İstanbul-Şarköy

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Merhaba arkadaşlar benim yazlığım tekirdağ şarköyde...
2-3 hafta içinde şarköye bisikletle gitmeyi düşünüyorum...
daha önce şarköy-çanakkale dışında tecrübem olmadı
Bu yolu bilenler warsa yada başka şekilde yardım edebilecekler warsa msgları bekliom..
ben öncelikle şeyi sorcam tekirdağ dan sonra şarköye mürefte üzerinden sahil yolundan gitmeyi düşünüyorum 1. saptırana girmek istemiom 2. sahil yolu daha iyi olur diye düşünüyorum doğrumudur?
1de tekirdağa silivri üzerinden sahil yolundanmı gitmeli yoksa anayoldan mı onu soracam...

Scudo

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
haritası da şurda... (link)

ayrıca sölemek isterim İst- tekirdağ 132 km...
Tekirdağ-Şarköy arası ise 86 km

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
alooo kimse bakmıyacakmı yaf....
süleyman abi ocağına düştüm yardım et.... :D

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Valla Duygun'um,sana eşlik etmek isterdim ama medeni durum dolayısıyla böyle uzun gezilere pek iştirak edemiyorum.Şimdiden iyi şürüşler.Sürekli arabayla gidip geldiğimizden dolayı :( bisiklet için güvenli bir güzergah maalesef bilmiyorum. :)

Süleyman Şatır

Forum Bağımlısı
Tepki
2.733

Merhaba...

Bu akşam gezinin Kumbağ - Yeniköy - Uçmakdere - Gaziköy - Mürefte - Şarköy bölümünü yazacağım... Bol bol fotoğraf çektim...

Yazı ve fotoğrafların, çok merak edilen bu parkuru bisikletle geçmek isteyenler için rehber olacağını düşünüyorum...

Saygılar...

Süleyman Şatır

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
sağol süleyman abi ben çıkmadan önce sen dönmüş olursun sanırım bu konu hakkında konuşma fırsatımız olur sanırım (beni hatırlamışındır umarım- geçen turdan döndükten sonra suadiye ciwarında ewe gitmek üzere bisikete biniyordun bsd nin sarıyer gezisine gelmeden önce yaptığın kazadan bahsetmiştik-kask falan...)

ayrıca ben parkurun tamamını 1 günde geçmeyi planlıyorum istanbuldan başlıyarak güzergah ve yol hakkında bilgi topluyorum işte ilk defa gideceğim için...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

canın saolsun behçet abicim...
bende 1çok kez otobüsle gittim oraya fakat hangisi uygun olur...
güvenlik ise tartışılır 1şey çünkü arabalarla aynı yolda gitmek ne kadar güvenli olabilirki..
fakat istanbulda şehiriçinde karşılaştığım magandaların yarattığı problemlerden daha az sorunla karşılaşacağıma eminim!
daha önceden de sölediğim gibi çanakkaleye gittiğimde hiç1 problem yaşamadım ne bisikletle (10 senelik 1 orbisim wardı) ne de şöförlerle (kamyon şöförleri bile selam veriyorlardı) ilgili herhangi 1 problem yaşamadım....

Tepki
0
selam bölgeden yanii ganos vadisinden yeni geldim... uçmak dere köyü yakınlarında devam eden yol yapım çalışmalarında meydana gelen kayma nedeni ile uçmakdere köyü kadıköy geçişinde zorlanırsınız... bu durumda yapabileceğiniz en güzel şey köyün içinden caminin solundan devam ederek köyün üst mahallesine ulaşmanızdır. köyün yukarısında bulunan "gezici kaya" dan devam ederek sol tarafa devam eden yol üst yoldan sizi kadıköy e indirecektir... iyi etkinlikler.

murathan

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

yardımın için çok sağol murathan heralde uçmakdere civarına gidince o kısmı geçerim benim asıl sıkıntım tekirdağa gidene kadar olacak sanırım..
yani uçmakdereye geldikten sonra şarköye ne kalıoki dimi?

Tepki
0
sevgili dostum sana burada çok güzel ikinci bir yol tarifi vereceğim. ben bu yolu bir kaç defa legacy of anzac belgesellerini çekerken katettim. son derece güzel ve etkinik yapısı bozulmamış trakya köyleri üzerinden direk şarköye ineceksin...

tekirdağ malkara karayolunun 30. km sinden sola inecik köyüne gireceksin... köy yolun üzerinde görmemen imkansız. inecik köyünden devam ederek gaziyiğit vadisi üzerinden araphacı köyüne ulaşacaksın.( 7 km ) ardından taralı köyü gelecek ( 3 km ) sağlamtaş kasabasında son derece güzel bir haşlamacı ve melemenci var belediye binasının yanında orada yemeğini yiyerek çınarlıdere ve emirali köyleri üzerinden ishaklıya oradanda direkt olarak şarköye ( 12 km ) inersin.

sevgili arkadaşım uzun yıllardır anadoluyu gezen biri olarak şunu söyleyebilirimki bu yol sana son derece büyük zevk verecektir. ineceikten dereyi izleyerek yol alacağın için serin bir vadi sana eşlik edecek. şarköye giden en güzel yol budur. diğer yol yanii ganos dağı uçmak dere vadisi deniz manzaralı olmasına karşı son derece yorucu bir yoldur. köylüler son derece misafirperver insanlardır... yol boyunca pınarlar ve serin kavaklıklar sana fotoğraf içinde güzel görüntüler verecektir.

ayrıca ilk mesajımda gaziköyü kadıköy diye yazmışım, üzgünüm :)

murathan...

takıldığın yer olursa 0536 713 55 10

olmassa yol haritamı sana maillerim...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
yol haritanı gönderirsen sewinirimde...
senin bahsettiğin yol saptıran sanırım bende 16 senedir şarköye gittiğim için az buçuk biliyorumda otobüsle ne kadar dikkat edilirse işte yola...
tahminimce sahil yolu daha kısa onu kullanmayı düşünüyorum ama

serbes

Üye
Tepki
5
Yok o değil...
Sanırım saptıran değil Karıştıran demek istediniz...
Arkadaşın dediği yol, İnecik sapağı...
O yoldan giderseniz cidden keyifli bir arka yoldur...
Gerçi İnecikte sonuçta Karıştıran -Şarköy yoluna çıkıyor...
Ama arkadaşın önerisi bence çok uygun...
Ben araçla genelde Karıştıran ı değil, İnecik sapağını kullanırım...
Kolay gelsin...

Tepki
0
evet ben saptırandan değil, inecik sağlamtaş vadi yolundan bahsediyorum. inecik sapağından saptırana kadar olan bölüm tamamen rampa çıkışlı olduğu için kullanmanı pek tavsiye etmem... neyse sen hayırlısı ile bildiğin yoldan git, yazlığına bii kurul, mangalı ateşlendir bide bakarsın iki yorgun bisikletci durur kapında...

serbes

Üye
Tepki
5
Tekirdağ-Malkara-Keşan-Gelibolu yolunun Malkaraya 10 km kala Karıştıran sapağı vardır...
Oradan 38 km içeride sakin bir belde dir...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
sen bana 1 haritanı göndercektin onun üstüne bakalım 1az..
ben tehçizatı topluom... kondisyonda yapıom 1 haftaya kadar yola hazır olurum...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
ewet sonunda yarın sabah 6-7 gibi floryadan turuma başlayacam..
bostancıdan şimdi floryaya gidiyorum enaz 40 km kazanırım ve sabah trafiğine az girerim diye
şimdiden bana yardım eden herkese özellikle werdiği destekten ve gösterdiği yardımdan dolayı süleyman abiye teşekkürler.
Bekle beni şarköy...

persian

Üye
Tepki
0
dostum merhaba,
ist-tekirdağ-şarköy sahilyolunun havadan çekilmiş fotoğraflarını gönderebilirim sana. benim uçuş esnasında gördğüm kadarıyla uygun bir yol olarak hatırlıyorum. şu an fotoğraflar bir arkadaşımda. yarın ya da 1-2 gün içinde diyim transfer ederim dosyaları. eğer haftasonu gideceksen yolda da eşlik edebilirim. tam tarihine karar verirsen ben de programımı yapıyim. havalar da ısınırsa yolda denize de gireceksek ağzımın suyu aktı yani şimdiden.
msn'den görüşelim: persian56@hotmail.com
sevgiler,ersan