istanbul da seçtiğiniz parkurları paylaşmaya nedersiniz?

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bu konu bugün geldi aklıma bu işe gönül vermişlerin tecrubelerini ve kullandıkları değişik parkurları paylaşarak yeni parkur haritalarını ulaşım yollarını burada toplarsak sıkı bir istanbul parkur haritası oluştura bilriz.denemeye değer gibi geliyor.isterseniz ben kendiminkiyle başlıyayım :)

modada oturuyorum ilk olarak moda iskelesine iniyorum oradan sahilden yoğurtcu parkına kadar geliyorum balıkcılar arasından geçmek hem çok zevkli hemde hoş sohpetler oluyor. ordan kalamış istikametinden fener bahçe parkına iniyorum. yeşil görmek her zaman cok hoştur.burdan cadde bostan sahille geçiyorum. bostancıya kadar en hoş parkurlardan biri zaten. burdan sonrası tamamen tercihe kalıyor tuzlaya kadar tüm yollar bizim zaten........

Scudo

ida degirmenci

Aktif Üye
Tepki
56
ancak bostnciya kadar sizinki birazda gezi amacli binmek.hos sohbet...
parkur diyince ahalinin antreman yerlerinin beklentisi içine girdim.

• Beğen
Tepkiler: İLKER TAŞ

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Yıldız Korusu'nda 3400 m. lik bir parkurum var. Tamamına yakını teknik tırmanış ve inişlerden oluşuyor.Zemin 95% kayalık ve toprak, sadece birkaç arnavut döşeme ve asfalt geçişi var. Parkurda yanal eğimli single-trekler,yüksek bunny-hop geçişi,ağaç kökleri ve diagonal dere yatağı geçişi bulunuyor.(Yıldızı öylesine gezenler "biz bunları neden görmedik?" diyebilir :) ) Tırmanış ve inişler birbirini kısa intervaller şeklinde takip ediyor.Saat yönünün aksine dönüyor. Ortalama 15,5 dakika ile 5-6 tur üzerinden antrenman yapıyorum. Antrenman nabız ortalamam 170-172, max. nabız 185-187 civarında oluyor.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
tam olarakta anlatmak istediğimde bu zaten benim gibi gezi amaçlı binenlere
bu tarz anteman parkurları olduğunu göstere bilmek.

• Beğen
Tepkiler: ida degirmenci

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
İstanbulda birçok parkur var, fakat bunları size sadece ilçe isimleri söyleyerek anlatmak çok zor, bilen birisiyle gidip görmeniz gerek, yoksa sadece bostancı tuzla demekle olmuyor, 10 çeşit yol var bostancıdan tuzlaya.

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@tns

Öğrenmek istediğiniz şey, Mtb parkuru mu yol parkuru mu? Çünkü biraz karıştı.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
ben sadece istanbulda yaşayan ve farklı amaçalar için kullanılan parkurları öğrenmek istemiştim bunu isterkende amaçım sadece bisiklete binerken zevk alınan yerleri anlamaktı. amacım kafa karıştırmaktansa bisiklete binmek için seçilen farklı parkurları hem öğrenmek hemde ihtiyaç doğduğunda bir kaynak olmasını istedim. ama anladığım kadarıyla bu çok göreceli bir düşünce olmuş.

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
İşin içine sizin de belirttiğiniz gibi "keyif almak" girince doğal olarak göreceli oluyor. :)

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@Mantis
süper..
anlattıklarına göre bu parkuru biraz daha uzatıp çok rahat yarış düzenlenebilir.

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bence yinede işe yarıyacak gibi geliyo :)

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Büyükçekmece civarını herkese tavsiye ederim. Bir gün Beylikdüzü'ne gelirsiniz, etrafı gezdiririm. :)

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
@Mantis

yildiz korusunda dolasiyoruz bizde, gercekten cok guzel teknik inis cikislar, ne ararsan var ve cok kaliteli zemini var tam mtb lik ;)

birgun karsilasiriz belki :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
İstanbul sınırları içindeki heryer benim oyun alanımdir...:D

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Anadolu yakası uzun asfalt sürüşleri için benim geçtiğim bazı rotalar,

üsküdar-ömerli--köy yollarından--beykoz-sahilden üsküdar baya uzun bi parkurdur 100km'nin üstünde sanırım

Şileye gidip gelinebilir oda 140 km (70*2) ye yaklaşan bi mesafe ve tam gününüzü alabilir. :) Ya da gidersiniz otobüsün muavinine ağlayarak geri gelirsiniz.

Tabii ayrıca çoğu kişinin de bildiği polenezköy, riva ve anadolu kavağı da olabilir.

Tarık DUMAN

Daimi Üye
Tepki
251
benim genelde kullandığım hat gaziosmanpaşa - sarıyer
evim sultançiftliğinde.
sultançiftliği-elmabahçesi-küçükköy-alibeyköy-silahtar-eyüp-eminönü-karaköy-kabataş-beşiktaş-ortaköy-istinye-sarıyer sonra aynı hattan geri geliyorum. hat alibeyköyden sonra tmamen sahil hattı oluğundan ben çok seviyorum. yaklaşık olarak günü 80 km ile bitiriyorum...
haa arada bide yanımda taşığıdığım sırtçantamın içindeki yiyeceklerimi emirgan korusunda hepsini mideme indiriyorum... enerjimi aldıktan sonra eve dönüş işlemi başlıyyor...

• Beğen
Tepkiler: hdeveci

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@ytse_jam

Geçtiğimiz yıllarda ( 13 aydır mtb yapıyorum) Yıldız 'da antrenman yarışları düzenlenmiş. Yalnız koruyu ortadan 2 ye bölen asfaltta cok fazla trafik olabiliyor. BUrayı trafiğe kapatmak veya kontrol etmek zor olabilir. Daha önce düzenlenen yarışlarda bu denli zor muydu veya trafik var mıydı bilmiyorum. :rolleyes:

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
Bisikletin üstünde daha çok vakit geçiren arkadaşlar Belgrad ormanının heryeri parkur gir keşfet diyebilirler ama gezi parkuru olan (ve sürücü eğitim yeri olarak kullanılan) Ayvat bendi ve güzel ama kısa olan Balık Çiftliği haricinde parkur olarak tarif edebileceğiniz rotalar varsa bizim gibi sadece pazar sabahları binebilenler için çok yararlı olur.

Teşekkürler
Bulent

tansu berkay

Forum Demirbaşı
Tepki
361
Bisiklet
Colnago
bende sevdiğim ikinci parkurum yine modadan çıkıp kadiköyden vapurla beşiktaşa ordan yıldız parkında kısa bir adrinalin ponpalamasından sonra ortaköy(genelde yemek molası) arnavutköy sarıyer eğer vaktim ve takatim kalırsa kavaklarla kadar gidilebilecek hem yormayan hemde görsel yanı cok güçlü bir güzargah tek sorun trafik oluyor.arkadan gelen arabaları takip etmek biraz sıkıntı veriyor. ama ben genelde sahil şeridinde gitmeyi yeğliyorum.
tabi insanlardan tepki alana kadar :)