İstanbul-Bodrum 730 Km (Bursa Üzerinden)

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Herkese iyi günler,

Bisiklete binmeye başladığımdan beri (zaten 1.5 sene oldu :) ) aklımda hep bulunan İstanbul-İzmir hatta eğer her şey planladığımız gibi giderse Bodrum turunu gerçekleştiriyorum. Bayram bitimi 20 Temmuz pazartesi günü saat 08.00 da Kabataş Budo'dan Bursa'ya (Mudanya) geçerek başlayacak olan Ege Turumuz'un A planı İzmir. Eğer İzmir'e geldiğimizde "tamam burayı da gezelim eve dönelim." dersek izmirden otobüse atlayıp döneceğiz. Eğer kesmez ise turu 3 gün daha uzatıp bodruma ineceğiz. Dönüş her halükarda otobüs ile olacak. Tur eğer bodruma kadar gidilirse 20-27 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Eğer İzmir'den dönülürse 20-24 Temmuz tarihine çekilir bitiş. Planlamalar aksilikler hesaba katılmadan yapılmıştır. Çok kasmadan geze geze sürülecek. Günlük 100-120 km arası olacak.

Tura gelecekler;
1-Yahya Fırat Akarslan
2-Aykut Yeşiltaş
3-Uğur Başdağ
4-Özer Koç

Çadırda kalınacak. Yemek olarak konserve, patates közlenmesi ve hazır çorba tarzı şeyler yenilecek. Ocağı olan varsa yemek de yapılabilir. Yemekten kastım makarna, yumurta ve çeşitleri :) Katılmak isteyen arkadaşlar benim ile özel mesaj dan iletişime geçebilir.

Not; Evinde kalmak için değilde en azından duş almak için misafir edebilecekler varsa çok makbule geçer. Teşekkürler şimdiden.
Rota ile ilgili önerilere, bilgilendirmelere açığım.

1. Gün - Mudanya-Susurluk

https://i.hizliresim.com/mPvWj2.png

2. Gün - Susurluk-Havran

https://i.hizliresim.com/n7135g.png

3. Gün - Havran-Çandarlı

https://i.hizliresim.com/PqXZ5N.png

4. Gün - Çandarlı-İzmir

https://i.hizliresim.com/GYLO22.png

5. Gün - İzmir-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı

https://i.hizliresim.com/BMl5rL.png

6. Gün - Büyük Menderes Deltası Milli Parkı-Kıyıkışlacık

https://i.hizliresim.com/2gGV9E.png

7. Gün - Kıyıkışlacık-Bodrum

https://i.hizliresim.com/7kRrNl.png

Scudo

is-mail

Üye
Tepki
3
İsim
ismail Baydeniz
Bisiklet
Trek
güzel rota. şimdiden iyi gezmeler, iyi eğlenceler

• Beğen
Tepkiler: Özer Koç

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
sahil şeridi fazla rüzgarlı olabilir

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Çok canım çekti şimdi. Bu konuya da mesaj atayım. Çizdiğin harita banada lazım olacak gibi :)

Kazasız belasız bitirirsin inşallah.

caner1405

Aktif Üye
Tepki
208
İsim
caner
Bisiklet
Lapierre
Güzel bir tur olacak sanırım paylaşımları bekleriz takipteyim..

• Beğen

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
fena canım çekti :) başarılar kazasız belasız bi tur olsun. tekeriniz düz bassın. bu arada rotayı google mapsden mi çıkarttınız

• Beğen

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Biz de eğer olursa bayram sonrası balıkesir merkez den çıkarak havran üzerinden Edremit'e gitmeyi düşünüyoruz.Belki de yolda karşılaşırız.

Biz de eğer olursa bayram sonrası balıkesir merkez den çıkarak havran üzerinden Edremit'e gitmeyi düşünüyoruz.Belki de yolda karşılaşırız.

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
Herkese teşekkürler. Budo biletlerimizi aldık. 20 Temmuz saat 08.00 a. İnşallah güzel bir tur olur. Tura çıkana kadar bu konuyu kullanırım. Turdan fotoğrafları, anıları vs. farklı bir konudan aktarmaya çalışırım sizlere.

(link)

@mtb_rider

@ziinal

Rotayı stravadan çıkarttım. Olabildikçe az tırmanışlı, az otobanlı, bol sahilli, bolca deniz havası alabileceğimiz ve bolca yer görebileceğimiz bir rota oluşturmaya çalıştım. Dilerseniz rotaların strava linkini paylaşabilirim. İnşallah kazasız belasız, planladığımız gibi bir tur olur :)

@İsa Yavaş

Balıkesir'den Havran'a kadar beraber gidebiliriz. Biz Havran çayının oraya kamp atmayı planlıyoruz. Özelden konuşalım ;)

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
@Özer Koç çok memnun olurum paylaşırsanız. açıklamada yazmışsınız ama yinede sorayım turu toplamda kaç gün olarak planladınız bodruma giderseniz sanırım 7 gün olacak öyle gözüküyor. günlük 100-120 km sürüş biraz fazla değil mi yormasın sizi 60-80 e düşürseniz bir kaç gün uzatır turunuzu ama daha zevkli olmaz mı. eziyet olmasın diye söylüyorum malum yaz aylarındayız sıcak da etkileyebilir. sadece fikir olarak söyledim :) tur ile ilgili paylaşımları merakla bekliyoruz ve bol bol fotoğrafları da sizin vereceğiniz bilgiler bizim turlarımıza ışık tutacak

• Beğen

taner yazar

Aktif Üye
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
25 temmuzda biz de Çanakkale den çıkıp bodruma gideceğiz bem de rota çıkarmayı düşünüyordum. Bu çok iyi oldu. Linki paylaşırsanız biz de aynı rotayı kullanabiliriz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gunluk mesafeyi azaltmanizi oneririm. Cunku planlanan gibi pek olmuyor 90 ideal bence. 120 de yapiliyor ama 1 gun 2 gun. Hep o mesafe insani yoruyor 40 kilo bisiklet ile.

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
@ziinal

Toplam 8 gün sürecek. Bir gün ne olur olmaz, bir şey falan olur diye yedekte olacak. İlk 6 gün 100-120 arasında değişecek toplam km. 7. gün yani turun son günü 58 km olacak. Bodrum'a gidip o gün ilerleyen saatler için otobüs biletimizi alırız, otobüs saati gelene kadar Bodrum'u gezeriz diye düşünüyoruz. Eğer İzmir'de bitirirsek. İzmir de 2 gün kalıp İzmir'i gezmeyi planlıyoruz. Sabah erkenden 7-8 gibi çıkarız. Öğlen sıcakta mola veririz. Saat 6-7 gibi bitiririz. Güneş ışığından bolca yararlanmaya çalışacağız. Çok da zorlamaz 100-120 km, eğer planladığımız gibi gidersek. 28 Temmuz'da evde olmalıyız. O yüzden günlük 100-120 km ideal bizim için. Teşekkürler öneriniz için :)

@Özgür K.

2 gün sadece 120 km'yi göreceğiz. Aralarında daha az km sürecek gün olacak. Bi de sahil şeridine denk geliyor 120 km'lik günler. Eğim biraz daha az oluyor. Diğer günler 100-110 km civarı. Ramazanda da akşamları 50 km'ye yakın kondisyon sürüşleri yaparak form kazanmaya çalışıyoruz. Eğer fazla gelirse km biraz azaltırız. Bodruma kadar inmeyiz. İzmir'de bitiririz turu :)

1. gün

(link)

2. gün

(link)

3. gün

(link)

4. gün

(link)

5. gün

(link)

6. gün

(link)

7. gün

(link)

• Beğen
Tepkiler: Sulo0o

Sulo0o

Üye
Tepki
14
İsim
Süleyman E.
Bisiklet
Mosso
güzel rota süper fikir.. Bol eğlenceler.. Tur yazınızı ve fotoğrafları merakla bekliyorum..

Tepki
0
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
Strava linklerini atar mısın Özer, teşekkür ederim...

Özer Koç

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
Özer Koç
Bisiklet
Salcano
@arslanilker

Attım linklerini. Görünmüyor mu siz de ?

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İmrenmemek elde değil. Can çekiyor gönül istiyor. Merakla takipteyim şimdiden yolunuz açık olsun.

• Beğen

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Özer Koç sen benim "bağcılar eminönü" turuma gelme git şehirler arası turu yap ha. hadi öyle olsun bakalım :D
kazasız belasız inşallah