İstanbul - Samsun solo ride 747km

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve bisiklet farkındalığı oluşturmak için pedalladım. 19 Mayıs'ı Tütün iskelesinde kutlamak için, İstanbul’dan Samsun’a kadar 2 gün boyunca pedal çevirdim. 26 saat 48 dakika moving time, 46 saat 43 dakika elapsed time. Atatürk'ün, Türkiye'nin kurtuluşunu hazırladığı evin önünde başladım. Beşiktaş'tan Üsküdar'a vapur ile geçerek turuma başladım. Araç desteksiz, tek başıma 51 saat uyumadan 747 kilometreyi bitirdim. Tur bittiğinde 17,522 kalori harcadım. Tam 2 gece uyumadan pedalladım... Bu tura her şeyimi verdim. Benim için çok değerli olan bu tura tüm Türkiye’den destek telefonları ve mesajları geldi.

Sürüş bilgilerim:
(link)

Milliyet gazete:
(link)

Dosyalar

Scudo

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.087
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel anlamlı bir tur olmuş tebrikler...

• Beğen
Tepkiler: Özcan güler
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizin bu anlamlı emeğinizin karşılığında biz ne yazsak boş, Sarıkamış projesini de hayalinizdeki gibi kazasız belasız gerçekleştirirsiniz umarım :harika:

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hepsi bumu. 747 km nin hakkı tek satırmı. Benzer turlar icin kac gün öncesinden reklam seferberliği duzenlendiğini gördü bu gözler. Seninki toplam tek satır. Ne yedin ne ictin nasil karar verdin neden onceden haber vermedin neden reklamini yapmadın. Sana artık tek bir diyeceğim var. Aşkolsun cocuk sana aşkolsun.

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@C.Koc Teşekkür ederim. Çok sağolun

@Bisikletli Gezgin Teşekkür ederim. Evet oldukça zor bir tur oldu.

@Ceyhun Özkan Teşekkür eedrim. Hayatımda yaşadığım en güzel zamanlardı. Zor ama güzel. Sarıkamış turumda kazasız şekilde tamamlandı.

@Haggard1963 teşekkür ederim

@mehmetsunu Merhaba

Facebook üzerinden paylaşım yaptım. O süreçte yola odaklanmaktan başka bir şey düşünmez oldum. Tek başıma çıkıp gideceğim ve 2 gün sonra Samsun'da olma heyecanı beni ele geçirdi.
Daha önceleri de: 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu için İstanbul'dan İzmir'e pedalladım. Sonra Ankara Anıtkabir, Samsun 19 Mayıs ve Sarıkamış şehitliği.
Hikayeler birikince youtube kanalı açmaya karar verdim. Sarıkamış ile ilgili 4 gün neler yaşadığımı kanalımda paylaşacağım. Küçük bir video da mevcut şu anda.
Samsun sürüşüne gelince: Yanımda 4 ya da 5 tane ekmek arası vardı. Bunlar depolarım boşalırsa diye yanımda taşıdım. Uygun yerlerde ana yemek molaları verdim. Yanımda devamlı şekerli şeyler taşıdım. Çikolata gibi. Yani şöyle düşünün 400km pedallıyorsunuz ve önünüze bir tabela çıkıyor '' 350km '' kaldı '' diyor. Bu psikolojik savaş, büyük irade ve sabır gerektiriyor.

2 gece görüyorsunuz ve uykuyu bir kenara koymanız gerekiyor. Vücudunuz '' dur'' diyor siz : '' hayır devam diyorsunuz '' :D Uzun yollarda bisikletinizden başka kimse olmuyor yanınızda.
Tüm hava şartlarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz. Yaptığınız şeyi sizi daha da güçlendiriyor. Sürdükçe hedef yaklaşıyor ve bunun verdiği heyecan paha biçilemez.
Bu tarz sürüşlerde depolarınıza çok dikkat etmeniz gerekiyor bu da kendi vücudunuzu tanımaktan geçiyor. Bu sürüşte Nabız verilerimi kontrol ederek devam ettim. Her şeye dikkat etmeniz gerekiyor. Karbonhidrat, şeke, protein, magnezyum, mineral vb... hepsine dikkat etmelisiniz.

Karar verme süreci de şöyle oldu Eniştem: '' Ankara'ya gittin, şimdi de 19 Mayısta Samsun'a gitsene dedi. '' Tamam dedim güzel fikir :D Başladım hazırlıklara. Yol, km, elevation, molalar, hava durumu vb. tüm etkenleri düşünerek hesap yaptım. Sonra macera başladı. Strava verilerimi de paylaştım. Bu tur limitlerimi görmemi sağladı. Anlamlı bir tur oldu. Sarıkamış turu için de özgüven verdi.

Bu kanalımdan tüm tecrübelerimi ve yol hikayelerimi paylaşacağım:
Elimdem geldiği kadar herkese destek olmaya çalışacağım.
Bana destek olmak için Kanalıma abone olursanız çok sevinirim!

Bu '' Özcan Güler '' yazılı link üzerinden kanalıma ulaşabilirsiniz.

(link)

Teşekkür ederim!

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Harikasın. Ayağına, gönlüne sağlık. :harika:

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
@ozcguler her baba yiğidin harcı olmayan bir başarıya imza atmışsınız. Meslektaşım olarak seni tebrik etsem az gelir. Eskişehir'e yolun düşerse birilikte kutlayalım bunu ;)

• Beğen

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Bahri Kaplan Teşekkür ederim. Farkındalık yaratmak adına güzel ve anlamlı bir tur oldu.İnşallah bir gün beraberde süreriz.

• Beğen
Tepkiler: Bahri Kaplan
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tek kelime ile hayran kaldım. abone oldum beğendim. Helal olsun. MAŞALLAH

• Beğen

efe14

Üye
Tepki
230
KARDEŞİM !!! ATATÜRK için 10 kasım günü saat 9:05 gece kalmayı zul görenler şu senin yaptığın "İstanbul’dan yola çık Samsun’a kadar 2 gün boyunca pedal çevir. Araç desteksiz, tek başına 51 saat uyumadan 747 kilometreyi bitir. Tur bittiğinde 17,522 kalori harca. Tam 2 gece uyumadan pedalla.

"Senin o koskocaman yüreğine sağlık"

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@Mhmm@ Desteğiniz için çok teşekkür ederim! Elimden geldiği kadar mücadele ettim zor oldu ama oldu...

@efe14 Çok teşekkür ederim. Yaptığım turun maneviyatı ben de çok özel! Size de bu biraz olsun geçtiyse ne mutlu bana, ne mutlu bize!

efe14

Üye
Tepki
230
@ozcguler inan seninle aynı sevinç aynı gurur ve aynı mutluluk içindeyim bu kadar yanlızlaştığımız artık bazı yollarda tek olduğumuzu histtiğimiz anlarda birinin senin gibi birinin bizim gibi düşünmesi insana mutluluk veriyor hiç bir beklentin olmadan çıktığın şu yolda yinede çok daha değer görmeni bekliyor insan ama varsın böyle olsun biz bize yeteriz tekrardan "o kocaman yüreğine sağlık"

• Beğen
Tepkiler: rock for ever

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
Beynine,yüreğine,emeğine sağlık kardeşim.Sevgili ATATÜRK ve arkadaşları için birşeyler yapmaya çalışıyoruz.Senin yaptığın da çok anlamlı ve gerçekten çok zor ...Kendi adıma teşekkür ederim.

• Beğen

Özcan güler

Daimi Üye
Tepki
2.827
İsim
özcan güler
Bisiklet
Diğer
@SRT Çok teşekkür ederim! Bir farkındalık oluşturmaya çalıştım. Özellikle bu tur için sosyal medya üzerinden destek olan çok fazla insan oldu. Yeni güzel insanlar tanıdım. Büyük bir anı oldu benim için.

• Beğen
Tepkiler: Abdullah ozturk