istanbul eskihisar topçular yalova çınarcık teşvikyie erikli şelalesi.

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
şelale tayfasını uzun zamandır birarada görememenin üzüntüsü vardı içimizde hep fırsat olsada bi tur yapsak tekrar diyorduk ama fırsat da olmuyordu kavurucu yaz sıcakları iş yoğunluğu benim iş seyahatlerim derken kışa girmeden kara kışda kapıdan baktı kudret abinin erikli gazıyla bende geliyorum dedim sonra dağılan grupu toplarız dedim ama kudret abinin açtığı konu gümbürtüye gitti oda gelemeyeceğini belirtti bende bikere heveslenmişim bırakırmıyım peşini :) hemen açtım konuyu aradım şelale tayfasını bir bir arayamadığıma mesaj attım çoğunluk hemen bende varım diyerek geri döndü işlerinden dolayı gelemeyen arkadaşlarda vardı tabi. yağmura çamura inat biz bu turu düzenleyecektik artık dönüşü yoktu kar bile yağsa erikliye çıkmak şelaleyi görmek hatta girebilmek istiyordum cuma günü hava fena yağmurluydu akşama doğru biras toparladı derken cumartesi sıcacık parçalı bulutlu ALLAH bea dedim kaçırdık bu havayı yarın yağmura kalıcaz pazar sabahı saat 06:15 de bi kalktım hava serin karanlık yerler ıslak kahretsin yağmur tekrar geldi dedim giydim yağmurluk falan pendiğe inene kadar yüzüm üstüm çamur oldu pendiğe inerkende hava açtı bulutlu ama güneş yüzünü gösterir diyorum bu bulutların ardından neyse hava da güzele benziyor ahmet abiyle başladık bostancı grubunu beklemeye derken bi telefon semir uyanamamış geliyorum diyor bi baktım ersoy trenle gelmiş 06:30 bostancı kalkış 06:40 a kadar bekledim kimse gelmedi diyor kaşif abiyi aradım yoldayım diyo uyanamamış neyse 07:30 olan pendik çıkışımız 07.50 oldu 20 dakika gecikmeli olarak tura başladık ama turdaki arkadaşlar tour de france dan geldikleri için saolsunlar 20 dakikayı gebzeye kadar kapattık tuzladan çağrıyı bayramoğlundan barış abiyi aldıktan sonra 08:50 de gebze tren istasyonuna geldik oda ne kimse yok herkes inmiş aşağıya bi telefon emre biz 4 kişi bekliyoruz eskihisar yolunun başında dedi bekleyin geliyoruz dedik onlarla buluştuk eskihisara indik feribot dolmak üzere aman yetişelim bi sonrakini beklemeyelim derken sedat abi kudret abi burak abiyi çağırdım kafeteryadan ama kaptan feribotun kapaklarını kapattı ıslık falan derken kaptan saolsun kapakları açtı ve bindik feribota 09:05 feribot kalktı biz feribotdayız herşey yolunda :) 20 dakikalık gecikmeye rağmen ondan sonrasını resimlerle anlatalım bari :)

semir bi geldi oda ne yüzü başı çamur geç kaldıkları için basmışlar kaşif abiyle kaşif abiyle en son konuştuğumda maltepedeyim hızım 50 demişti :) semirde arkasına takılmış rüzgarını alabilmek için kaşif abinin tüm çamuru semirin yüzünde :)

(link)

bu turların en çok sevdiğim yeri bu feribotlara bayılıyorum yenileri hiç zevk vermiyo.

(link)

ve tatlı rampalar başlıyor. :)

(link)

çağrı yeni yolu scott la geliyor tekrardan hayırlı olsun kardeşim ;) para var huzur var bi aynakol yamuldu bisikleti değiştirdi adam :)

(link)

rampaları başladığı yerde bi göl vardı muhteşem bi yer acaba burdamı yapsak mangalımızı dedik :)

(link)

onurda fotoğraf çekmeye başladı gerçi hepimiz durduk hemen hemen bi kaç fotoğraf için. :)

(link)
(link)

illa kendimide çekicem buralara kadar gelip çekilmemezlik olmaz.

(link)
(link)
(link)

bi arkamı çekeyim dedim sadece onur ve rüveyda kalmış bi grup önde gözden kayboldu diğer grupda arkada gözden kayboldu :)

(link)

artiz ya sonrada gözlüklerim nerde die gözlük arattırıyo bize :) kardeşim benim ya seviyorum seni ;) çağrı ve çağlar yolcu ve şehirci :)

(link)

kaşif abimiz olmasa kansızlıktan yığılıp düşecez kaşif abinin kuru üzüm ikramına hiç kimse yok istemem diyemiyor :) rampalar fena tatlı :)

(link)

ohooo köfteler olmuş ben şaleleye gidenleri çağırdım geldim yemek başlamış bile

(link)

bu çeşme çok hoşuam gitti buradaki herşey doğal ilerleyen resimlerdede göreceksiniz birkaç ihtiyaçdan başka

(link)

serhat abi yeni aldığı merida sıyla geldi yetişmek ne mümkün o tatlı rampalarda çantasını bizim yanımızda unutmuş tam aldık gidicez tekrar aşağıya inmiş serhat abi aman dedik inme getiriyoruz indi yine bizden önce çıktı :)

(link)

peahhh siz boğaziçinden koşmak için uğraşın biz istediğimiz kadar gidip geldik bu köprüden resim bile çekildik üstünde piknik yapamasakda :)

(link)
(link)

herşey doğal demiştim sırasıyla çeşme, saksı ve çöp kovası daha doğrusu çöp ağacı. :)

(link)
(link)
(link)

bu fotoğraf çok hoşuma gitti ahh bea bi slr makine alıcam böyle olmuyo.

(link)

şelaleye giden yol. birkaç kişi dışında herkes şelaleye gelmedi bu güzelliği kaçırdılar bence onlar sucuk yiyip dinlenmeyi tercih ettiler :)

(link)
(link)

burak abi ve sedat abi keşfi yapmışlar geri dönüyorlar.

(link)

(link)
(link)

Scudo

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
ve şalelenin bi kolu gözüktü sanki :)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

ve o büyük buluşma erikli şelalesi karşımızda. girmeyi çok istiyorduk ama suyun üstündeki pis köpük ve yağmurdan dolayı gelen çamurla bulanık su bizi vazgeçirdi bidahaki sefere inş.

(link)

(link)
(link)
(link)

ve dönüşe geçiyoruz süper bi inişin ardından teşvikiye ardından çınarcık a varıyoruz kaşif abi önümde yazın buralarda bisiklete binmeyi boşverin yürümeye yer yok o kadar kalabalık olurki tatilciler akın akın doldurur çınarcığı

(link)

çınarcık artık ayaklarımızın altında.
(link)

(link)

uzun yorucu bi turu daha kazasız belasız şekilde tamamlamanın sevinci içindeyiz herkese teşekkürler.

videoları yapmaya başlıyorum şimdi bitirir bitirmez forumda ve facede ;) (face: bağımsız bisiklet grubu)

Tepki
23
Yagmur yagacak korkusuyla ekipmansizlik yuzunden gelmeye korktum. Hata etmisim:) Kararliliginizi da tebrik ederim. Selale manzarasi emeginizin tam karsiligi olmus. Umarim baska gezilerde gorusuruz...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
gruptan başta bir koptum kopuş o kopuş kardeşim kendimi erikli kapısında buldum muhabbet iyiydi iki tane sucuk yedim ...
bu hafta sonu gebze kartepe gebze etabı için iyi oldu bu tur.....
bakalım nasıl olacak herkese teşekkürler..

Kadir AYINTAP

Forum Bağımlısı
Tepki
2.702
İsim
Kadir
Bisiklet
Cannondale
süper tur olmuş tebrik ediyorum şelale resimleride çok güzel harika. havada çok güzeldi tam gezi havası isabetli olmuş...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
güzel oldu be :) bi ara kendimizi iyi hissedince bi daha zorlayalım şu rampaları :D

Barış Özkan

Daimi Üye
Tepki
199
@RSY Ersoy

Kamyonla çıkıp, aşağı bırakalım kendimizi :D:D:D Süper oluyo...
Evet ersoy en kısa zamanda erikli, suduşen ve iznik turlarını tekrar yapalım derim ;)

Barış Özkan

Daimi Üye
Tepki
199
Birde İzmitten serindere yapalım oda çok güzel toprak bir iniş var süper oluyo ;)

Barış Özkan

Daimi Üye
Tepki
199
Barış bu sefer resim çekmedi sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. İnternetim olmadığı yükleyemiyorum :(

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
tekrarı olacak ama daha zor bu sefer delmece yaylaya kadar çıkılacak durmak yok hazırlanın biras antrenman bu işi çözer :) aklımda serindere var şimdide barış abi haber vericem söylediğim gibi olucak o tur ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@samet_özdemir

samet pendik grubunu topla antremansız olmaz ...
özellikle sen bu iş meselesi yüzünden geri kaldın bisikletten ama sende haklısın ekmek parası şakaya gelmez ... bol rampalı turlar antremanı yapılabilinir dragos rampalarını üşenmeden 20 kez topuklamalı...
bu turda zorluk neydi zorluk sabah 44 km gidildi evet düz yol bir iki yerde hafif rampa gebzeye kadar....
topçular- yalova arası düz yol....yalovadan çınarcığa sahilden gittiğin vakit rampaları alıyorsun orda inişler var o inişler dönüşte rampa olarak gelecek...
ayrıca en zoru tabiki o kadar km üzerine gelen kesintisiz 5 km lik eriklinin rampaları virajlı adamın başını döndürür...
ben 12.45 eriklide oldum ...yavaş tempo ile kendimi hiç zorlamadım ..
bi ara sedat burak 3 lü rüzgara karşı ip gibi gittik (topçular -yalova arası )mükemmel tempo km yi sedat söyledi 30 idi bu çok iyi idi..daha sonra sen başka yerde bekleyince seni bulamadık ayrıca çağrıya teşekkürler bizi bekledi sonunda ben çağrı sedat burak yalovaya girdik yalnız sabah o bisiklet yolu kalabalık olmamakta aklında olsun akşam kalabalık olmakta ordan kestirme çınarcık yoluna çıkıyorsun neyse
sonra sedat, burak durdu yalovada ben çağrı ile devam ettim tam çınarcık sapağında çağrı senle irtibat kurdu fakat ben duramazdım çünki bu tur benim için kartepeye hazırlıktı...çınarcığa devam ettim sağ yolu (sahil yolu)kullanmayarak soldan tabelede çınarcık yazan yerden içerden gittim orda tatlı bir rampa var idi çok dik değildi sonra sahile inen bir yol buldum direk sahile indim o yol yer yer stabilize idi...sahile indiğimde sahil tarafındaki bir iki rampa atlatıldı...durmadan devam ettim...tam erikli kavşağında durdum ..orada 10 dakika bekledim sonra tekrar bastım 2.su merkezine kadar durmadan yavaş tempoda rampaları aldım 2 .su merkezinde 10 dakika dinlendim ..
o su merkezinden sonra bir rampa dik geliyor akabinde oldukça uzun süren rampanın sonunda düzlüğe varıyorsun gerçi ondan sonra rampa kalmıyor erikliye ,erikliden sonra 11 km delmece var hatırı sayılı rampalar alınacak ....

Barış Özkan

Daimi Üye
Tepki
199
Bırak kudret abi bizi bırakıp gittin. Grubu beklemedin kendi kafana göre takıldın. Herkes zevk alsın istiyoruz. Performansı yüksek arakdaşlar önden basıp gidebilirler. Hiçbir zaman sorun etmeyiz ama en azından bir hedef belirlenir ister ilk yokuş sonu, ister gitceğimiz yer olur. Önden gidenler orda bekler. Haber vermeden kafasına göre takılmak olmaz. Biz grup olarak dostluk içinde bir birimizi destek olarak pedal çeviriyoruz. Arkada birisi olması ya da birisinin önden habersiz bir şekilde kaybolması bizi endişelendiriyor. Hiçbir turumuzda grup lideri olmadı ama hep birbirimizi kolladık. Dizimdeki ağrı nedeniyle yokuşlarda pedal basamadım. Grubu yavaşlattığım için herkesten özür dilerim. Beni bekleyip beraber pedal çevirdiğimiz için herkese teşekkürler ;)

• Beğen
Tepkiler: samet_özdemir

Rikoenriko

Daimi Üye
Tepki
397
Sevgili Samet,
gelmeyi çok istedim ama bizim ufaklığın hastalanacağı tuttu. ( Şimdilik bir sıkıntı yok ateşi çıktı 2-3 gün yakın takiple atlattık.) inşallah bir dahaki sefere bende ekibe katılmayı istiyorum.
Yine süper bir şelale turu olmuş tüm katılanların ayaklarına sağlık.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Barış Özkan

hedefleri zati samet belirledi barış ben zati yolu avucumun içi gibi biliyorum beni mazur görün bisiklet durmuyor ve bende duramıyorum öyle bir hale geldimki antreman antreman antreman ...sende gördün o gün yol bisikletçi arkadaş ile antremandaydık ...
valla artık sametin gezilerinde olamıyacağım evet haklısınız ben hatalıyım ama elimde değil ...bi tempo var ona uymak durumu ... bu bende rutin hale geldi...
ayrıca semirin ricası üzerine açtım erikliyi onun hatırına sonra samete link attım ..onu haber ettim ..sonra olayları biliyorsun neyse ...
bi hata yapmışsam özür dilerim ....
evet kahretsin bu bisikleti ,10 kiloya düşünce beni bi garip yaptı ....
kızma barış bana, bu arada o örümcek resmi duruyormu..

Barış Özkan

Daimi Üye
Tepki
199
@Kudret Kurtcebe

Örümcek resmi güzel çıkmış evde netim olmadığı için atamadım. İş yerinde de sadece foruma girebiliyorum :(

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
Güzel tur olmuş paylaşım için teşekkürler

Göksun Özkirişçi

Forum Bağımlısı
Tepki
1.035
Bisiklet
Scott
çok güzel bir tur olmuş.resimler çok güzel.katılan herkesin ayaklarına sağlık...

samet_özdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.130
kudret abi sen gittin biz sayıyoruz sayıyoruz 1 kişi eksik baktık sen yoksun aklımız sende kaldı sana bişey olsaydı hiç haberimiz olmayacaktı bizde özellikle ben kötü olacaktım bu turu sen açtın ama ben devam ettirdim ben üstlendim buda demek oluyorki herşeyi üstlenmiş sorumluluğu almış oluyorum demek seni görene kadar içim rahat etmedi heleki o rampalardaki uçurumları görünce. Ahmet abi gelemedi mesela barış abiye söylemiş rahatladım barış abi söylemeseydi geri dönüp ona bakmaya gidecektim yada telefonun çektiği yere kadar gidip telefon açacaktım. bundan önceki turlarımızı biliyosun esenköye giderken 23 kişi sürekli grubu bekledik ön grup kaptanı arka takım kaptanı yok bizde herkez kaptan ama ortalama 20 yle gidilecekse 20 dir arkadaki arkadaşları beklemek lazım ben topçulardan itibaren en arkadaydım hep topçulardan ilk çıktık öndeydim sonra bekledim herkesi geçtim en arkaya dikkat ettiyseniz. kimse arkada kalmasın önemli olan eğlenmekti çokda güzel oldu katıldığın için tekrardan teşekkürler kudret abi artık tura katılmıyosan gelecem bigün seni alıcam evden sahile konser vermeye gitcez o zaman :)

birol abi geçmiş olsun abi inş. bişeyi yoktur ufaklığın önce sağlık sonra tur abi başka turlarda görüşürüz ;)

teşekkürler arkadaşlar beğendiğinize sevindim.