İspanya'dan Ürgüp'e 4252 Km.Mikail

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel insanlar meraba.
02.03.2007 Cuma günü Kılasik öğle arası antrenmanıma çıkmış pedal çevirirken,tam kentin dışına çıkmak üzereydimki,Katarını peşine takmış bir bisikletli gördüm.Heyecanımı görmeliydiniz.
Bu tür güzelliklere burada fazlası ile alışık olmamıza rağmen Uzun soluklu tur sezonunun açıldığının bir müjdesi olan bu güzelliği görmemdi beni mutlu eden.Nurinin otellerinin hemen yanı başında sohpete koyulduk.
İspanyadan ürgüp'e kadar toplamda 4256 Km. yapan mikail yol güzergahı olarak Kayseri,Kahramanmaraş,Gaziantep,şanlıurfa,Mardin üzerinden Irağ,Hindistanüzeri pedal çevirecek.Kendisinin sıcaklığı da yüzüne yansımıştı.Onu tanıdığımıza çok sevinmiştik.Umarım daha uzun soluklu seyirler ülkem insanına da nasip olur.Bu güzellikleri bizlerde yaşarız.
Bu küçük ama verimli olacağına inandığım sunumu, bir çok arkadaşımda belki bir dönüm noktası yaratacağına inandığım için paylaşmaktan mutluyum.

Yüreğim ve sevgimle...

Bu arada akşam antrenmanından dönüşte Nuri'den aldığım tşörtümüzü sıcağı sıcağına giyip tatmak istedim.Emeği geçen dostlarımıza teşekkür ediyorum.
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL
Scudo

a-simetri

Daimi Üye
Tepki
168
sevgili yoldasim can kardesim. t-shirt'un oldukca yakismis sana, bilesin. :)

saniyorum ki sen de benim yasayabilecegim bir heyecani yasamissin yolcu mikail'i gorunce. ben de uzaklardan gelen ve ayni fikirlere sahip insanlari gorunce cok heyecanlanirim. sanki ben geziyomusum gibi hissederim. gerci sen benim bu davranislarimi bilirsin. ben bilmeyenler icin yaziyorum:)

guzel kapadokya'niz bu tür radikal geziler icin kilit bir yer yani gecis noktasi. dedigin uzere gezginleri orda cokca goruyorsundur bunu biliyorum. aslina bakarsan uzun soluklu gezi sezonu diye bisey yok sanirim. ılıman iklimde gitmek elbette iyi ama kisin gobeginde de gezi yapacagim gunler gelecektir eminim. onu da tatmak, deneyimlemek gerekiyor.

bir baska guzel akdeniz ulkesi olan ispanya'dan sen çık ve ulkemizden gecerek hindistan'a git. olay budur diyorum. ama orta asya uzeri hindistan'a gitme fikri bende de var. umarim bu da gerceklesecek. ama oncesinde gerceklesecek projeler var.

mikail de romork kullaniyor. bir kisim bisiklet gezgininin tercih ettigi gibi... 1000 km. uzeri gezilerde daha uygun sanirim. onu iyice inceledim, gozumden kacmadi yani. ayrica gozumden kacmayan baska bir sey de bagaj lastigine sıkışmış olan ekmek. bu sana bi seyler animsatmistir eminim.:) bildigin uzere bagaj lastigi hayat kurtaricidir bu anlamda. kimi zaman ekmek, kimi zaman nar, kimi zaman da pekmez sisesini tutarlar:)

umarim mikail'e selamlarimizi iletmissindir. ben de sana ist'dan selamlarimizi iletiyorum. sevgiyle kal...

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Sizin gibi aynı hissi paylaşan ve yardımsever insanlara rastladığı için şanslıymış Mikail.Tabi siz de farklı bir kültüre sahip olup da aynı zevk için pedal çeviren biriyle tanışma fırsatı bulmuşsunuz.
Benim forumdan tanıttığım Patrick de İspanyol'du.O dünya turu yapıyordu.Niye bu adamlar aynı ülkeden çıkmalarına rağmen ayrı ayrı giderler ki :)
Kendisinin ayağına, sizin de gönlünüze sağlık.Paylaşım için teşekkürler.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Canım merhaba

Benim sıklıkla yaşadığım, gezgin bir bisikletseveri görüp karşılama duygumu sende yaşamışsın. İnsan çok heyecanlanıyor, böyle karşılaşmalarda.
Önce onu, bizim burdan geçen ve tanıştığımız Patrick sandım, o da İspanyol du, bisiklet ve römörküde aynısından dı, sonra isme ve resme bakınca o değilmiş.

Şu römörke bayağı hayran olmuştum. Patrickinkini geziye gidiyoruz diye inceleyememiştim. Sen fırsat bulursan birkaç değişik açıdan daha fazla resim alabilirmisin. Bundan çünkü yaptırmak istiyen birkaç arkadaş var. Tabi denk gelirse.

Söyle Mikaile Antalya yı görmeden Türkiye turu bitmez de. Gelsin bu taraflarada. :D

Sevgi ve selamlarımla.

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
yaa ne güzel kareler.paylaşım için teşekkür ederim.buarada t-shirt çok yakışmış.güle güle giyinin.sevgiler...

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
sanki aklımdan geçenleri yapmam için çekmiş olduğunuz fotoğraf kareleri ,içimde uyuyan aslanı kamçılamaya başladı tekrar:( .ne oturuyorsun kalk atla bisikletine bas pedala düşünmeden,tasalanmadan sür nereye olduğu mühim değil yeterki sür.ama bu sezon hedeflerimi gerçekleştireceğim bir sezon olacak benim için .paylaşımınız için teşekkürler..sevgilerle

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bu güzel paylaşım için teşekkürler.
Ekranda gördüklerim, anlatılanlar sanki beni ekranın içine ve oradanda uzun yollara çekip götürdü...

Tüm sıcak yürekli uzun yol bisikletçilerine selam ve sevgi.

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
gule gule giy t-shirtunu ;)
paylasim icin tesekkurler

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
mikail kardeşimizi tebrik ediyorum çok güzel bir işi başarmış bizimle paylaştığın için teşekkürler candede t-şirtde yakışmış sana :)

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
eee ismail karizma adama ne giyse yakısır evet mikail geldi ve hiç zaman kaybetmeden yoluna devam etti.baya uzun yolu var allah kolaylık versin.

SECO 34

Aktif Üye
Tepki
89
güsel gezi benim de fransız arkadaşım 2008 de yol a çıkmayı düşünüyor
dünya tur u yapcak istanbulda da kendisini evimde ağırlıcam gelsin belki bende onla iran sınır a kadar giderim kafamda böyle bir olay var ;)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
cok ıı ya bende ıstıyorum ama yol arkadası olmadan olmaz bır yol arkadası ıle degıl dunyayı bısıkletle bır kere gezmek ıkı kere bısıkletle gezer uc kerede denız bısıkletıyle denızden dolasırım :p:p
paylasım ıcın saolun

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Vay be şansa bak. Sizin arayıp da bulamadığınız fırsat. Ne de olsa bisiklet gibi özel bir araç var amamızda. Aynı dili konuşmasak da anlaşırız...

Yalnız o römork olayına ben bittim. Patrick de ondan kullanıyordu. Uzun tur için biz de mi yaptırsak ne?!...

felis911

Forum Bağımlısı
Tepki
859
teşekkürler paylaşım için helal olsun diyorum ve aldığı zevki hayal bile edemiyorum

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Can merhaba,Paylaşımın ve güzel resimlerin için teşekkür ederim.Bisiklet üzerinde başlayan dostluklarını yurt dışınada taşıman ne güzel.Ülkemizden geçen bu güzel dostumuza senin vesilenle iyi yolculuklar dilerim.Umarım yollarımız biryerlerde tekrar kesişir.Sağlıcakla kal can dost Can DEDE...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Çağrı Tosyalı
mikail de romork kullaniyor. bir kisim bisiklet gezgininin tercih ettigi gibi... 1000 km. uzeri gezilerde daha uygun sanirim. onu iyice inceledim, gozumden kacmadi yani. ayrica gozumden kacmayan baska bir sey de bagaj lastigine sıkışmış olan ekmek. bu sana bi seyler animsatmistir eminim.:) bildigin uzere bagaj lastigi hayat kurtaricidir bu anlamda. kimi zaman ekmek, kimi zaman nar, kimi zaman da pekmez sisesini tutarlar:)

umarim mikail'e selamlarimizi iletmissindir. ben de sana ist'dan selamlarimizi iletiyorum. sevgiyle kal...

Sevgili Çağrı can arkadaşım meraba.
Mikail'le kesiştiğimde, tabi hemen aklıma gelen şey yakın zamanda yaptığımız uzun soluklu seyirdi.Bu güzel seyri de kısaca paylaşıp yol konusunda fikir alış verişinde bulunduk.Kendisi hakikaten sıcak tebessümü yüzünden elsik etmeyen bir insandı.Böyle hülya ve düşe sahip olan insanların dünyaya bakış pençereleri de ortada değil mi zaten.
Sevgili Çağrı Romörk konusuna gelince Biliyorsun (link) Varolan piyasada bunlar oldukca pahalı ürünler.Romörkü daha yakın çektirmedeki maksadım benim gibi düşünceye sahip olup bunu almak değil de yapmak isteyenlerin olmasındandır.Senin de el beceresi konusunda ne kadar hamarat olduğunu biliyorum.
Yaşadığımız,yaşananlar ve bu konuda yaşanacak olan her eylem benim için inanılmaz güzel.Seni tanıdığıma,seninle seyir de pedal çevirdiğim için kendimi bir kez daha şanslı sayıyorum.
Yüregim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelecek.'''

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@candede

Hah işte şimdi bir püf noktası yakaladınız... Biz de Patrickte gördüğümüz zaman inecelemiştik. Tüh keşke daha yakından foto çekseydik dedik netten fiyatlarına bakınca. Bu römork konusunda acayip güzle modeller var. Gördüğümde bayıldım. Siz de bakın bakalım beğenecekmisiniz...

(link)

Biz de böyle bir şey yaptırmak istiyoruz. Acaba nasıl? Çizimlerini hallettikten sonra atölyelere toplu sipariş mi versek acaba!..:rolleyes:

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam güzel insan
gercekden senin icin
harika bir anı olmuş
bu anını bizlerle
paylaşdıgın icin
teşekkür ederim

yayınlamış oldugun bu güzel resimleri
görünce insanın hep yolda olası geliyor

görüşmek üzere
selamlar....

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
O römorkdan Türkiye de yapabilecek arkadaşa ömür boyu minnettar kalırız. İzmir de yapmışlardı sanırım. Ama aslı gibi olmayabilir. bisikleti devirme riski var. yada hızla giderken arkada sürüklenme vb. vb.

Ben bu yaz Getirebilirsem Almanya dan getireceğim . Başka çare yok.