ISTANBUL, Kadıköy. Trek DS 8.5 Çalınmıştır.

Ömer F.

Üye
Tepki
201
Hırsızlık 7 Nisan 2014'te Kadıköy'ün Fenerbahçe Mahallesinde gerçekleşmiştir. Hırsızın kamera görüntüleriyle beraber polise ifade vermeme rağmen, peşine düşeceklerine dair en ufak bir ümidim yok. Buradan çalınabilecek bir bisiklet nereye götürülüp satılır acaba? Nerelere bakmalı? Her gün işlerimi halletmek, arkadaşlarımla buluşmak, bir yerlere gitmek için ortalama 10 KM yol yaptığım bisikletim resmen benim için tek vasıtaydı ve çalındığı günden beri evden çıkasım gelmiyor. Son bir çare olarak buraya da yazma ihtiyacı hissettim. Belki birileri rastgelir. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Bisiklet temsili olarak şudur: (link)

Değiştirilmiş olabilir tabii, fakat en son bıraktığımda kendine has özellikleri şöyleydi:

• Mat siyah renklidir, mavi detayları ve çizgileri vardır.
  • Bisikletin kadrosunda gözle görülür çizikleri vardır. Özellikle alın bölgesinin sol kısmında (ön süspansiyon maşalarının hemen üstünde) kabloların sürtünmesiyle boyanın kalktığı ufak bir bölge farkedilebilir.
  • Gidonun önündeki kablolar bir plastik kelepçeyle toparlanmıştır.
  • Sağ pedaldaki kedigözlerinden biri kaybolmuştur, bunun haricinde iki tekerlekte de kedigözü bulunmamaktadır.
  • Ayağı veyahut suluk aparatı yoktur.
  • Elciklerin, fren ve vites kollarının (downhill mountain biking tarzında olduğu gibi) açısı dikleştirilmiştir.
  • İki lastik de araba tipi sübaplıdır.
  • Önde ve arkada çamurluklar bulunmaktadır.
  • Selenin hemen dibinde arka lamba için takma aparatı, gidonda ise fener için takma aparatı ve sağ tarafta ufak bir yaylı zil bulunmaktadır.
  • Selenin arka kısmı hafif aşınmış, tebeşir tozu dökülmüş gibi beyaz izler oluşmuştur.

Scudo

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Parcalamazlar ise bit pazarinda olacaktir...

• Beğen
Tepkiler: Ömer F.

mert.e

Aktif Üye
Tepki
67
Çok geçmiş olsun. Konuyu sürekli güncellerseniz bulunma ihtimali artar. İletişim bilgilerinizi yazarsanız gören biri olursa o anda haber verebilir. Bugün Beşiktaş tarafına gideceğim, yolda dikkat edeceğim tüm bisikletlere. Tekrardan çok geçmiş olsun. İnşallah kısa sürede bulunur.

• Beğen
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
Öncelikle geçmiş olsun, benimde bisikletim çalınmıştı karaköyde otobüs durağının önünde mobesenin altında, karakola gittiğimde sordukları ilk soru kaç para eder? Maddi olarak değerli bir bisiklet olmadığından tutanak tutturtmama ve tutanak evinize gelecek demelerine rağmen sonuç sıfır, meğerse o arada destan yazmak için hazırlık yapıyorlarmış! Konunu dağıtmayayım fenerbahceden kızıltoprak-kadıköy civarındaki bisikletcilere uğrayıp böyle biri geldimi diye sormanda fayda var, o güzergah üzerinde hem sıfır satan dükkanlar hem de tamir-bakım yapıp ikinci el alım yapan çoktur oralara uğrama ihtimali var , şuan adını hatırlayamasamda fenerbahçe orduevi civarındada bir bisikletçi vardı! Umarım bulursun,çok geçmiş olsun tekrardan!

Ömer F.

Üye
Tepki
201
İlginiz için hepinize teşekkür ederim. Konuyu tavsiye edildiği üzere telefon numaramı da ekleyerek güncelliyorum. Ayrıca bisikleti bulmam halinde geri satın almak dışında sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

TEL NO: 0537 709 09 99

@özgür bağdatlıoğlu

Evet sözkonusu bisikletçiyi biliyorum. Bildiğim bazı başka bisikletçilere de girip soruşturmaya çalışıyorum. Fakat bu iş bisikletsiz pek kolay olmuyor. Ah işte bsikletim olsaydı, bir günde hepsini gezerdim...

@Mert Evbaşı

Çok teşekkür ederim, numaramı konuya ekledim.

@Berksan

Genelde parçalıyorlar mı acaba, neye göre yapıyolar bunu?

Bitpazarı derken, en son Salı Pazarı'na gitmiştim, o da uzun zaman önce kaldırıldı. Nerelere gitmeli? Bir de hangi saatlerde, hangi günler gitmek gerek acaba?

Tekrar herksee teşekkür ederim.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Sahibinden gibi satış yapan siteleri de takip edin. Belki ilan bile verebilirler. Geçmiş olsun.

• Beğen

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Sahibininden.com'u arada bir kontrol edin
Bit pazarlarına mutlaka bakın
Merak etmeyin o şer..siz Trek DS kıymetini bilmez. Biz kullanıcıları iyi biliriz;)
Polise müracaat etmişsiniz zaten. Adresinizi ve telefonunuzu net verseydiniz. Bazen topluca çalıntı mal yakalanıyor.
Son söz: Bisikletinizi kilitsiz hiç bir yerde bırakmayın:)

• Beğen

Ömer F.

Üye
Tepki
201
@MEHMETALİ

Teşekkür ederim. Sizin de DS 8.3'ünüz varmış, aman sıkıca sarılın, yatarken yanınıza falan alın, sonra çok üzüyor kaybedilince...

Sahibinden'e ve Gittigidiyor'a bakıyorum. Başka bakılacak online mağza var mıdır?

Ayrıca öğrendiğim kadarıyla Salı kurulup, Çarşamba devam ediyormuş İzmit "Halk" Pazarı. İki gün de orada olacağım. Mümkün olursa diğer bisikletlerin de fotoğraflarını paylaşmayı düşünüyorum.

Adres için yukarıda paylaştığım telefon numarasını aramak yeterli olacaktır. (0537 709 09 99)

Bisikleti asla kilitlemeden bırakmıyorum, zaten kilidi kesip öyle çalmış...

Uçmakdereli

Daimi Üye
Tepki
212
Bisiklet
Claud Butler
Geçmiş olsun umarım bulursunuz, kestikleri kilit nasıl bir şey acaba?

• Beğen

Ömer F.

Üye
Tepki
201
İki tane Master Locks marka kilitle bağlamıştım. (link)

Adam pense benzeri ufak bir aletle 2.5-3 dakikada halletmiş. Saflık bende tabi, o kilitle o bisiklet bağlanır mı...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Büyük geçmiş olsun. En kısa sürede bulursunuz inşallah..

Ömer F.

Üye
Tepki
201
Teşekkür ederim, ben de hummalı bir şekilde aramadayım şu sıralar. Bugün İzmit "Halk" Pazarı'na gittim. Otuz kadar bisiklet vardı fakat hiçbiri kaliteli bisiklet değildi. Öğrendiğime göre pazarardaki bütün tezgahlar Salı kurulmuyormuş, Çarşamba daha başka bisikletler de gelecekmiş. Yarın tekrar bir gidip bakmayı düşünüyorum.

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Ömer Bey takip edin sık sık. Bit pazarlarına çok düşüyor çalıntı bisikletler. Umarım sonuca ulaşırsınız.

• Beğen

Ömer F.

Üye
Tepki
201
İzmit'e gidip gelmek için üç buçuk saat, pazarı dolanmak için de bir bir buçuk saat daha derken; toplam 5 saat vakit ayırmam gerekiyor. Benzin parasını ve kendi arabam olmayışını saymıyorum bile.
Benim için gerçekten çok zor oraya gidip gelmek.

İzmit'te veyahut oraya benden daha yakın oturan arkadaşlar varsa aslında, dönüşümlü olarak Salı ve Çarşamba günleri kurulan İzmit "Şehir" Pazarı'na düzenli aralıklarla ziyarette bulunsalar belki çalıntılarla karşılaşılabilir.
Sadece benim Trek için değil, forumdaki, (ya da forum üyesi olmayan fakat ziyaret eden) bütün bisikleti çalınan arkadaşlara da bir güzellik olmuş olur. Eh, pazar yolunda en kötü günlük bisiklet parkuru 1 KM uzar-uzamaz :)

Bir de benim gördüğüm kadarıyla, köşede bir yerde adamın teki bir tane güzel bisiklet, yanına da iki laptop, üç telefon falan ufak bir tezgah açıyor ve bekliyor.
Muhtemelen iyi bisikletleri böyle satıyorlar diye düşünüyorum, çünkü bahsettiğim adam 1000 TL istiyordu sattığı bisiklete - ki orada karşılaştığım en pahalı bisiklet bu adamdakiydi.
Ancak o satılınca, depodan falan bir diğer pahalı çalıntıyı getirip sergiliyorlar gibime geliyor. İşte bu yüzden düzenli olarak gitmek lazım.

Fakat dediğim gibi, malesef imkanlarım böyle bir şeye el vermiyor. Aramaktan vazgeçmeye yakınım; belki bir ihtimal haftaya da giderim, ama daha sonra gidemem gibime geliyor...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Senin için de zor,gecmis olsun.İnsallah en kısa sürede kavusursun bisikletine.

CEMİKO74

Üye
Tepki
39
İsim
Cem
Bisiklet
Whistle
Arkadaşım çok geçmiş olsun.umarım bulunur.Bu gün izmit bit pazarında idim.3 adet üst kalite salcano ve 2 adet kron vardı.sizinkine benzer bir bisiklete rastlarsam haber veririm.

• Beğen