İstanbul> Adalar> Burgazada - Kalpazankaya

Tepki
29
Bisiklet
Sedona
Selamlar Bisiklet Forum takipçileri,
Her hafta olduğu gibi, bu hafta evimin de bulunduğu Burgazada'da güzel ve yoğun bir bisiklet gezisi gerçekleştirdim.
Burgazada iskelesinden güneş batımını resmedilesi gereken Kalpazankaya'nın o muhteşem manzarasını doyumsuzca seyretmek hevesiyle atladım bisikletime ve Kalpazankaya'ya doğru yola koyuldum. Tabi Kalpazankaya'ya uğramadan önce Marta Koyu'nda bir denize girmek şart oldu. O an ter içinde, kalp atışların tavan yapmışken o serin ve güzel Marta Koyu'nda denize koşturmak gerçekten çok keyif vericidir. Özellikle MTB'ciler için söylüyorum Marta Koyu'na MTB'lerinizle inmek de son derece keyifli, ancak çok dikkatli olunması gerek aksi taktirde düşme durumunda deniz seviyesine kadar durma şansınız yok. (Bunu bilmek keyif ve heyecan katıyor söylemeden edemedim.)
Marta Koyu'ndan sonra tekrar yola koyulup Kalpazankaya'ya devam ettim. Tabi bu sırada sağınızda kalan o mükemmel manzaradan da gözünüzü alamıyorsunuz. Üzülerek belirtmeliyim ki yalnız olduğum için sadece bir fotoğraf çektirme şansım oldu. Kalpazankaya, fotoğrafta arkamda bulunan burnun gerisindedir. (Bir dahaki turumda bu anların hepsinin fotoğraflarını çekip sizlerle paylaşacağım.)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/1069122_10201560406200274_777906636_n.jpg
Tabi Kalpazankaya'ya vardığınızda batışı izlemeye gelen pek çok kişiyle birlikte o kızıllaşmış yaz güneşinin denize batarcasına küçülen manzarasını hiç bıkmadan uzanmadan seyrediyorsunuz. Bu sırada Kalpazankaya Restaurant 'ta güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Özellikle kalabalıksanız yemek keyifli olabilir. Yalnız olduğum için bisikletime yaslanıp bisküvimi yiyerek idare ettim :D Bu sırada orada denize girme şansınız da var. Burgazada'yı kesinlikle tavsiye ediyorum. Bilinmeyen bir ada ve gelip gittikçe yeni yerler öğrenip her seferinde daha güzel vakit geçirme şansınız oluyor. Burgazada'ya gelen forumdaşlarım bana özelden yazabilirler, ben de adadaysam sizleri o an elimden geldiğince, küçük evimin büyük bahçesinde ağarlayabilirim. :)

• Beğen
Tepkiler: cembarlasic
Scudo

Murat PEKER

Daimi Üye
Tepki
125
3 hafta önce kalpazankayadaydım fakat bisikletsiz deniz için. Güzel yanı hem deniz hemde orman iç içe. Yani denizden çıkınca güneşte yanmayım diyorsan ağaç gölgesinden de istifade edebiliyorsun. Fakat çam ağacında olan bir böcek türünün saldırısı sonucu yaklaşık bir hafta kaşıntı ve kızarıklık yaşadım :(
Orda eviniz olduğu çok şanslısınız. İstanbul'un boheminden kaçmak için 1 saatlik bir vapur yolculuğu ile sessizliğe ve huzura erebiliyorsunuz.