İstanbul-Çanakkale Yol arkadaşı

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Herkese merhaba. ağustos yada eylül ayı içerisinde istanbul dan çanakkaleye pedallamayı düşünüyorum. Yanlız gitmek istemiyorum fakat normalde Ankarada oturduğum için İstanbul'dan pek bisikletsever tanıdığım yok. Düşünen arkadaşlar olursa eğer o tarihe kadar birlikte pedallamak isterim. birbirimizi tanımış ve performanslarımızı öğrenmiş oluruz :) İstanbul'da sarıyer-bahçeköy de oturuyorum. Görüşmek tanışmak üzere bol ve sağlıklı pedallar :)

Scudo

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
2 alternatif var. Ya yenikapıdan feribotla bandırmaya geçip oradan da biga üzerinden ç.kaleye varılacak. Ya da silivri tekirdağ gelibolu üzerinden varılacak. İlk söylediğim rota daha kısa fakat 2. söylediğim rota çok daha keyifli :)

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Ben yazları yalova dayım genelde.Buradanda bisikletçi arkadaşlarla öyle bir niyetimiz var.3. rota olarakta istanbuldan yalova gelip kıyının bu tarafından gidilebilir :) Neyse daha çok var.Gelmeyi düşünen arkadaşlarla konuşulur.

• Beğen
Tepkiler: baris34ince
Tepki
6
Bisiklet
Sedona
Selamlar önceden söz verip sonradan mahçup olmak istemem ama güzel bir düşünce İstanbul Ataşehirdeyim bende. Kısmet olur da katılabilirsem Balıkesir Altınoluk ta hem denize girer hem de 1 gece annemlerin yazlıkta uyuyarak dinlenebiliriz. Ayrıca rota üzerinde Öğretmenevi,Polisevi,Sosyal tesis gibi devletin nimetlerinden de cüzi paralar karşılığı yararlanılabileceği kanaatindeyim.
Bence fikir güzel ciddi bir planlamayla güzel bir gezi olabilir.Konunun takipçisiyim diğer arkadaşların da yorumlarını dikkatle izleyeceğim..

• Beğen
Tepkiler: baris34ince

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
Ben konaklamayı çadırda olarak düşünüyorum. 5 günden kısa turlarda da konaklamanın çadırda yapılması taraftarıyım :) konu nasıl olsa burda duruyor ilgilenenlerle ilerleyen zamanlarda detayları da konuşabiliriz :)

Faruk ONUK

Daimi Üye
Tepki
56
Duruma göre çadır+pansiyon durumuda yapılabilir.1 gün pansiyon 2 gün çadırda gibi.Gelmeyi düşünen arkadaşlarla vakit yaklaştığı zaman ciddi ciddi konuşulur artık :)

Mervan T.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
İdeal
Merhabalar abilerim.. ben istanbul başakşehirde oturuyorum önümüzdeki hafta 24-30 haziran arası şehir dışı yapmak istiyorum çadırım hazır. bisikletimde neredeyse hazır bir kaç yedek iç ve dış lastik almam lazım sadece. iletişime geçersek çok memnun olurum iyi pedallamalar :)

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
bisiklet+ekipman hazır peki ya sen ve kasların hazır mı :) ?

yiğt

Aktif Üye
Tepki
20
Bisiklet
Beldeyama
Kaç km oluyor acaba ? Tahminim 2 günde turunuzun tamamlayacağı yönünde. Bizde 3 arkadaş 2300 km lik rota belirledik 3 haftada tamamlamak üzere :) Ne zamana planlıyorsunuz acaba?

Mervan T.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
İdeal
bende hem kondisyon hemde tecrübe eksikliği var ama bunları yola çıka çıka uzun yol yapa yapa gidericem inşallah. bende 2-3 günde gidilir aynı şekilde donülür diye düşünmüştüm. ama ben ramazan gelmeden gidip dönme hedefindeyim abilerim bu konuda ne derler bilmiyorum ?

Tepki
6
Merhaba, bende Eylül basi Istanbul Antalya turu planliyorum. 2. Rotada karar kilarsan ve tarihler uyusursa canakkaleye kadar birlikte pedallayabilirim.
Hangi tarihte baslayacagin bellimi?

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
@Devrim Gezer
eylül başına kalmama ihtimalim çok yüksek ama özel mesaj atarım size teşekkürler :)
@yiğt
1. rota: istanbul-tekirdağ-çanakkale=360 km 3 gün sürer. 2. rota:istanbul-bandırma-çanakkale= 280 km falan. ağustosun 10.undan sonra temmuzdan önce düşünüyorum ama kesin tarih yok.

@Mervan T. sana tavsiyem günlük yaptığın turlardakı çıtanı yükseltmen. yani günlük 150 km gidiyor olabilmen önemli ama yeterli değil. çünkü turda 130 km yol gittikten 1 gün sonra
gene aynı uzunlukta bi yol gitmen gerekebilir. kendini dene günlük turlarında acele davranma :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir ihtimal ben de katılabilirim. Şu an tek seferde 110 km yapabiliyorum. Bunu 150 km çıkarıp, ertesi günlerde de 100 er km yapabilirsem bu iş tamamdır.

Tur yapacağınızda konuyu güncellerseniz ben de kaçırmamış olurum.

baris34ince

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Kron
burdan olayların gelişmelerini bildiricem ben :) ama katılmayı planlayan arkadaşlarla tanışma turu-turları yapalım istiyorum iyi akşamlar herkese :)

Mervan T.

Üye
Tepki
1
Bisiklet
İdeal
Evet haklısınız performansımı iyice arttırmam lazım. Birlikte turluyarak hem tanışmış olur hemde birbirimizin performansını öğrenmiş oluruz. Bi gün ayarlayalım derim.. Ve Temmuzdan önce demişsiniz kesin bir tarih verebilirmisiniz? bende temmzudan önce istiyorumda ?

Tepki
5
Bisiklet
Kron
merhaba abiler ortalama kaç gün sürecek ona göre antalyaya gitmek yerine bisiklet turunu tercih ederim .

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
4 yılımı geçirdiğim Çanakkale'yi tekrar görmek güzel olurdu aslında (bir süredir gözümde tütüyor) ama hem bisiklete yeni başlamış olmam hem de kondisyonsuzluğum nedeniyle bu pek mümkün değil değil gibi.

Eğer yolculuğunuz sırasında gps/km/mesafe gibi verileri tutan bir akıllı telefon uygulaması kullanırsanız (meslea runtastic mountain bike) ve onun web linkini buradan paylaşırsanız sitedeki profil üzerinden sizi takip etmek hoş olur açıkçası. :)