İstanbul o/O İzmir | 21 Eylül sabahı 3 bisikletli yola çıkıyoruz, katılmak isteyen?

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
Evet arkadaşlar 21 Eylül sabahı İstanbul'dan İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. ± 517 km lik güzergâhı 5 günde tamamlamayı planlıyoruz.Başlangıçta 3 arkadaşız, bu sayıyı arttırmak isteyen arkadaşlar olursa iletişime geçmeleri yeterli olacaktır.
Daha önce bu güzergâhı kullanan arkadaşlar tavsiye edeceğiniz yer-mekan varsa yazın teker teker ilgileneceğim. Tur detayları;

Güzergâh:
Yenikapı'dan feribot ile Bandırma ya geçeceğiz
Bandırma - Biga - Lapseki - Çanakkale - Ezine - Ayvacık - Burhaniye - Gömeç - Ayvalık - Dikili - Aliağa - Yeni Foça - Eski Foça - Seyrek - Menemen - Soğukkuyu - İzmir

bize katılmayı düşünen arkadaşlar forumdan veya aşağıdaki e-mail adresinden iletişim kurabilirler. e-mail adresi aynı zamanda msn adresidir gün içersinde genelde çevrimiçi durumdadır.

http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs165.snc1/6175_120484863907_591218907_2330172_751464_n.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
arkadaşlar öncelikle hayırlı yolculuklar hoş geliyorsunuz izmir e ama size bi tavsiye de bulunayım... bilmiyorum güzergahı gezmek içinmi yaptınız ama uzatmışsınız izmir girişinde: "Dikili - Aliağa - Yeni Foça - Eski Foça - Seyrek - Menemen - Soğukkuyu - İzmir" bunun yerine dikili - aliağa- buruncuk(yol üstünde küçük bi kasaba) menemen k.yaka böyle yaparsanız nerden baksanız 30 km azalıyo yol ve rüzgarı arkadan almış olursunuz. tabi öğleden sonra alırsanız aliağadan sonrasını... birde geleceginiz gün uygun bi gün olursa karşılamaktan mutluluk duyarız... geçen senede izmire otobusle gelen burdan antalya ya gitmek isteyen arkadaşları yolcu etmiştik... tekrar iyi yolculuklar yardımcı olabileceğimiz bişey varsa msn den de ulaşabilirsiniz
msn: alifatihkara@mynet.com

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Selamlar, ve Hayırlı yolculuklar...

Bir kardeş tavsiyesi,o yollardan geçen bir insan olarak size önerim...
Ayın 21 inde sabah bandırma'ya geçmek yerine ki bu size zaman ve enerji kaybı yaratacaktır.

Ayın 20'si akşam saat 18.30 bandırma seferine binip 8.30'da inmeniz daha mantıklı gelmektedir.Bandırmada indiğinizde 10 kilometre ileride
Bu tabelayı gördükten sonra...
(link)(link)
Şu sağdan 2 abiler her zaman orda bu benzinci bisikletçi dostu orda kamp kurup sabah5-6 sularında erkenden yol almanızı tavsiye ederim..
(link)(link)
Ve son bir hatırlatma,Yenikapı idoya geldiğiniz zaman bisikletteki çantalarınızı sökün x-ray cihazından geçiriyorlar.Bu sizin sinirlerinizi bozar ve resmen terörist muamelesi görüyoruz hissini verir.Biz yaşadık siz yaşamayın :)
Tekrar'dan Hayırlı yolculuklar...

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
Sevgili Melih
Geçmişte küçük güzergah farklılıkları dışında aynı rotayı yapmıştım.Unutulmaz anılarla döndüğüm bir tur olmuştu.

(link)

Rotayla ilgili forumdaki linke girersen güzergahla ilgili belki işine yarayacak detaylara rastlayabilirsin..

(link)

Sizlere iyi turlar diliyorum. Bol bol fotoğraf çekerseniz çok sevinirim.

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@a.f.k.

Ali ilgin için çok teşekkürler önerilerini diğer arkadaşlarla konuşucam, adresini aldım haberleşiriz, karşılama merasimi kulağa hoş geliyor =)

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@Yalçın Çanak

Yalçın vermiş olduğun bilgi için teşekkürler yol çalışmaları önemli bir sorun umarım biz yola çıkana kadar bitmiş olur.

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@Sefa Yıldız

Sefa vemiş olduğun tavsiyeler güzel aslında bana uyar fakat bayramın ilk günü büyüklerimizin elini öpeceğimiz için 18:30 a yetişemiyebiliriz. Tavsiyeni arkadaşlara da anlatıcam belki hızlı bir şikilde el öpme işini bitirebilirler =)

Bandırmadan sonraki benzinci abiler de çok güzel muhakkak uğrayacağız ilgin için çok teşekkürler

yazmayı unutmuşum x-ray de can sıkıcıymış sök tak biraz uğraşacağız ama uyardığın için ayrıca teşekkürler, çok sinir olurum bu tür durumlara bildiğimiz iyi oldu

• Beğen
Tepkiler: çirkin

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@dagci_gezgin

dagcı_gezgin abi paylaşımın için teşekkürler, resim konusunda da sırf bende 2 kamera olacak :) bol bol resim çekicem ve anlatım eşliğinde paylaşacağım tabi :)

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Şimdiden iyi yolculuklar dilerim Melih,
Ben 2 kere Yenikapı'ya Kadıköy'den deniz otobüsüyle aktarma yaptım, x-ray ya da arama gibi bir uygulamaya tabi tutulmadım. Kapılar hızla açıldı. Herkes yardımcı oluyor. Yenikapı iskelesinin ana kapısından girerseniz ne yaparlar bilemiyorum tabii. Bandırma feribotu için bisikletlere 4 liralık fiş kesiliyor. Yenikapı'daki gişeden halledebilirsin bunu.

• Beğen
Tepkiler: Melih DİNÇ

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@Barış Kılınç

teşekkürler Barış, gönül isterdiki sende katıl bize fakat tarihlerimiz malum :) sizede şimdiden iyi yolculuklar.

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
Sefa söylemiş olduğun bisikletçi dostu abilerin fotoğrafını telefona aldım :) gidince gösterip selamını söylerim sağolasın...

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
Güzergâhımız aşağıdaki gibi güncellenmiştir ilgilenen arkadaşlara duyrulur...

Bandırma - Biga - Lapseki - Çanakkale - Güzelyalı - Kumkale - Üvecik - Geyikli - Dalyan - Kösedere - Korubaşı-Behramkale - Küçükkuyu - Akçay - Burhaniye - Gömeç - Ayvalık - Dikili - Aliağa - Yeni Foça - Eski Foça - Bağarası - Gerenköy - Seyrek - Sasalı - Çiğli - Soğukkuyu - İzmir

Ege sahilinden İzmir'e doğru bir güzergâh izleyeceğiz.

http://img22.imageshack.us/img22/3880/yenirotam.jpg

Tepki
25
@Melih DİNÇ

Merhaba,
Ben yeni üye oldum adım Arda,
bu gezi planı tam benlik ama okulum başlıyooor:mad: :mad:
o yüzden katılamıycam ama içim gidiyor,
şimdiden sizi gönülden destekliyorum va başarılar diliyorum...
inşallah kazasız belasız enğlenceli bir şekilde gerçekleştirirsiniz gezinizi:) :)
ama bir dahaki organizasyonlarda lütfen hususi olarak beni haberdar edin,
çok seviniriim...
tabi aranızda benim gibi yeni bir üyeyi görmek istrseniz...

• Beğen
Tepki
28
hangi tarihte çanakkale'de olacaksınız ve edremite aynı gün mü gideceksiniz?
eğer uygun olursa en azından bu kısmına katılmak isterim.

• Beğen

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@alper günak

Alper iyi dileklerin için teşekkürler, seni gayet iyi anlıyorum, bir aksilik çıkmazsa 23 Eylül öğlen gibi Edremit den geçmeyi planlıyoruz, bize kısmen de olsa eşlik ederek gezimize bir parça eğlence katmış olacaksın :) sende numaranı ver yaklaşınca seni de ararız :) Bir de tam olarak nerden katılacaksın onu belirtmen yeterli

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
21 Eylül Bayramın 2. günü sanıyorum değil mi?

İzin durumuna göre Çanakkaleden- İzmir'e kadar katılabilirim. Zaten o tarihlerde bu güzergahı tek başıma yapmayı planlıyordum.

Tur hakkında ayrıntıları verirseniz katılıp katılmama durumları netleşecektir. Günlük mesafeler nasıl konaklamayı düşünüyorsunuz vs..

İyi Günler.

• Beğen

Melih DİNÇ

Aktif Üye
Tepki
200
@gurkan

Evet Gürkan bayramın 2.günü, memnuniyetle bekleriz ayrıntılı bilgileri güncelliyorum bitince hemen paylaşacağım. Bayramın 1.günü akşamı da çıkabiliriz zaman kaybını önlemek için ve büyük ihtimal 21 Eylül 20:30 gibi Bandırma da olacağız. Detaylı bilgileri güncelliyorum hazır olunca paylaşcağım... Teşekkürler

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer