İstanbul Avrupa Yakası Tur Rotalarınız

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merhaba,

Forumda bu şekilde birkaç konu mevcut ancak biraz daha kapsamlı olması açısından bu konuyu açmak istedim bir nevi ana konu olsun. :)

Başlıkta belirttiğim gibi öncelikle Avrupa Yakası için tavsiyelerinizi rica ediyorum ancak ilerleyen vakitler ve farklı dostlarımız için Anadolu yakası, İznin/Yalova/Bursa gibi günübirlik gidilebilecek rotalar hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum.

Mesela ben ilk etapta bu pazar için sabah erkenden çıkıp 50-60 km civarı bir tur yapmak istiyorum. :)

Neyse lafı fazla uzattım, söz sizlerde..

Not: Konu yanlış forumda ise yönetici arkadaşlarımız gerekli yere taşırsa sevinirim. :)

Keyifli sürüşler..

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege
Scudo

ilkerdogan

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Semtim Tarabya olduğu için başlangıç ve bitiş noktam Tarabya oluyor. Bu durumda o günkü halime, formuma göre rotalarım,
Tarabya - Beşiktaş - Tarabya
Tarabya - Sirkeci - Tarabya
Tarabya - Bakırköy - Tarabya

• Beğen
Tepkiler: Miriel

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam
Gopaşadan/yeşilköy/sarıyer sonra gopaşaya dönüş toplan 106 km oluyor. Sahilde ortaköyü geçtikten sonra keyif başlıyor.

• Beğen

ozbay13

Üye
Tepki
3
İsim
Ozan
Bisiklet
Salcano
beşiktaş- sarıyer arası, belgrad ormanı içinde ki rotalar, beşiktaş- kilyos güzel rotalardır. Birde metro ile başakşehire çıkıp ordan dönüş yapmıştım bilinmedik yollar olsun diye oda bayağı bi tat vermişti.

• Beğen
Tepki
49
İsim
Emre Savuran
Bisiklet
Salcano
karaburun' a gidebilirsiniz 60 km civarı. giderken yol üzerinde böğürtlen çalılarından kopartıp istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. terinizi denize girerek dindirir ve tekrar dönüş yapabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ozbay13 ve Miriel

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, farklı tavsiyeleri olanları da beklerim.

Geniş bir konu oluşturalım. :)

@Edip Dinçer Sefaköy civarından başlayarak ben de benzer bir rota yapabilirim paylaştığın çok güzel oldu. :) Bu civarda trafik ve bisiklet yolu durumları nasıldır ?

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Miriel

O rotaların büyük bir kısmında bisiklet yolu yok.
Bahçeköy orman yolu içerisinde ise yol dar ancak sabah erken saatte çıkarsanız çok araç geçmez.
Sahil yolu zaten bildiğimiz sahil yolu.
Hasdal Yolu kamyon trafiğinin yoğun olduğu bir yer ama trafik çok yok, bir de çok geniş emniyet şeridi ve bolca köpek var :).
Geri kalan yerler ise trafiğin olduğu alanlar, dikkatli olmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: ozbay13

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Belgrad ormanında bildiğiniz güzel rotalar varsa paylaşır mısınız? Rotalara giriş yerlerini de söylerseniz çok iyi olur :)

muratt60

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Salcano
@Miriel kardeşim bende bagcilar mahmutbey deyim Asağı dere yolundan devam edip şirinevler Ataköy Bakırköy sahilden devam edip emirgan İstinye kadar gidiyorum gittiğim guzargah gayet iyi zaten zeytinburnunda bisiklet yolu başlıyor ordanda devam edebilirsin.gayet iyi ve güzel sahilden kazasız belasiz sürüşleriniz olsun

@Miriel kardeşim bende bagcilar mahmutbey deyim Asağı dere yolundan devam edip şirinevler Ataköy Bakırköy sahilden devam edip emirgan İstinye kadar gidiyorum gittiğim guzargah gayet iyi zaten zeytinburnunda bisiklet yolu başlıyor ordanda devam edebilirsin.gayet iyi ve güzel sahilden kazasız belasiz sürüşleriniz olsun

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
İstanbul içi kendi oturduğum yeri ele alırsam Bağcılardan yüzyıl otoyola. Rami üzerinden Gaziosmanpaşa'ya. Oradan Eyüp'e. Eyüp da tünelden Şisli, oradan Büyükdere caddesinden maslak, Ayazağa üzerinden Sarıyer sahile. Sahilde soldan devam edip Rumeli Fenerine güzel bi rampa antrenmanı. Sonra tekrar geri dönüş sahilden Bakırköy. Ve oradan direk Bağcılar'a. Ortalama 100-110 km..

• Beğen
Tepkiler: oktayakgoz

ozbay13

Üye
Tepki
3
İsim
Ozan
Bisiklet
Salcano
@Hakan Boz ben bi kaç kere gittim belgrada rotaların bi iki tanesi tabela ve oklarla gösteriliyor o şekilde bulabilirsin bisiklet parkuru yazıyor. Bunun dışında orman içine giren dar patiklar var ben genelde onlardan birine girip kafama göre gidiyorm riski çok oluyor (derin çamur birikintisi, çok dik yokuş vs.) ama eğlencesi de çok oluyor :D Yine de özel olarak rota belitmek isteyenler olursa bende bekliyorum..:harika:

• Beğen
Tepkiler: Hakan Boz

CaGe

Bana bir kadeh deniz ver Yorgo
Tepki
646
İsim
Can
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de belgrad'ta çamurla karışıkı bir mtb turu yapmayı çok isterim.. Henüz orada bisikletle siftahım yok... Belgrad turu ekibi oluşturabiliriz mtb ağırlıklı :)

• Beğen
Tepkiler: feyzun ve Miriel

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@Edip Dinçer Abi bir şey daha sormak istiyorum. Bu rotaları hangi bisikletinle yapıyorsun acaba ? :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@Miriel

Yol bisikleti ile ;)

Miriel

Üye
Tepki
26
İsim
Enes
Bisiklet
Sedona
@Edip Dinçer
Sedona 345'i yeni almama rağmen cyclocross ve yol bisikleti hayranlığı başladı .. :D