İstanbul etrafı...146 km

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Belli bir planım yok Şile taraflarına gitmek niyetindeyim..Sabah 11:30 da evden çıkıyorum. Hava kapalı muhtemelen yağmur yağıyacak. Aslında iyice ıslanmak istiyorum, hazırım buna. Şile otobanına sapıyorum …
Arkadaşlar fotoların bazıları yüklenirken kaymış anladığım kadarıyla. Üstüne tekrar tıkladığınızda düzdün görüntüleniyor.

(link)

Fazla gidemiyorum Ümraniye girişinde kaza var yoldan çıkmak zorundayım. Ümraniye ye giriyorum.

(link)

Ümraniyede de trafiğe yakalandıktan sonra dudullu çıkışında muz ve soda molası veriyorum..Yarım saat kaybettim

(link)

Şehirden ayrılmaya başladım

(link)

(link)

Meşhur Ömerli yokuşuna geldim. Alıştık birbirimize  İnişinde rüzgar vardı cepheden 74 le indim

(link)

Önüm…

(link)

Arkam .

(link)

Tırmanmaya devam ediyorum.

(link)

Yokuş bitti Ömerli barajını uzaktan görüyorum . Su ciddi olarak azalmış. Allahım senden gelen her türlü hayıra muhtacız..

(link)

(link)

35. km de gözlemecilere gelmeden soda ve ayran molası veriyorum

(link)

Üvezli ayrımına geldim. Artık iyice tenha yollara gireceğim..Buraya geldiğimde turun en yüksek hızına eriştim 75.9 kmh…

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Uzun ince bir yol …

(link)

Bıçkıdereye doğru ilerliyorum..

(link)

Göçbeyli ayrımından devam..

(link)
(link)

Ne güzel bakıyolardı..

(link)

Çok güzel bir asfalt dökmüşler darlık ayrımına kadar devam ediyor..çok keyifli bir sürüş mesafesi vardı 5 km kadar..

(link)

Bende varım…

(link)

Devam ayrımdan

(link)
(link)

Darlık gebze ayrımına girdikten sonra yol tırtıklı bir hal alıyor. Bisikletin yolu kavramasını etkilediğinden güç kaybı ortaya çıkıyor. Yapacak bişey yok devam…
(link)
(link)

Madurlu köyünün ince yolu. Fena değil aslında biraz dar olsada. Burada dikkat çeken madurludan sonra yol genel olarak yer yer aşağı doğru eğimli insanı fazla yormadan ilerleyebiliyorsun.

(link)
(link)

Ve gebze İstanbul ayrımı. Abbas istanbula sapar. 

(link)

İstanbula saptıktan sonra yaklaşık 20 km düz diyebileceğim hafif tırtıklı asfalt var. Göçbeyli sapağındakı köpekleri saymazsak keyifli bir yol.

(link)
(link)

Çayırova tuzla taraflarına geldim..

(link)
Eğer kusura bakmazsanız bunu koyuyorum. 110 kmde ancak yemeğe oturdum. Onunda yorgunluktan tadını çıkaramadım.. Et en güzeli yinede..
(link)

Bildik yerler..

(link)

İstatistikler..Fotolar kaymış Yazıyim bende Toplam mesafe 146 km Max hız 75.91 kmh süre 7 saat 19 dakika. ortalama hız 19.99 kmh ...

(link)
(link)
[ur(link)
l=http://hizliresim.com/1PbpqN]https://i.hizliresim.com/1PbpqN.jpg[/url]

Teşekkürler….:)

Scudo

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi km yapmışsınız.Güzel bir tur olmuş.Ancak ayran ve soda iyi size yolculuk sırasında sıkıntı yaşatmadı.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sırf şu köpekler yüzünden buralara gidemez oldum. Akfırat köyüne giderken 3-4 köpek zor anlar yaşamama sebep oldu. İster istemez çekinir oldum. :/

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
Tarmac harika. :) ortalamanız biraz düşük olmuş, sanırım onun nedeni gezi amaçlı çıkmanız, resim çekmeniz vs. Güzel bir tur olmuş. :)

• Beğen

doğan_69

Daimi Üye
Tepki
326
aynı güzergahı kadıköyden sahil yoluna girip tuzla darlık goçbeyli ömerlien son ümraniye seklinde gittim..istanbulda böyle yerlerde varmı dediğim bir güzergahtı..ormanın derinliğinde en erken 20 dakikada bir araba geçiyordu.. tam dediğiniz yerde benimde peşime kopek takıldı :p ancak bu sorunun çözümü olarak bisikleti durdurup bekliyorum bir iki biskuvi rüşvet veriyorum inşallah böyle sürer :)

• Beğen

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Çok güzel bir tur gerçekleştirmişsiniz, fotoğraflar ve anlatımınız için teşekkürler, kazasız belasız bol pedallamalar dilerim.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güneri

teşekkürler genelde ayran ve sodayı tercih ediyorum. tuz kaybınada iyi geliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güneri

teşekkürler genelde ayran ve sodayı tercih ediyorum. tuz kaybınada iyi geliyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Demir

Teşekkürler ortalamam düşük pendik sahile geldiğimde 21.85 di kadıköye kadar yavaş geldim. Birde düz yolda ortalamam artıyo yokuş ve inişlerde düşüyor. Biraz daha çalışmam lazım galiba :)

@Ali Demir

Teşekkürler ortalamam düşük pendik sahile geldiğimde 21.85 di kadıköye kadar yavaş geldim. Birde düz yolda ortalamam artıyo yokuş ve inişlerde düşüyor. Biraz daha çalışmam lazım galiba :)

@dogan_69

Gerçektende çok güzel sakin yerler var istanbulun kuzeyinde. Bende bisikletim olunca farkettim.:) Ah şu köpekler olmasa birde. :)

• Beğen
Tepkiler: Ali Demir
Tepki
11
Bisiklet
Carraro
Çok güzel turlamışsınız. Lakin uzun turlar tek başına çekilmiyor. Köpeklerden de dost olmuyor bu turlarda.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar bazı fotolar eksik ve bazılarıda tekrar çıkmış kusura bakmayın . koymuştum aslında ..Neyse bu da böyle olsun :)

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Güzel tur olmuş. Tebrikler.

Ben de uzun turlarda maden suyu tercih ediyorum. İçtikten sonra kendimi tura yeni çıkmış kadar yenilenmiş hissediyorum.
Kaybedilen minerali geri kazanma konusunda gayet etkili.

• Beğen

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.359
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@z. usta

@Uğur S.

Benim maden suyuna bir şey dediğim yok.Benim dediğim maden suyunun içindeki CO2 gazı.Kramp'a yol açabiliyor antreman sırasında içilirse.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ben size bir şey demiyorum ki Ozan Bey, turu gerçekleştiren arkadaşa ben de uzun turlarda maden suyunu tercih ediyorum dedim sadece. Üzerinize alınmayın lütfen :)
Ayrıca kramp bilgisi için kendi adıma teşekkür ediyorum. Bilmediğim bir şey öğrendim.

Keyifli pedallar.

• Beğen

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
guzel bir tur fakat bu tarz turlarda ne kadar onlem alinirsa alinsin tek basiniza cikmanizi tavsiye etmem hocam allah kazasiz belasiz getirmis dunku bisiklet gezisinde eve gelirken (bisiklet yolunda betoncularin ) yola doktugu kucuk dumsegi fark edemedim uctum 4 gun raporluyum kalkicak dermanim yok :D yani demek istedigim kaza geliyor demez kopekler icinde arkadasim telefonun kopeksavar programi kurmustu ismini ogrenebilirsem soyluyum telefonda aktiv hale geldiginde iyi etki yapiyor. pedaliniza saglik guzel tur olmus

• Beğen

taskin

Aktif Üye
Tepki
227
İsim
Taşkın
Çok güzel bir güzergah, bir kaç kere şile'ye gitmiştim ama aklıma hiç gebze tarafına dönmek gelmemişti, ilk fırsatta deneyeceğim ben de bu güzergahı.
Tek başına böyle bir turu ben de tavsiye etmiyorum ama uygun zamanda uygun yol arkadaşı bulma imkanı yoksa hiç gitmemektense ben de olsam tek başıma çıkardım böyle bir tura...

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ozan Güneri

Maden suyunun krampa yol açması önemli bir bilgi ozan bey teşekkürler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@erkan_harman

Geçmiş olsun. Tek gezmenin bazı artıları var eksileride var tabi. Ama ne dersek diyelim. tehlikeli denilebilir. Çünkü insansız bölgelerden geçiyorsun kilometrelerce . Açık konuşmak gerekirse dikkatli olmak bir yana sadaka veriyorum bende başıma kötü bişey gelmesin diye.