İşe Bisikletle Gidenler vol.2

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Her gün

• Haftada birkaç kez

• Ayda birkaç kez

• Senede birkaç kez

• Toplam katılım
    1.742

igneli

Üye
Başlık
0
Tepki
42
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim iş yerim uzak kalıyor evime gidip gelmek için :( Ne kadar şanslısınız.

• Beğen
Tepkiler: erman35

Burak B.

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
211
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Eski işyerimde aynı mesafedeydi :) en yavaş halimle 1 saatte variyordum, otobus 1.5 saat :) Hergun değil haftada 3-4 gun bisikletle gidip geliyordum, şimdiki işyerim 13km. Haftanın 5 gunu gidip geliyorum, keşke daha uzun olsaydı diyorum.. Bence yerinden kalk, mayonu giy ve çık :D

igneli

Üye
Başlık
0
Tepki
42
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski işyerimde aynı mesafedeydi :) en yavaş halimle 1 saatte variyordum, otobus 1.5 saat :) Hergun değil haftada 3-4 gun bisikletle gidip geliyordum, şimdiki işyerim 13km. Haftanın 5 gunu gidip geliyorum, keşke daha uzun olsaydı diyorum.. Bence yerinden kalk, mayonu giy ve çık :D
Hocam peki terleme olmuyor mu? Kıyafetler problem olmuyor mu, rahat edebiliyor musunuz?

• Beğen

Burak B.

Aktif Üye
Başlık
2
Tepki
211
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
Hocam peki terleme olmuyor mu? Kıyafetler problem olmuyor mu, rahat edebiliyor musunuz?
Terleme kaçınılmaz. Sağlıklı ve güvenli terleyebilirsin, şu an ki havalarda kolsuz rüzgarlık ve yuzde100 polyester forma giyilebilir. İşyerinde giyinme odası varsa ve iş kıyafetleri bırakabiliyorsan orda giyinebilirsin.

• Beğen

igneli

Üye
Başlık
0
Tepki
42
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Terleme kaçınılmaz. Sağlıklı ve güvenli terleyebilirsin, şu an ki havalarda kolsuz rüzgarlık ve yuzde100 polyester forma giyilebilir. İşyerinde giyinme odası varsa ve iş kıyafetleri bırakabiliyorsan orda giyinebilirsin.
Evet bu imkanım var ama işte ter kokusu beni rahatsız eder, dolayısı ile bende başkasını rahatsız etmek istemem. Bakalım bir duş yaptırma planımız var. Olursa o zaman olabilir.

• Beğen

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Başlık
19
Tepki
3.787
Bisiklet
Salcano
eskiden çalıştığım işyerindeki mesafe ile aynı ama rampalı bölümler yok denecek kadar azdı. (küçükçekmece-karaköy arası)
ayda 1300 km yol devirirken tığ gibi olmuştum. aslında uzun mesafe yapamam diyordum fakat birkaç cumartesi deneme yapınca seferleri sıklaştırmaya başladım. bir de istanbul'un berbat trafiğini çekmektense bisiklet çok daha keyifli gelince düzenli olarak kullanmaya başlamıştım.

igneli

Üye
Başlık
0
Tepki
42
İsim
Serdar
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
eskiden çalıştığım işyerindeki mesafe ile aynı ama rampalı bölümler yok denecek kadar azdı. (küçükçekmece-karaköy arası)
ayda 1300 km yol devirirken tığ gibi olmuştum. aslında uzun mesafe yapamam diyordum fakat birkaç cumartesi deneme yapınca seferleri sıklaştırmaya başladım. bir de istanbul'un berbat trafiğini çekmektense bisiklet çok daha keyifli gelince düzenli olarak kullanmaya başlamıştım.
Maşallah hocam. Darısı başıma. Benim ki şehirler arası yol. Trafik yok zaten çok kısa sürede geliyorum iş yerine. Bisiklet olursa sabahları 1 saat daha erken kalkmam gerekecek 😃

suyunsesi

Üye
Başlık
1
Tepki
56
Tünaydın arkadaşlar, ben eskiden (yaklaşık 15 yıl önce) işe bisikletle gidip gelirdim. Evlendik, taşındık derken bisiklet bir süre yalan oldu. Sonra bir doğum gününde eşime bisiklet alınca, kısa süreler yine eşimle bisiklet sürdük ama yaşadığım yerde pek müsait değildi. Çocuk sahibi olduk (2 kızım var biri 4.5, diğeri 7 yaşında), araba aldık vs. derken yıllarca bisikletten uzak kaldım. Zaten bisikletimi de yeğenime vermiştim. Tüm bunlara rağmen bisiklet sevdam hiç bitmedi. Hatta son 1 yıldır da kafamı kurcalıyordu. Tekrar bisiklet alsam işe gidip gelebilir miyim. Yaş olmuş 46 derken; yaklaşık 10 gün önce cuma günü elime geçen bir fırsatla Salcano City Sport 30V sahibi oldum. Bisikleti Cuma akşamı Arnavutköy'deki Salcano'nun kendi fabrikasından aldım. Direk binerek eve geldim. Direk binerek derken yolun yarısını yürümüşümdür :D Evim Hadımköyde. Yaklaşık 14 km. Yollar da hiç müsait olmayan noktalar var ki, hem çok uzun yokuş, hem gidiş geliş olup kaçacak kenar kaldırım yok, emniyet şeridi vs. hiç yok. Kamyon çok, iki araç yan yana geçince kendimi tarlaya atmam gerekiyordu. Ama abi NASIL ÖZLEMİŞİM rüzgar yüzüme vururken etrafı izleyerek tattığım o özgürlük hissini. Neyse. Hemen Ctesi de deneme turları attım. Akşama bir Decathlon yapıp bir kask, gözlük, sele altı çanta, kilit, km sayacı alıverdim. Geçen hafta içi de kadro çantamı sipariş edip aldım. Bir hafta sonra pazar günü bir arkadaşla 10 km antrenman derken bugün ilk defa işe bisikletimle geldim. (İş yerim 9 km). Akşam olsa da bisikletime binsem diye iple çekiyorum. :DBisikletim.jpg

Son düzenleme:

erman35

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
350
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tünaydın arkadaşlar, ben eskiden (yaklaşık 15 yıl önce) işe bisikletle gidip gelirdim. Evlendik, taşındık derken bisiklet bir süre yalan oldu. Sonra bir doğum gününde eşime bisiklet alınca, kısa süreler yine eşimle bisiklet sürdük ama yaşadığım yerde pek müsait değildi. Çocuk sahibi olduk (2 kızım var biri 4.5, diğeri 7 yaşında), araba aldık vs. derken yıllarca bisikletten uzak kaldım. Zaten bisikletimi de yeğenime vermiştim. Tüm bunlara rağmen bisiklet sevdam hiç bitmedi. Hatta son 1 yıldır da kafamı kurcalıyordu. Tekrar bisiklet alsam işe gidip gelebilir miyim. Yaş olmuş 46 derken; yaklaşık 10 gün önce cuma günü elime geçen bir fırsatla Salcano City Sport 30V sahibi oldum. Bisikleti Cuma akşamı Arnavutköy'deki Salcano'nun kendi fabrikasından aldım. Direk binerek eve geldim. Direk binerek derken yolun yarısını yürümüşümdür :D Evim Hadımköyde. Yaklaşık 14 km. Yollar da hiç müsait olmayan noktalar var ki, hem çok uzun yokuş, hem gidiş geliş olup kaçacak kenar kaldırım yok, emniyet şeridi vs. hiç yok. Kamyon çok, iki araç yan yana geçince kendimi tarlaya atmam gerekiyordu. Ama abi NASIL ÖZLEMİŞİM rüzgar yüzüme vururken etrafı izleyerek tattığım o özgürlük hissini. Neyse. Hemen Ctesi de deneme turları attım. Akşama bir Decathlon yapıp bir kask, gözlük, sele altı çanta, kilit, km sayacı alıverdim. Geçen hafta içi de kadro çantamı sipariş edip aldım. Bir hafta sonra pazar günü bir arkadaşla 10 km antrenman derken bugün ilk defa işe bisikletimle geldim. (İş yerim 9 km). Akşam olsa da bisikletime binsem diye iple çekiyorum. :D
hayırlı olsun iyi yapmışsınız anında görüntü olmuş :)
o bu şu derken zamanınızı öldürmemiş siniz en azından kazasız sürüşler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi

Joseph Cavalcanti

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
685
Bisiklet
b'Twin
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Günaydın. Bu hafta 5/5 yapıp haftayı kapatıyorum.

Yukarı Alt