İstanbul Sarıyer'de çalıntı bisiklet satan şahıs

HİKMET i.

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Hikmet
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar Konu netleşti bu bisikletler çalıntı değilmiş.Dolandırıcı şahıs başkalarının bisiklet fotoğraflarını kullanıp insanları dolandırmaya çalışıyormuş.Yani bu bisikletleri yolda vb görürseniz karışmayın bende vebal altına girmek ve insanların suçsuz yere suçlanmasını istemem.

Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.527
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
reklamı yapıldı şimdi bunları alan olur ispatı varsa direkt polise gitmeli :acpsnr:

HİKMET i.

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Hikmet
Bisiklet
Specialized
Gaziantep te yaşadığım için elimden ancak bu kadarı geliyor benim de vicdanım el vermedi hepsi pahalı bisiklet Grupta ki arkadaşlar görür de yakalanır diye paylaşmak istedim

Tsubasa

Üye
Tepki
98
Bence bu vatandaş dolandırıcı direk size 300 e veririm deyip indirimini yapmış ayrıca şehir yanlış gözüküyor nasıl olduysa deyip otobüsle yollamayı teklif etmiş. Muhtemelen bisikleti almak isteyenlere biraz güven verdikten sonra parayı yatırmalarını sağlayacak sonrada mesajlara dönmeyecek yada yeni hesap açacak. Ucuz bisikleti görüp atlayacak sazanları bekliyor bu arkadaş bariz avcı ...

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Letgo dolandırıcıların yeni uğrak noktası. Bu ilanların sahibi şahıs da kesin dolandırıcı bir şekilde telefon ile bağlama çekip parayı koparmaya çalışıyor. sonra otogarda çok beklersin bisikleti :)

Gerçi 300 liraya o bisikleti alanında biraz mantıklı düşünmesi lazım. Yani göz var izan var bu bisikletin o fiyata olamayacağı ortada ha nereden bulduğu beni ilgilendirmez diyorsa... cüzdanından eksilecek para için üzülemeyeceğim :snzdglsn:

HİKMET i.

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Hikmet
Bisiklet
Specialized
Hocam işin aslını öğrendim gibi bi arkadaşta alacakmış ciddi ciddi bayağı konuşmuş Arkadaşa demiş ki sen paranın yarısını yatır yarısını da kargoyu adlıktan sonra yatır demiş.Tabi arkadaş da demiş ki Başkasının bisiklet fotolarını kullanıp Dolandırcılık yapan var diyince hemen engeli basmış yani bu bisikletler aslında çalıntı değil galiba bu affedersiniz şerefsiz başkalarının bisiklet fotoğraflarını kullanarak para çarpmaya çalışıyor

EsQaRe

Aktif Üye
Tepki
110
İsim
Ahmet DEMİRER
Bisiklet
Cube
@Hikmetbyz aynen haklısınız zaten konumum bilgisinin yanlış olduğunu ifade ederek dolandırıcı olduğunu direk belli etmiş

HİKMET i.

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Hikmet
Bisiklet
Specialized
Kesinlikle hocam yani konu netleşti bu bisikletler çalıntı değil

yani hocam bu bisikletleri insanlar görürse karışmasın vebal almak istemem durduk yere insanların suçlanmaları hoş olmaz

• Beğen
Tepkiler: EsQaRe

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Aynı numarayı sahibinden sitesinde de çekme karavan için yapıldığına birçok kez şahit oldum. Güzel avrupa karavanları fotoğraflarını yükleyip cazip bir fiyatla ilana koyuyorlar.

HİKMET i.

Aktif Üye
Tepki
63
İsim
Hikmet
Bisiklet
Specialized
Şu Ahir zamanda Hiç kimseye güven kalmadı gerçekten.Uyanık olmak lazım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Neylerine güvenerek yapıyorlar anlamıyorum. Onca sivil polis vs varken. Şimdi çürüsün bir hapishane köşesinde.