İstanbul - Çanakkale - Nevşehir turu için görüşlerinizi bekliyorum

Tepki
0
İsim
Hakan K.
Merhabalar.

2013 yazında Haziran ayında kuzenimle birlikte Nevşehir'e doğru yola çıkmayı planlıyoruz. Ben İstanbul'da yaşıyorum kuzenim Çanakkale'de. Forumda araştırdım fakat bu şekilde Ege'den Nevşehir'e yapılmış bir tur bulamadım. Ben 2 senedir İstanbul içi 60-70 km'lik turlar yapıyorum ama hiç uzun yol tecrübem olmadı. İstanbul'dan Çanakkale'ye bana katılma durumu olan arkadaşlarım olursa bisiklet ile, olmazsa otobüsle gitmeyi düşünüyorum. Çanakkale'den sonrası için ikimizinde hiçbir fikri yok. Şimdi gelelim sorulara :)

- Böyle bir tur bu tecrübedeki bizler için uygun olur mu ?
- Yol üzerinde çadırla rahatça konaklayabileceğimiz kamp alanları, kamp alanı olmasa da güvenli bölgeler var mı ? İkimizde İç Anadolu Bölgesini, doğasını ve insanını bilmiyoruz bizim için ilk olacak.
- Ege'den İç Anadolu'ya geçişte yüksek dağlar var. Bu dağlara tırmanmak yüksek kondisyon gerektirir mi ? Haziran ayında gece üşüme durumumuz olur mu ? Haziran uygun bir zaman mıdır ?
- Yol üzerinde mutlaka görmemiz gereken doğal güzellikler veya tarihi yerler nerelerdir ?

Rota tavsiyelerinizi bekliyoruz. Günlük ortalama 100 km gidebiliriz. Amacımız performans değil gezmek, görmek ve keyif. Akdeniz üzerinden bir rotada olabilir. Şimdiden teşekkür ederiz :)

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Çanakkale'den sonra Konya'ya Serkan Taşdelen'in bir turu var... Konya-nevşehir zaten yakın... O tur yazılarını inceleyebilirsin...

Bu turu rahatlıkla gerçekleştierbilirsiniz... yeterince zaman var... Gerekli antremanları yaparak yeterli güce ulaşabilirsiniz...
İçerilere girdikçe kamping bulmanız pek mümkün değil, en uygun konaklama yerleri benzinlikler...

+

İçerilerde nadir olsa soğuk yerler var. ben Afyon Şuhut'ta yaşadım. uyku tulumuz yanınızda olsun...Turiçin Haziran ayı uygundur, biraz sıcak olur... İçanadolu insanı yardımseverdir o konuda sıkıntı yaşamazsınız

Tepki
0
İsim
Hakan K.
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz tur (link) bu sanırım. İnceliyorum gayet yararlı bilgiler içeriyor. Tabi sizin verdiğiniz bilgilerde öyle

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
@Hakan Küçükal

Hakan kardeşim mrb bnde istanbulda yaşıyorum.Kısmet size katılmayı isterim umarımki katılırım kendimi ayarlamaya çalışıcam.Bnde iç anadolu'luyum yozgatlıyım:).Kendi memleketimin insanı diye söylemiyorum hangi kapıyı çalarsan çal yardımcı olur mutlak kesinlikle o konuda şüphen olmasın.İnşallah gelirim.Fakat çanakkaleye kadar pedallayıp ordan nevşehire kadar pedallayabilirmiyiz?:)

Tepki
0
İsim
Hakan K.
Merhaba. Biraz düşünüp araştırdıktan sonra rotanın İstanbul'dan tren ile Kayseri. Oradan Nevşehir, Niğde, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, İzmir, Çanakkale şeklinde devam etmesinin daha iyi olacağı düşüncesine ulaştık. Sizin bu konuda yorumlarınız nasıl olur ? Yılmaz bey maalesef bu turu kapalı bir şekilde yapmayı düşünüyoruz. Umarım anlayışla karşılarsınız :)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nevşehirde gidilebilecek bütün noktalara uğramanızı ve eksik yer bırakmamanızı öneririm. (avanos, zelve, çavuşin, göreme, uçhisar, ortahisar, ürgüp) daha sonra rotayı Derinkuyu yolu üzerinden çamardı ilçesine çevirin. Muhteşem aladağlar manzarası eşliğinde pozantıdan çıkarsınız. Bu arada 2012 haziranın 30 unda Kapadokya bisiklet festivali gerçekleştirilmişti konaklamalı. yine aynı bölgede olma ihtimali olabilir. yolculuğunuzu bu etkinliğide gözönünde bulundurarak yapın derim.