İstanbul Bisiklet Yolu Haritası

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Onder.Eren tarafından paylaşıldı.

1. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bir gazeteden ekran görüntüsü almışım ama hangisi olduğunu bilmiyorum. Muhtemelen Hürriyet olmalı.

Güzel bir harita. Forumda da paylaşmak istedim.

esener, Remzi YOL, M.A.Y. ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    saklayayım ben bunu torunlar ileride kontrol ederler.

Bisikletli Gezgin bunu beğendi.
  3. Selman SİVRİ

Selman SİVRİ Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hahahahaha :D

4. KaanG

KaanG Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Ah o Palanga Caddesi var ya :)

5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Süpermiş... :D

6. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    Bizim caddede bisiklet yolu varda haberim yokmuş :rolleyes: Gerçekten çoğu yanlış ama yeni yeni yapılıyor bisiklet yolları bazı caddelere.

7. Onur Demir CE

Onur Demir CE Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    anadolu yakası istanbuldan sayılmıyor mu ki acep :confused:

DoğukanYılmaz bunu beğendi.
  8. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Esasen Yeniköy 'luyum ama şu çekmekoy'de oturuyorum.Anadolu yakası Avrupa'ya göre daha iyi bisiklet yollarına sahip.

9. Msah1n

Msah1n Yeni Üye

Adı:
    Mert
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Selamlar. Konuyu hortlatmak istiyorum. Aradığım şey tam da bu idi ama güncel gibi görünmüyor. İstanbul bisiklet yolu haritasına nasıl ulaşabilirim bilginiz var mı? Ve şunu da merak ediyorum. Kesintisiz bi şekilde sahil yolundan gezme şansım var mı? Mesela avcılar'dan Fatih'e kadar

10. Enes YIKILMAZ

Enes YIKILMAZ Yeni Üye

Adı:
    Enes Yıkılmaz
    Seviye:
    @Msah1n
    Haritada olası bisiklet yolları denilmiş. Benim anladığım kadarıyla "Buralara bisiklet yolu yapılabilir" düşüncesiyle hazırlanmış bir harita, İstanbul'daki bisiklet yollarını gösterir bir harita değil. Bisiklet yolları için Bisikletli Ulaşım Platformu'nun sitesini incelemenizi öneririm. Kendilerinin hazırlamış olduğu Bisikletli Ulaşım Haritası isminde bir de mobil uygulamaları var. Son zamanlarda uygulama hata verse de uygulamadan bisiklet yollarına bakabilirsiniz.

Sorunuza gelecek olursak; Avcılar'dan Fatih'e kesintisiz bir bisiklet yolu yok. Avcılar'dan başlayan bisiklet yolu Küçükçekmece taraflarında kesiliyor. Florya sahilde bir bisiklet yolu var ancak o da birkaç kilometre sonra kesiliyor. Bakırköy'de bir bisiklet yolu başlıyor ve Yenikapı'ya kadar uzanıyor ancak o da ara ara kesiliyor. Bir de Zeytinburnu-Yenikapı arası inşaat çalışmaları vardı, bisiklet yolları kademeli olarak yenileniyordu; son durum nedir bilmiyorum. Buralarda bisiklet yolu var dediğime de bakmayın, hepsi birbirinden işlevsiz. Girip gireceğinize bin pişman olursunuz. En güzeli ana yoldan kaptırmak ama olası bir kaza durumunda yönetmeliğe göre doğrudan siz hatalı kabul edilirsiniz, bilginize. Kazasız iyi sürüşler dileğimle.

Msah1n bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

1430320894945-vt4jk72hwooj-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...
upload_2017-1-31_11-39-59.png
Her bisikletçinin güçlü ve zayıf yanları var. Kesin olan şu ki, her yönden güçlü bir bisikletçi olamazsınız. Popüler bir örneği vereyim: Hem iyi bir sprinter hem de iyi bir TT yarışçısı...
1430320075081-17h1tytotvj9m-630-354.jpg
Her yaş grubuna yönelik güzel tüyolar veren bir Bikeradar makalesi buldum ve elimden geldiğince size iletiyorum :) Bisiklete binmek genç ve dinç kalmanın yollarından biridir. Vücudumuzun yıllara...