
  Kayıt:
  8 Ocak 2016
  Mesajlar:
  605
  Beğeniler:
  653
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Aazam
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Serdar ALTAY ile geçen ben de tanıştım Bergama civarlarında. Seni söylemişti bana. Dedim ben o elemanı bisiklet forumdan görmüştüm :komik:
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 10. #10
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  @ziyainal Abi çok teşekkür ederim.O kadar uzun yapmaya bilirdim ama hem o anlamlı günde orda olmak istedim hemde vakit azdı.
  @soneryen Abi sizlerede çok teşekkür ederim.Abi dilim döndüğünce yazmaya ve sizlerrin gözlerinde canlandırmaya çalıştım.Beğendiğiniz için çok mutlu oldum.
  @Aazam baya sıcak birisi Serdar ALTAY abim. İlerde yine o taraflara gidersem arıyacağım kenidisini. Umarım sizlerlede yollarda karşılaşırız.
   
  nonsteril ve Aazam bunu beğendi.
 11. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.692
  Beğeniler:
  2.679
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Beğenmemek elde değil. Yüreğine, pedalına sağlık, tekrar tebrik ederim. Beğeniyle takip ediyorm. keşke işten güçten konaklamalı tur yapma imkanımız olsaydıda birlikte pedallasaydık. İstanbul içinde görüşmek ümidiyle...
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 12. #12
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  @soneryen Abi bende tekrar teşekkür etmekten kendimi alamıyorum :D
  Umarım Abi.İstanbula çıkarsa tayinim sizlerle pedal çevirmekten onur duyacağımı ifade etmek isterim.
  Çıkmazsada yine de forumda beni aktif bir şekilde göre blirsiniz.
  Haftasonları 2-3 günlük turlarım olacak.Gittiğim yerlerde bisiklet severlerle tanışmak beni hem mutlu ediyor hemde duygulandırıyor.
  Eğer bir kaza bela ve hava muhalefeti olmaz ise Perşembe günü foruma anlamlı bir tur yazısı daha yazacağım.

  Hava muhalefeti nedeni ile yapmayı planladığım turu gerçekleştiremedim.
  ve bir haberim var sizlere, İstanbula geliyorum 1 kaç ay sonra temelli. :D
   
  soneryen bunu beğendi.
 13. goztepemre

  goztepemre Yeni Üye

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  14 Haziran 2015
  Mesajlar:
  39
  Beğeniler:
  18
  Şehir:
  izmir
  Adı:
  emre m
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bir Somalı olarak söyleyeyim. Somalılar coktan unuttu olanları. Siz neler dusunurek gelmissiniz, davul zurna ile karsilasmissiniz. Aslinda memleketin ozeti olanlar. Sasirmamak lazim. Sizin gibi duyarli bir avuc insan kaldik zaten. Emeklerize saglik
   
  nonsteril, Emre Karagöl ve Kafaikiteker bunu beğendi.
 14. #14
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Duyarlı insna çok ama duyarsız insan demek istemiyorum, unutkan insanımız ve alışmış insanızmız çok.
  Ben bu turu gelenekselleştirmeyi düşünüyorum ve zaten bundan sonra İstanbulda yaşıyor olacağım.
  Umarım her sene unutan insanlara rağmen acıları paaylaşmak için pedalıma dokıunmaya devam edeceğim.
   
 15. soneryen

  soneryen Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Ekim 2006
  Mesajlar:
  3.692
  Beğeniler:
  2.679
  Şehir:
  Bahçeşehir-Esenkent
  Adı:
  Soner
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Başımız gözümüz üstüne gel buyur burada da turlayalım. Onur duyarım
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 16. Emre Karagöl

  Emre Karagöl Üye

  Kayıt:
  15 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  50
  Beğeniler:
  23
  Şehir:
  İstanbul-Silivri
  Adı:
  Emre KARAGÖL
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Helal olsun abi.O son fotoğrafı görünce gözümden yaş geldi. :(
   
  Vihra, nonsteril ve Kafaikiteker bunu beğendi.
 17. haaldemir

  haaldemir Yeni Üye

  Kayıt:
  31 Aralık 2015
  Mesajlar:
  32
  Beğeniler:
  16
  Şehir:
  istanbul
  Adı:
  Hakan
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Harika bir tur olmuş, tebrikler..
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.
 18. Aykuttasdelen

  Aykuttasdelen Cube Peleton SL

  Kayıt:
  4 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  441
  Beğeniler:
  387
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Aykut TAŞDELEN
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Tebrikler

  bir kaç şey söylemek isterdim, fakat anlamı yok herkes biliyor zaten.

  Allah tekrar tekrar sabır versin insanlarımıza.
   
  nonsteril ve Kafaikiteker bunu beğendi.
 19. #19
  Kafaikiteker

  Kafaikiteker Kafa Hep İki Teker

  Kayıt:
  30 Mayıs 2015
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  410
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  @soneryen Temmuz 15 te sizlerleyim abi.
  teşekkür ederim. Fotoğraf değilde o yüreği yanık, gözü yaşlı insanları görseniz içiniz paramparça olur.
  teşekkür ederim.
  Teşekkür ederim. Söylenecek çok söz var ama bazen suküt çok şey anlatır.
   
  Aykuttasdelen bunu beğendi.
 20. Ömer Murat

  Ömer Murat Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Şubat 2016
  Mesajlar:
  2.936
  Beğeniler:
  14.842
  Şehir:
  Antalya
  Seviye:
  @Mahmut. Bol fotoğraf ve detaylı anlatım için teşekkürler. Samimi bir tur yazısı olmuş, başından sonuna kadar (babanızın gönül koyması dahil) deneyimlediğiniz ve yaşadığınız şeyler; uzun turlar planlayan arkadaşlara katkıda bulunacak, yönlendirecektir. Ufak tefek sorunlar dışında turu istediğiniz gibi tamamlamanız sevindirici, kazasız belasız nice turlara, selamlar.
   
  Kafaikiteker bunu beğendi.