Isle of Man 'TT': Ölümle Dans, 300 km/s'nin Yetersizliği...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir video koyuyorum, diğerlerini YouTube üzerinden kendiniz bulup izleyebilirsiniz. Burada kazalar yer almamış fakat bu organizasyon, 1907-2009 yılları arasında 240 kişinin canına mal olmuş. Güncel istatistiklere bakmadım. Ses sisteminiz vasatın üzerindeyse, sesi açmanızı tavsiye ederim. Parçanın ismi de Within Temptation - Faster. İyi seyirler.

Scudo

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Şehir içinde yapılan bir yarış. Normal kaza olması. Bu hızda giden bir motor küçük bir tümsekde uçması, seyircilerin kendilerini riske atarak motorlara oldukça yakından bakmak istemeleri vb. dikkatsizlikler. Bende aşırı derecede cros ve yarış motoru hastasıyım. Bazı nedenlerden dolayı sadece bakmakla yetiniyorum :agla:

Engin ATAL

Forum Bağımlısı
Tepki
364
Bisiklet
Trek
Büyük cesaret , arkasına bakma ihtiyacı duymadan sadece gaza yükleniyorlar. Acaba neler hissediyorlar ..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
fikir çok güzel ama çok yüksek güvenlik önlemlerinin olması şart. Fakat o bile bir yere kadar zira motorun takla atıp bir evin penceresinden içeri girmeyeceğinin hiçbir garantisi yok. Yada duyarsız yada habersiz birinin karşıdan karşıya geçmesi gibi son derece tehlikeli bir an olabilir. Ama yinede çok iyi bir organizasyon. Büyük yarış zevki ni evinizin bahçesinde yaşamak güzel bir his olsa gerek...

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
Bizim buralarda böyle yarış yapacak yer ve yol zor bulurlar bulsalarda ölü sayısı 2000 ve üstü olurdu

Kubilay.ş

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
(link) Bu daha yardımcı sanırım Ben bunlardan çok klasik olan harley davidson touring modeller daha hoş daha güvenirli :)

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
insanları ölümüne yol açabilecek saçma durumlara saygı duymuyorum. bu tamamen ahmaklık. insanlar göz göre göre ölüme gidiyorlar, çok matah bir şey miş gibi alkışlayalım mı yani?

yazık.

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
isle of man ingilterede bir ada. ve bu adada hız sınırı yok. özellikle yeni motor alanlar gidip orada dener :) simulasyonalr sağolsun 20küsür km lik adanın etrafını döndüğünüz parkuru ezbere biliyorum :p

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
Bence bu daha güzel :)

(link)

Edit:Yahu dayanamadım eklemek istedim.Isle of man efsane tabi, onun yeri ayrı.Severek izliyoruz :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali Demir

Kan onun, damar onun. :p Kimseye zorla bir şey yaptırdıklarını düşünmüyorum. Bu şekilde bazı ihtiyaçlarını gideriyorlar. Saygı duyulacak bir durum da yok bence. Alkışlamamak yerine, direkt izlemeyebilirsiniz. Kimse bir şey kaybetmez. :)

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Aşırı hızlı.. izlemesi zevkli... Ama bir o kadarda riskli bir yarış...

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Kazalarının videosunu izlediğinizde, ölmeyi neden bukadar çok istiyorlar diyebilirsiniz. uçurumdan aşağı uçuyodu biri .

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Dünyanın en hızlı yarışı denebilir bence :) bu yarışların, motorların hastasıyım bu adamlar deli ölümüne yarışıyorlar bir bakıma da tecrübeler konuşuyor kolay değil.
2-3 gün önce bir 1000 RR ın arkasına bindim 1 km yolda biraz gaz açınca 220 yi gördüm bu motorlar insana korkudan zevk veren tek şey bence. Benim gibi hastası varsa saatlerce konuşabiliriz :)

Unutmayın hız risktir güvenlik önlemi olmadan ayrı bir risk.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@huseyin.gundogdu

O kişi bir başka videoda kısa bir görüntü veriyor röportajla birlikte. Koltuk değneklerine mahkum olmuş vaziyette. Maalesef, her şeyin bir bedeli var. :)

Tepki
15
Bisiklet
Sedona
12 yılda 240 kişi ölmüş. yılda 20 kişi çok büyük bi rakam değil. günümüzde dünyada belki bunun onlarca katı insan sıradan trafik kazalarında ölüyor. hem adamların hız yaptıkları yer gayet uygun türkiyedeki gibi şehir içinde yapmalarından iyidir :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Seyithan Dündar

12 değil de 105 yılda 240 kişi ölmüş. :) 1997 olarak gördünüz sanırım. 1907'den beri yapılıyor. Hatta şöyle bir video hazırlamışlar;

Tepki
15
Bisiklet
Sedona
@ahmetcan44

evet 1997 görmüşüm videoya odaklandım ya :) düzeltme için teşekkürler :) 100 küsür yılda boğazına leblebi kaçarak ölenlerin sayısı bundan çook daha fazla :D