İşe Bisikletle Gidenler vol.2

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Her gün

• Haftada birkaç kez

• Ayda birkaç kez

• Senede birkaç kez

• Toplam katılım
    1.673

sccetin

SCC
Başlık
8
Tepki
931
İsim
Serhat C
2016'dan itibaren yılda ortalama 12.000 kilometre bisiklet sürüyorum ve çoğunluğunu bu işe gidiş gelişler oluşturuyor.

Basit bir hesapla, dizelin litresinin 6 TL ve ortalama bir aracın 100 KM'de ortalama 6 litre yakıt sarf ettiğini düşünürsek yılda 4320 TL yakıttan tasarruf ediyorum.

Özel sektör ve kamu kurumları gerçek anlamda tasarruf etmek istiyorsa gelişmiş ülkelerdeki uygulamaları araştırıp örnek alarak alternatif ulaşım yöntemlerini teşvik etmeli diye düşünüyorum.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Başlık
17
Tepki
4.278
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@sccetin
Tebrik ederim.

Ben de işe bisikletle gidiyorum ama 5 yılda sizin 2018'de gittiğiniz yolu yapmadım. :)

Not: Kamu'da çalışıyorum. Çalıştığım kurumda istikrarlı olarak bisikletle gelen benim, diğerleri yazlıkçı. ;)

Joseph Cavalcanti

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
415
Bisiklet
b'Twin
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Günaydın. Hava şu an -3 derece ama bu hafta güneşli olacak gibi. Önceki günlere göre işe / okula bisikletle giden sayısı daha fazlaydı bugün. Umarım daha fazla olur. Herkese hayırlı işler / iyi dersler.

slckats

Forum Bağımlısı
Başlık
1
Tepki
1.286
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
Günaydın İşe bisikletle gidenler ve bisikletforum ailesi. Bir iş gününe daha Allah` a şükür bisikletimizle başladık.189065
189065

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Başlık
17
Tepki
4.278
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Hayırlı sabahlar güzel dostlar. Herkes foto atmış, ben çekmedimdi bu sabah. :)
El bileğim iyi durumda olduğu için bugün işe bisikletle gelebildim hamd olsun. 10 gün sürmedim, hamlamışım. :krnz:

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
17.380
İsim
Berk Evren
Bisiklet
Scott
İşe bisikletle gidip bu sayfayı okuyanlara bir mesajım olacak...
Arkadaşlar ne olur şu ters şeritte sürme işine bir son verin. Her sabah en az 3-4 kişiye denk geliyorum, çoğu zaman burun buruna geliyoruz.
Yaptığınızı güvenli sanıyorsunuz ama ters şeritte giderek kaza riskini yükseltiyorsunuz.
Biz trafikteki haklarımızı zar zor korur, araçlarla cebelleşirken bisikletliler bu hataları yapmasın ne olur...

Joseph Cavalcanti

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
415
Bisiklet
b'Twin
@BerkEvren Kırmızıda geçmek, yaya geçitlerinde yol vermemek, kaldırımda sürmek, hatalı sollama, diğer araç sürücüleriyle münakaşaya girmek, bisiklet sürerken cep telefonuyla konuşmak, kasksız/farsız/stop lambasız vb. bisiklet sürmek de aşağı yukarı her sürüşte karşılaştığım şeyler. Umarım zamanla aşılır bunlar da.

Alp Tigin Tengrikut

Gökbörü
Başlık
47
Tepki
12.704
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Güzergahım sebebiyle 300 mt bir mesafeyi tersten ama kaldırım üzerinden gidiyorum fakat emin olun ki mecburiyetten..Sabah trafiği ve kilit durumdaki köprülü kavşaklarda pedallamak abartısız ölümle eşdeğer..Sanayi girişindeki 2. alternatif dörtyol daha az riskli gözüksede kırmızı yanmasına rağmen yolu boş görüp hız kesmeden geçenler var. Dikkatli olmakta yetmiyor kelle koltukta işe gidiyoruz..

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
2.219
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
@Alp Tigin Tengrikut
Gece bisikletle gitmek neyse gidilir gene bir şekilde de, sabah vardiya çıkışı uykusuz, yorgun bir şekilde bisiklet sürmek zor olmuyor mu?
Selamlar..

Yukarı Alt