İstanbul-İznik-İstanbul, 207 kilometre, 30 Ağustos günü

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
30 ağustos günü bisikletle İznik gölünün çevresini dönüp geri döndük. 207 kilometre bindik. Sele üzerinde 10 buçuk saat kaldık. Maratona ilk adımlarımız oldu. Tavsiye ve iyi dileklerini esirgemeyen herkese teşekkürler.

• Yalova-Orhangazi arasında 3,5 kilometrelik, 10% eğimli bir kısım var. Keyifliydi.
  • İznik gölünün kuzeyinde asfalt yeni fakat pürüzlü, bitüm denen tarzda. Köy-kasaba da çok az olduğu için sıkıcı bir yol.
  • İznik gölünün güneyi çok hafif yokuşlu ama trafik az. Köyler ve kasabalar var. İnsanlar gölün iki tarafında da misafirperver, çok hoş insanlar.
  • İznik'te görülecek pek çok tarihi mekan var, tavsiye edilir.

(link)
(link)

207 kilometre bindik.

(link)
(link)

10 saat 24 dakika sele zamanı. Yalova çıkışı çok vakit kaybettirdi. Giderken de dönerken de.

(link)
(link)

İznik'ten önce ılıcalar, yol kıyısına şelale gibi birşey akıyordu. İnsanlar durup altına giriyorlar. :D

(link)
(link)

İznik Hatırası

İlk maratonumuzdu. 110 kilometrede çok yorulmuştum. 130'da nefes alamıyordum, nefes alma kaslarının yorgunluğundan. 150'de zımba gibiydim. 200'de ise yorgunluk kalmamıştı.

Yeni projem: 250+. İstanbul-Tekirdağ-İstanbul

Selamlar...

Scudo

Sedona_Royal

Aktif Üye
Tepki
137
Çok güzel bir gezi olmuş. Nice böyle turlara. 207 km yapmakta göründüğü gibi kolay değildir. Büyük başarı. Bol pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: tayfur

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Tur esnasında iPod'daki mp3lerden örnekler: :D

Barış Manço - Gibi gibi
Tatu - All the things she said
The Beatles - Love you to, While my guitar gently weeps
Cat Stevens - I love my dog
Mastodon - Blood and Thunder
Korpiklaani - Tuli kokko
Wagner - Walkürenritt (Ride of the Valkyries)

Özellikle The Beatles uzun mesafeyle iyi gidiyormuş. Revolver, White Album, Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band albümleri ve diğerleri.

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Yaptığınız gezi ve ve km. takdire değer, tebrikler.
İznik ve çevresi bisiklet gezisi için çok uygun bir parkur ve rota.
İznik - Altınova (Topçular) alternatifinide tavsiye ederim.
Yolunuz açık olsun...

• Beğen
Tepkiler: polo34 ve tayfur

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
tbr ederim ve daha uzun mesafeli günlerde pedal basmanız dilegiyle hoşçakalın..

• Beğen

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Bir maşa bu kadar mı fark eder :)
+200'ler kervanında iyi vakit geçirmenizi dilerim.
Kendim +100 olursam eğer, gelip elinizi sıkacağım :D

Tebrikler.

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Barış, gerçekten ben de şaşırıyorum. 200 binebilmemde çok faydalı olan iki faktör şunlardır:

1- 28 jantlı tur bisikletimle bu yaz yaptığım toplam 500 kilometre ve iki kere yaptığım 100+. Denge hissine faydası inanılmaz. Bir süre sadece yol bisikletine bindikten sonra altınıza dağ bisikletini aldığınızda sanki BMX'e binmiş gibi hissediyorsunuz. Bisiklete çok çok daha iyi hakim olmanın getirisi enerjinizi daha etkili kullanmanız ve kendinize daha çok güvenmenizdir.

2- Maşa. 670 gramlık aluminyum maşa bana 1500 gram kar ettirdi. Bisiklet bir anda kuş gibi oldu. Ağır riser gidonu çıkartıp düz karbon taktım, boynuzları da çıkartınca bir anda hafiflik çok hoş boyutlara vardı. Hafif bir çift lastik ile daha da güzel işler başarılabilir.

İstanbul-Tekirdağ-İstanbul'u da aynı komponentlerle yapmayı planlıyorum. Kurban bayramı için de taslak halde planlarım var ama onlar kalsın şimdilik.

Önümüzdeki yaza belki bir cro-moly tur kadrosu ve çatalı edinirim. :)

Herkese teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Barış Kılınç

Haşim Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
4.407
Ayaklarına sağlık Tayfur, diyecek bir şey bulamadım. Zaten niyetliyiz, basmıyor kafa :D

Bu arada, gittik geldik döndük ettik diyorsun da, diğer arkadaşların fotoğrafları nerede? Ne bencil adamsın ya :D :p

Şu İznik tabelasını sanki kendin yaptırmışsın edası ile verdiğin pozun arkasında bir kaç şey görünüyor gibi ama, tam seçemedim :D

Neyse, ayağınızdan pedal eksik olmasın.. Kısmet ise bir gün hep birlikte pedallayalım ;)

• Beğen

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
2 kişi gittik zaten. :) Grubun şan şeref meraklısı üyesi ben olduğum için sadece kendi resimlerimi koydum. :ha:

Aney, tabelaları bizim pederin sahibi olduğu fabrikanın ürettiği çok mu belli oluyor? :D

Bakırköy-Sarıyer tarzı bir haftaiçi gece turuna müsait olursam kışın katılmak isterim.

metan

Üye
Tepki
55
aynı rotayı bulgurlu-eskihisar-topçular-yalova-orhangazi-iznik( kuzeyden)-güneyden dönüşte kamp (144. km)- orhangazi-yalova-kartal-bulgurlu şeklinde yapmıştık. kamp kurduğumuzda yorgunluk baya vardı. tebrik ederim o kadar km.
kuzey yolu için bizde aynı şeyi düşündük çok sıkıcı idi.

• Beğen

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
tarih ve diger kosullar uygun oldugu takdirde tekirdag istanbul donusunde isterseniz size eslik edebilirim ... geziniz gayet uzun ve guzel olmus ...

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
@kcuk_

çok memnun olurum, daha birkaç hafta var. detayları daha sonra belirlemeyi planlıyorum.