İstanbul Bisiklet yolları

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
Büyükşehir Belediyesine attığım maile cevaptır
sizleri de bilgilendirmek istedim

T.C.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü
BEYAZMASA

Sayın MUSTAFA AKMAN;

İlgi : 23/05/2011 12:26:54 Tarih ve 956732 Nolu Başvurunuz

Başvuru iletinizde yer alan konulardan bisiklet yolları kısmı, gereği için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Müdürlüğü yetkililerine iletilmiştir. Yapılan değerlendirme sonucu alınan cevap aşağıdaki gibidir:

Ulaşım Planlama Müdürlüğü tarafından İstanbul Genelinde Bisiklet Yolları yapılmasıyla ilgili olarak proje çalışmaları yapılmaktadır.
05.09.2008 Tarih ve UTK2008/24-23 Sayılı UTK (Ulaşım ve Trafik Düzenleme Kurulu) kararıyla İstanbul' un koşulları, cografi yapısı, güzergâhların durumu ve fiziki konumları gözönünde bulundurularak yeni bisiklet yolları planlanmaktadır. Proje kapsamındaki çalışmaların uygulamaya geçirilmesi için uygulayıcı birim olarak Yapı İşleri Müdürlüğü belirlenmiştir. Bakırköy - Sirkeci Sahil Yolu'
nda 7 Km' lik bir bölüm "Bisiklet Yolu" olarak düzenlenmiştir. İlk etapta, sahil yollarında güzergâh planlamaları yapılmıştır. Eminönü pilot bölge olarak belirlenmiştir ve kademeli olarak İstanbul genelinde yaygınlaştırılması için uygulama proje çalışmaları devam
etmektedir.

İlk kademede planlanan bisiklet yolu güzergâhları :

- Bakırköy İDO - Alibeyköy arası (Sahil güzergâhı) : 24 Km

- Eminönü - Beşiktaş Meyadanı arası (Sahil güzergâhı) : 4,5 Km

- Üsküdar - Kartal arası (Sahil güzergâhı) :32,5 Km

Ulaşım Planlama Müdürlüğü

“Başvurunuzda yer alan diğer hususlar hakkında gerekli işlem ve değerlendirilmeler yapıldığında, konu içeriği ile ilgili yetkili personel tarafından bilgilendirileceksiniz.”

------------------------------------------------------

Aşağıda yer alan bağlantıdaki kısa ankete zaman ayırmanız, çalışmalarımızda bizim için yol gösterici ve belirleyici olacaktır.

(link)

İyi günler dileriz.

BİLAL CEYHAN
İBB BEYAZMASA
TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLER UZMANI
02124553293
bilal.ceyhan@ibb.gov.tr

ALO 153 BEYAZMASA

BİZE YAPTIĞINIZ BAŞVURUNUZ :

bisiklet bir şehrin medeniyet ölçüsüdür.
bu anlamda
*bu yıl boğaz köprüsü geçişi olacak mı
zira böyle bir etkinlik çok
olumlu etki yapacaktır
**belediye otobüslerinin, metrobüslerin önünde bisiklet taşıma aparatları fevkalade olacaktır.

aslında
yapacak çok şey var ancak
sadece 2. madde bile olayı çok değiştirecektir

Scudo

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
Ne kadar fazla başvuru yapılırsa, yetkililerin de bisikletlileri o kadar ciddiye alacağı kanaatindeyim. Mailinize yanıt vererek bunu göstermişler bile. Belki de standart bir metin hazırlayarak tüm yetkili merciilere göndermeliyiz..

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
Mustafa Hocam,
Yıne bısıklet ve bısıklet severler ıcın onemlı bır adım atmıssınız. Sız ve sızın gıbı buyuklerımız bu yolda ınsan ustu bır gayretle bazı seylerı degıstırmeye calısmaktasınız. Sızlerın bız bısıklet tutkunları ıcın yaptıgınız ve yapacagınız herseyın sonuna kadar arkasındayım.
Iyıkı sızler gıbı bılınclı ve tutkulu bısıklet kullanıcıları varda, bızler bu ulkede her gecen gun bıraz daha fark edılıyoruz.
Tesekkurler.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Çok güzel haber üstat.Girişimin için de ayrıca tebrikler :)

• Beğen
Tepkiler: mustafa akman

aycan turan

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Salcano
bisiklet yolları ile ilgili bilgi toplamak için forumda geziniyordum bu konuya denk geldim büyüksehirin attıgı maili okuyunca cok sewindim ama tarihi es gecmişim tarihi görüncede hayal kırıklıgına ugradım aradan tam 3 yıl gecmiş ortada bir cacık bile yok

birolb

Üye
Tepki
91
İsim
birol bostancı
Bisiklet
Dahon
Almanya da bisiklet için bisiklet otobanı yapmışlar, orası Almanya deyip geçersek burada yürümez. Şehirlerde özellikle İstanbul da , her caddenin bir kısmı bariyerle bisiklet yoluna ayrılmalı. Bisiklet otobanı da bu şekilde yapılabilir. Türkiye de bisiklet yollarını motorlu araçlar park alanı olarak kullanıyor. Bunun önüne geçmelerinin yolu , yapılacak bisiklet yolunu motorlu araç ebatından ya dar yapmaktır yada bisiklet yolunu sağlı sollu araç trafiğine kapamaktır. Çocuklar okullarına , insanlar işlerine bisiklet ile gidip gelebilmiş olsa bu kadar trafik sorunu ve hava kirliliği elbette yaşamayız.

Hazar Cengiz

Daimi Üye
Tepki
169
İsim
Hazar Cengiz
Bisiklet
Kron
Minibüs yolunda hep sağ şeritte araç park halinde oluyor haliyle sol şerit hep akıyor, sağ seridi otopark yapsınlar, kalan 1 metrelik kısmı da bisiklet yolu yapsınlar. Mantıklı değil mi?

ASUS_T00J cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Safabro

Üye
Tepki
0
Konu ile ilgili hem millet hem de yerel devlet otoritesi olarak gidilecek çok yolumuz var.
Bir şeylerin değişiyor/yapılıyor/planlanıyor olması da bir yandan sevindirici.
Haziran 2017 güncel İstanbul Bisiklet Yolları haritasını da şuraya bırakalım ; gelişmeleri ve güncellemeleri takip edelim.
Birkaç resmi kaynak: (link) , (link)

(link)
Pedalist-Haziran2017-Harita.JPG