İşe Bisikletle Gidenler vol.2

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Her gün

• Haftada birkaç kez

• Ayda birkaç kez

• Senede birkaç kez

• Toplam katılım
    1.673

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
2.219
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
@Halilbilginer
çamurluk yok sanırım öyle anladım. bunun çamurluk alıp takmaktan başka bir çözümü yok malesef.

Levent11

Üye
Başlık
1
Tepki
152
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren
ve bayır çıkmayın

• Beğen
Tepkiler: Halilbilginer
Başlık
0
Tepki
8
İsim
Halil BİLGİNER
Bisiklet
Diğer
@BerkEvren
:D hatalı kıyafet güzelmiş tuttum bunu :D bayır çıkmamak gibi bir ihtimalim yok alternatif her güzergahta bayır var. çamurluğum yok ilk fırsatta alacağım aklımda ama olsada etraftan gene gelir diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Mhmm@

Levent11

Üye
Başlık
1
Tepki
152
İsim
levent
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren
2 yıldır iş ile ev arası 20 km 10 ile 15 km arası 150 metre yükselen bir bayır var.Terlemeden çıkmayı hiç beceremedim. -15 derecede gittim ama 28 aynakol 34 ruble, farklı kıyafet kombinasyonları denedim ama yok olmuyor. İdmanlı olduğumu düşünüyorum.(Geçen cumartesi 115 kmlik tur yaptım. Bu hafta 4 defa gidip geldim)Ama ben terlemeden hiç çıkamadım.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
2.219
İsim
Burak
Bisiklet
Carraro
@Levent11
düşük kadans ve yüksek kadans karıştırıp orta karar bir şey yapmak lazım. Bir de kıyafet çok önemli çok. yani bir bisiklet kadar belki daha da önemli.

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Başlık
1
Tepki
498
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Terleme gayet normal..hic terlemiyorum diyemez kimse..elbise iyi olsada, kotu olana gore az terletir ama terletir her turlu..fizyolojik olarak bir efor sarfedildigi icin isi yukselmesine bagli olarak otomatik sogutma sistemimiz devreye giriyor.Ben 5 km gelip gidiyorum sabah ise gelirken rakim dususune gore inis surusu oluyor, fakat gene terliyorum bir sekilde..tabi birkac yokusta cikiyorum.o kisa yokuslar bile terletmeye yetiyor..bisiklet uzerinde normal yuruyus enerjisinden cok fazla enerji sarfediliyor.o yuzden terlemek gayet normal.rolantide bile surus yapilsa az bir hizlanayim der demez gene isi yukselip gene terleme olusuyor..

Joseph Cavalcanti

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
415
Bisiklet
b'Twin
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

günaydın.

ahsen2

Üye
Başlık
0
Tepki
33
Bisiklet
Diğer
Bisiklet bir çocuk oyuncağı değildir, hatta hiç olmamalı. Bisiklet büyüklerin ulaşım aracıdır. Araba sürmek yerine bisiklet sürmek alışkanlığını kazanmamız lazım. Hollanda, Japonya gibi ülkeler çok zengin ama kimse araba sürmüyor. Herkes bisikletle istediği yere gidiyor. Bisikletleri ise konforlu.
Bizde de öyle olmalı. Spor için bisiklet 2. plana düşmeli.
Asıl ulaşım ve taşıma amaçlı olmalı. Öyle olunca, Dinamo, ışık, çamurluk, vites koruması, rahat sele gibi şeyler olmalı.
---
Türkiye'de bu söylediğim şeyler maalesef yok, ya da çok nadir.
Dinamolu , önden farlı, bisiklet ara ki bulasın, yok...İlla ki, Hollanda'dan, Almanya'dan falan getirteceksin,
Bizde de inşallah birgün ulaşım aracı olarak kullanılır, spor için 2. plana düşer, o zaman ülkede trafik sorunu biter.

slckats

Forum Bağımlısı
Başlık
1
Tepki
1.286
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@BerkEvren
ve de yanlış lastik basıncı.

• Beğen
Tepkiler: cemkurkcu

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Başlık
17
Tepki
4.278
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Selamun aleyküm sevgili dostlar.

Fitness'da sol el bileğimi incittiğim için iyileşme sürecini hızlandırmak adına geçen hafta salıdan beri bisiklete binemiyorum. İnşallah bir kaç gün içerisinde tekrardan devam etmek istiyorum.

Yukarı Alt