İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    659
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hakorman yalnız hocam çok havalıymış BATMAN kostümü gibi... sabahın köründe öcü falan sanıp taşlamasınlar bizi:harika: .... seri sonuna girermi acaba bu ürün? banada lazım birtane yoksa yağmurlarda ıslana ıslana prostatit olcaz

Scudo
Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SEL PER yalnız diyorumki kasım ayından sonra mart nisana kadar Akdeniz bölgesindeki arkadaşlar böyle fotoğraflar paylaşmasa:D... Her sabah ankaranın ayazını yiye yiye artık bir hal olduk.. Bugünde 16 km sabah işe gidiş sürüşümüz tamamdır:harika: herkese iyi mesailer

murat serbet

Forum Demirbaşı
Tepki
1.449
Bisiklet
b'Twin
@isosel stravada my stats kısmını şimdi sizin mesajı görünce buldum. Daha önce training log dan yaptığım kilometreleri hafta hafta topluyordum :)))
Bugün de bisiklete devam. Dün akşam yolda bir hanımefendiyle tartıştım. Tek şeritli yolda arkamdan korna çalarak sıkıştırınca dayanamadım ilerde durunca yanına gittim. Neden sıkıştırıyorsunuz diye sordum. Burası bisiklet yolu değil dedi. Ben de burası araba yolu da değil o zaman karayolu dedim. Ben yeterince hızlı gidemiyormuşum o yüzden kenara çekilmem gerekiyormuş. Siz de ferrariye göre çok yavaşsınız arkadan ferrari gelse kenara çekilmeniz mi gerekir dedim kaldı öyle. Kadın olduğu için çok uzatmadım ama gerçekten moralimi bozdu. Bisikletin trafikteki durumuyla ilgili sürücüler hiçbir şey bilmiyor. Sadece bisiklet yolu ve kaldırımda kullanılması gereken bir oyuncak gözüyle bakıyorlar hala. Hem de Kadıköy gibi bir yerde. Daha çok yolumuz var sanki..

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.398
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dün akşam işte eve dönerken polis çevirdi. sabah da lastiğim patlamıştı. dedim ki tamam, bugün bahtsız bedevilik günü. merter ambarlar köprüsünden e-5 e bağlanırken bir kamyon çevirmişler, en sağ şeritte inceleme yapıyorlardı. ben de mecburen bir yan şeride kayıp devam edecektim ki bir memur "bisikletli gel buraya" diye bağırdı. aha dedim hapı yuttuk. herhalde e-5e giriyorum diye dışarı çıkaracak, ceza yazmasa bari dedim içimden. neyse gittim yanına "sağdan gitsene, ezerler seni burda, parçalarlar valla" diye bir de fırça attı. "teşekkürler memur bey, az ileriden içeri gireceğim zaten" dedim devam ettim.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@makaram Geçen yaz beni de polis çevirdi.Bir sürü araba ,bir sürü motosiklet vardı.Herhalde asayiş uygulamasıdır dedim.Yoksa bayram değil seyran değil polis beni niye öpecekti.:DPolis hemen beni oradaki kasksız motorculara gösterdi:''Bakın bisikletçi arkadaşın kaskı, eldiveni,gözlüğü,forması herşeyi var tam techizatlı deyip motorculara örnek gösterdi ve bana da ''yolunuzdan alıkoyduk ,kusura bakmayın, teşekkürler'' dedi ve uğurladı:harika:

Şimdi düşündüm de ''haşortman'' için ayrı teşekkürü hakketmemiş miydim?;)

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Havalar soğudukça otomobil sürücüleri dikkatsizleşiyor ya da agresifleşiyor galiba. Aman dikkat.

Bu sabah ben de bir Astra'yla 90 derecelik bir virajda kafa kafaya denk geldim. Yol bile sayılmayacak, arabaların sağlı sollu parkettiği tek şeritlik bir sokak. O kadar hızlı girdi ki dönemeçe, beni görünce panik fren yapıp sağındaki arabalara çarpıyordu neredeyse. Allah'tan benim sağımda bir arabalık yer vardı da kendimi bir refleskle oraya attım. Durabildiğinde yan yana göz gözeydik adamla.

İşin ilginç yanı ara ara denk geldikçe selamlaştığımız eski bir tanıdık çıktı. Uzatmadık.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@isosel stravada my stats kısmını şimdi sizin mesajı görünce buldum. Daha önce training log dan yaptığım kilometreleri hafta hafta topluyordum :)))
Bugün de bisiklete devam. Dün akşam yolda bir hanımefendiyle tartıştım. Tek şeritli yolda arkamdan korna çalarak sıkıştırınca dayanamadım ilerde durunca yanına gittim. Neden sıkıştırıyorsunuz diye sordum. Burası bisiklet yolu değil dedi. Ben de burası araba yolu da değil o zaman karayolu dedim. Ben yeterince hızlı gidemiyormuşum o yüzden kenara çekilmem gerekiyormuş. Siz de ferrariye göre çok yavaşsınız arkadan ferrari gelse kenara çekilmeniz mi gerekir dedim kaldı öyle. Kadın olduğu için çok uzatmadım ama gerçekten moralimi bozdu. Bisikletin trafikteki durumuyla ilgili sürücüler hiçbir şey bilmiyor. Sadece bisiklet yolu ve kaldırımda kullanılması gereken bir oyuncak gözüyle bakıyorlar hala. Hem de Kadıköy gibi bir yerde. Daha çok yolumuz var sanki..
artık daha kolay olur yaptığınız her şeyi bu kayıtlardan görebilirsiniz.
olaya gelirsek geçmiş olsun ferrari olayı iyiymiş heheh :D dün akşamda ışıklarda bana yeşil yanarken kendi yönünden araç gelmediğini gören bir kadın çıktı ve kırmızıda geçti beni görmediğini farkettim el kol işareti yaptı bir de haykırdım kadına ... bunlar oluyor dikkatli olmak lazım

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Evden 5-10 dk geç çıkmak sabah trafiğinde özellikle sanayi bölgesinde servis giriş saatlerine denk geliyor. Bisikletlerin trafikte yok sayılması bu gibi zamanlarda daha da bencilleşen sürücülerle katlanıyor.

Bu sabahta bir ekmek arabası kasıtlı şekilde yol hakkıma tahammül edemeyerek tamponunu bacağımın dibine kadar dayadı ve basıp gideceğimi zannetti..Durdum ve trafiğin ortasında o denyoyu durdurdum. İki kişilerdi ve denyonun araçtan inmesini istedim. Sertlikte sünen bir tip çıktı inmeye g.tü yemedi ve "ben seni gördüm" dedi. Daha yoğunlaşan trafik üzerine denyoyu s.git şimdi diyerek sonunda azad ettim..

Bazıları insanı işte böyle gereksiz yere sıkıntıya sokuyor ve hakettiği muameleyi görmek durumunda kalıyor. Sinirlerimiz alınık değil ki tüm bunlara gülüp geçelim.

DSC_0231.JPG

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günaydınlar, hayırlı işler herkese.
Bu haftayı'da 5'te 4 olarak kapatıyorum. Yine her hafta olduğu gibi önümüzdeki haftaya da 5'te 5 dileği ile başlayacağız artık.