İstanbul-Şile gezisi yardımlarınızı bekliyorum.

Gremlin

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar ben 2 hafta sonra ilk defa en uzun gezimi yapmayı düşünüyorum. Şu âna kadar kadıköy-maltepe arasını işe giderken kullanmaktan başka uzun mesafem yok bu yüzden çok heyecanlıyım...

Sizden istediğim bi kaç şey var...

İlk olarak ben İstanbul-Şile arası haritayı nerden bulabilirim? Nette bulabileceğim bir yer varmı?

İkinci olarak yolculuk sırasında dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Son olarak yolculukta yanıma almam gereken şeyler nelerdir? Mesela enerji içeceği isostar ın bir faydası varmıdır?

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar... Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim...

Scudo

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Googleearth'den çok detaylı bir şekilde güzergahı görebilirsin. Yolu tarif etmek gerekirse üsküdar altunizaden şile tabelasını takip ederek ve hiç bir yere sapmadan gidebilirsin.( bu kadar kolay :) )

Ancak ilk kez uzun yola çıkıyorsan ve şile yolunun bir kısmı otoban vari bir yol içerdiğinden trafiğin seyrek olduğu bir saatte çıkmanı öneririm. Özellikle bağlantılarda çok dikkatli olmak gerekiyor. bknz: (link)

** Üvezliden sonra ( gözlemecilerin olduğu mevkii ) eski yola geçebilirsiniz, yolu biraz daha uzatırsınız ama tamamen eğimsiz bir yol olduğundan rahat edersiniz. (köpeklere dikkat!)

Yanınıza bu sıcakları düşünerek bol su alın, alemdağ-ömerli-üvezli noktaları dışında su alabileceğiniz bir yer yok. Poverade gibi içecekleride alemdağdaki benzin istasyonlarından alabilirsiniz böylece oraya kadar sırtınızda taşımamış olursunuz.

Altunizade-şile otobandan 70 km
Altunizade-şile (üvezliden sonra eski yoldan) 80 km

başka sorunuz olursa yardımcı olurum, sürekli gidip geldiğim bi yol çünkü :)

• Beğen
Tepkiler: Gremlin

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Yanınıza mutlaka yedek iç lastik, pompa, patlak tamir seti, çeşitli alyan anahtar alın. 1-2 çikolata vb. iyi olur.

Kesinlikle kask takın!!

Gremlin

Üye
Tepki
1
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için gerekli eşyalar için bugün gürsel abiye uğramayı düşünüyodum bende...

Gremlin

Üye
Tepki
1
hornet verdiğin link e yeni baktım forum da yeni olduğum için daha önce görmemiştim mesajını çok geçmiş olsun... Gidip gitmemekte kararsız kaldım şimdi :D

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
@Gremlin

Teşekkürler, dediğim gibi bağlantılarda dikkat ederseniz birşey olmaz :)