İstanbul - Artvin Yolu Fotoğraf Kitabı Projesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emin Yüksel tarafından paylaşıldı.

 1. Emin Yüksel

  Emin Yüksel Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Aralık 2012
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Öncelikle herkese merhabalar,
  Ben Bilgi Üniversitesi Fotoğraf ve Video Bölümü son sınıf öğrencisiyim. Bitirme projemle ilgili, İstanbul-Artvin yolunu daha önce bisikletle gitmiş birileri varsa aranızda sizlerin yardım ve önerilerini rica edeceğim.
  Projemi kısaca anlatayım.
  Büyüdüğüm ve içtenlikle tanıdığım şehirden (İstanbul), doğduğum ve hiç bir hatıramın olmadığı şehre (Artvin) bir yolculuk planlıyorum.
  Bisiklet ile seyahat ederken, İstanbul ve Artvin arasındaki yolu fotoğraflayacağım.
  Rotam üzerinde, fotoğraf çekerek ilerledikçe, kültür değişimini, günlük yaşamı ve halkın alışkanlıklarını görmeyi umuyorum.
  Projenin sonunda, izleyicinin, bisikletimle şehirleri geçerken düşündüklerimi, gördüklerimi algılayabilecekleri ve kültürel değişimi görebilecekleri bir fotoğraf kitabı elde etmeyi umuyorum.
  Bisikleti ulaşım aracı olarak seçmemin nedeni, otomobil ve diğer ulaşım araçlarının aksine, bana sağladığı panaromik görüş açısı. Ayrıca bisiklet, bana istediğim an, istediğim yerde durup, istediğim fotoğrafları çekme özgürlüğü verecek. Tabi ki o yolu, o rüzgarı hissettmemi sağlayacak.
  Bir aksilik olmazsa, bana Fransa'dan sinemacı bir arkadaşım eşlik edecek (o da bisikletle tabi ki), ve yol boyunca beni videoya çekip, projeyle ilgili bir belgesel film hazırlayacak.
  Proje bittiğinde bir fotoğraf kitabı, gerekli olursa bir sergi ve bir belgesel film ortaya çıkacak.
  Bisiklet yolculuğunu Nisan ayında yapmam gerekiyor. 20-30 günlük süre içersinde günde ort. 100 km yol yapıp yolculuğu bitirmeyi düşünüyorum.
  Ocak ayına kadar rotamı kağıt üzerinde, gün gün planlamış olmam gerekiyor. Hangi gün nerede konaklayacağım nerden nereye gitmiş olacağım vs.
  Sizlerden bu konuda yardım bekliyorum. Daha önce bu güzergahı pedallamış olanlarınızın güzide bilgileri ve önerilerine çok ihtiyacım var şuan.
  Şimdiden teşekkürler. :)
  Emin.
   
 2. Aykut Subaşı

  Aykut Subaşı Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.015
  Beğeniler:
  498
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  İstanbul Artvin yapmışlığım var.Fotoğraflarda var.İStersen yardımcı olabilirim.
   
 3. #3
  Emin Yüksel

  Emin Yüksel Yeni Üye

  Kayıt:
  17 Aralık 2012
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Istanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Çok sevinirim.
  Artvinden önce, şubat gibi Sapanca'ya gidip gelmeyi düşünüyorum. Şuanda da zaman buldukta kondisyon arttırmak için antreman yapıyorum Pendik-Kadıköy arası. Ancak uzun yol tecrübem daha önce yok. Yol boyunca da fotoğraf çekmem gerektiği için günde mak. 100 km düşünüyoruz gitmek. Sizce en uygun rota nasıl olabilir? Nerelerde konaklayabiliriz? Deneyimlerinizi anlatabilirseniz çok makbule geçer.
   
 4. Murat Yüksel

  Murat Yüksel Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2013
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Selamlar...Konuyu açan kardeşim şimdi farkettim. 5 gün önce yola çıktılar. İki kişiler ve hiç uzun tur tecrübeleri yok. Hatta yakın şehirlere bile gitmediler. Dolayısıyla büyük cesaret olarak bakıyorum durum böyle olunca. Merak edenler olursa böyle durumda ne olur diye " http://eminyuksel.tumblr.com " adresine hergün bir iki fotoğraf ekliyor. En son arkadaşının (Boris) bisikletindeki rack kırılmış onun fotoğrafı var. Forumda ilk mesajım kardeşim hakkında olacakmış ilginç....
   
 5. Murat Yüksel

  Murat Yüksel Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2013
  Mesajlar:
  63
  Beğeniler:
  70
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye: