İşçi bareti

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
Kaskların şeklini pek sevmiyorum ancak işçi bareti gayet güzel herhangi bir sorun yaratırmı.

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
İşçi baretine benzer kasklar var.
Boyun bağları olmadığı için işçi baretleri düşüş esnasında kafandan kurtulabilir, hava delikleri olmadığı için sıkıntı verebilir. Hem de yetersiz kalabilir.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
fikir çok güzel fakat hem çok terletir hem de düşersen yetersiz kalır.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kahramanlar diye bir konu açmıştım. Orada çeşitli işleri yapan insanların kullandıkları kasklardan örnekler görebilirsin.
Anlayacaksınz ki, her kask kullanılacağı alana uygun olarak üretilir. Güvenlik, konfor ve daha bir sürü konuda sorun yaşamamak için en iyisi kullanım alanına uygun bir kask satın almak bence ;).

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
Peki barete delik açmanın bir yolu varmı düşünsenize hava delikli bir işçi bareti mükemmel:D

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@wardrobe

o zaman da düşünce çatur çutur kıtılır kolaylıkla

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
wardrobe sende mühendis edası gördüm , senden iyi bir mühendis olur . SSorunlara hertürlü care üretiosun ;)

• Beğen
Tepkiler: nebileyimulan

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
İşçi bareti düşme aninda darbeyi absorbe etmeyecegi icin hicbir faydasi olmaz. Anca kirilan kafayi bir arada tutar :)

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
KED Joker kask tavsiye ederim sana. Aynı işçi baretine benziyor. Hem her iş için ona uygun malzeme üretilir. En iyisini o iş için özel üretilmiş malzemeyi kullanmak.

• Beğen
Tepkiler: nebileyimulan

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Bu noktada Halil e katılıyorum.Kafanıza uygun bir kask her zaman olası bir kazada hayat kurtarır..Seyir halindeyken de olası tehlikelerden de bununla korunabilirsiniz.(Herhangi bir yerden kafanıza fırlayan bir nesne,taş vs).Bütün bunların yanında zaten bisiklet kaskları bir sürü ar-ge çalışmaları neticesinde üretilirler.Kask yapımında kullanılan malzemeler(fiber-polikarbonat ve iç süngerler)darbeyi kafaya ulaşmadan keser.Bu anlamda işçi baretleri güvenlik ve aerodinamik anlamında da asla bisiklet kaskının yerini tutmaz.Ve emin olun kaskla çok daha konforlu seyahat edersiniz.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
zevkler tartışılmaz ama ben şahsen bisiklet kasklarının şeklini çok seviyorum. mantar gibi de dursa hoşuma gidiyor. işçi bareti sanki daha bi garip durur gibi geliyor.

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
kask konusunda ben de epey uğraşmıştım. paylaşmak istedim. çünkü bisiklet kasklarında enseyi full kapatan bir modele ulaşamadım. ayrıca yüzüm uzun olduğu için kek gibi duruyordu.:(

ancak motorcu veya kaykaycıların kasları istediğim gibi oluyormuş. onlar da cihazıma biraz garip kaldı.:) neyse bisiklet kaskı ile iare ediyorum.
inşallah bir<yolunu bulur veya yepyeni bir kas üretimi yaparsınız:)

S

sayitk

Misafir
Arkadaşlar bu kask tasarımı nasıl ortaya çıkmış? Bunların üzerindeki baklava deseni standart mıdır? Bunların kayık gibi olması şart mı?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Aerodinamik kaygılar ve bunlar üzerine yapılan çalışmalar, düşüş testlerinde başın özellile korunması gereken bölgelerin sağtanması ve bu bölgelere yönelik çalışmalar vs vs yıllar alan bir süreçte bisiklet kasklarını bugün sahip oldukları şekle sokmuş olmalı. Öyle ki, eski tip kaskları gördüğünüzde bunu hiç yadırgamadan anlarsınız :).

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
İşçi bareti sadece kafana düşen nesnelerin sana zarar vermesini engeller. Ama illaki bisiklet kaskı kullanmam diyorsan kaya tırmanışlarında kullanılan kaskları kullanabilirsin. Yuvarlanan insanların kafasını kayalardan korumak için yapıldığından sanırım bisiklet kaskıyla aynı görevi görür ama havalandırma deliklerinin aynı performansa çalışacağını sanmam sonuçta soğuk ortamlar için yapılmış bir kask ve kafan içinde sırılsıklam olabilir. İşte bir fotoğrafı belki beğenirsin hiç kask takmamaktan iyidir.
(link)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Baret normal bir bisiklet kaskı gibi güzel durmaz. Arkadaşlarının arasında alay konusu olabilir. Bisiklet tepesinde iken tuhaf bir görüntü arz eder. Bisiklet kaskı ise gayet güzeldir. Şıktır. Bende ilk zamanlarda kask takmayı sevmiyordum alay edilebilir diye ama alıştım artık.Sende alışırsın.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bmx-skatebord kaskları senin istediğin gibi sanırım. forumda karpuz tipi kask deniliyor :)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Evet mesela ben bir karpuz kullanıcısıyım...
Oldukça memnunum...
Limar'ın BMX-Skate board kaskını kullanıyorum...
XC kasklarına göre 100 ila 200 gr daha ağır ve delikleri muhteşem fazla değil...
Ama kullandığım tarza ve onun devamında bu tarzda düşünce kafamda sadece köpük artıkları kalmasını istemediğim içindir ki bu kaskı kullanıyorum...
Yorulunca ters cevirip tabure yapabiliyorum:p gibi bir sürü artısı mevcut...

Buda benim karpuzum...
http://img148.imageshack.us/img148/2965/adszdg9.png

Kasklar, hangi tür olursa olsun, o türün gerektirdiği şekillerde ve sağlamlıkta yapılır...Dağılmayan bir kask tüm gücü içeri ileteceği için kafa dağılır...
Dünya'da bütün bisiklet kask üreticileri sağlam düşüşte çatlayacak fakat dağılmayacak kask üreterek(En iyi absorbe yöntemi) bazı kalite ve üretilebilirlik belgelerini alıyorlar...

Dolayısıyla bisiklete binerken inşaatta dolaşmıyorsanız eğer...En iyi kask bisiklet kaskı olacaktır...

İyi günler:)