İnternetten telefon sipariş etti, Kutudan bakın ne çıktı

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nden internetten 900 liraya aldığı cep telefonun yerine oyunca cep telefonu ve bir salatalık gönderilince dolandırıldığını anlayan 35 yaşındaki Yusuf Kurnaz, polis ve Tüketici Hakları Derneği'ne başvurup şikayette bulundu.

MARMARİS- Marmaris'te oto çekici hizmeti veren bir şirketin sahibi Yusuf Kurnaz, geçen 19 Ocak'ta, piyasada fiyatı bin 400 lira olan bir cep telefonunun, internet üzerinden 900 liraya satıldığını görüp, sipariş verdi. Dört gün sonra bir kargo görevlisinin getirdiği paketi heyecanla açan Kurnaz, sipariş verdiği telefonun yerine bir oyuncak cep telefonu ile salatalık gönderildiğini görünce şoke oldu.

http://www.egemeclisi.com/upload/images/4672c4ec209db5fe2c641fb123607506-%281%29.jpg

Koliyi kargo görevlisine iade etmek istediyse de açıldığı için kabul ettiremedi ve kapıda ödemeyi yapmak zorunda kaldı. Bunun üzerine ürünü aldığı firmaya telefon ettiğinde, "Biz salatalık değil elma göndeririz. Telefonumuz gerçektir" cevabıyla karşılaştığı belirten Kurnaz, Çarşı polis Merkezi'ne gidip, siparişi verdiği firmadan, koliyi incelemeden teslim aldıklarını ileri sürdüğü kargo şirketinden de şikayetçi oldu. Kurnaz, ardından da Tüketici Hakları Derneği'ne başvurdu.

Kendisinin karşılaştığı duruma başkalarının da düşmemesi için DHA muhabirine yaşadıklarını anlatan Kurnaz, "Bu kampanyayı yapan firma dolandırdığı yetmiyormuş gibi espri yeteneğini kaybetmemiş, salatalık gönderdi. Mağdur olmak istemiyorsanız, internetteki her kampanyaya inanmayın. İnternetten alışverniş yapıyorsanız da tanımadığınız firmalar, yerine güvenilir, bildik olanları tercih edin" diyerek, uyardı.

http://www.egemeclisi.com/upload/images/6b948307f843cf2b11e2bd716f8ab366.jpg

Kurnaz daha sonra kendisine gönderilen salatalığı yiyerek, "900 liraya ithal salatalık, herkese tavsiye ederim" diyerek, espri yaptı. (DHA)

Scudo

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Ptt'de çalışıyorum.

Bunun kutudan hıyar çıkmış yine iyi. Vatandaş, merkez ve şubelerde kargosunu teslim alıp kontrol ettiğinde kutunun içinden neleeer neleeer çıkıyor bi' bilseniz:alkis:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski bir haber bu bir yerde okumuştum, internette her türlü adam mevcut 2000 liralık telefonu 250 liraya satan siteler var güvenmemek lazım.
İnternette alışveriş yaparken kullandığım iki site var, hepsiburada ve kliksa bunlar güvenilir siteler.

ozan aktürk

Daimi Üye
Tepki
104
Hiç kimse üç kuruşa beş köfte vermez. Ama belki salatalık verebilir:) :)

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
bu şimdi 100 tl ye 7 kg balda almıştır :D
900 tl ye ne almak istemişte bu gelmiş merak ettim iphone sanırım alacakmış

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Bu haberin video sunu izlemiştim. Baya komik ama bir o kadar da trajik bir olay. Ticaret ahlakının ne kadar bittiğini gösteriyor. Ve internet ortamının güvensizliğini. Güvenilirliğe dikkat etmek lazım. İnşallah kimsenin başına gelmez.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
ben artık yurdum insanına pek güvenmiyorum, o yüzden ebay gibi yurtdışı sitelerini tercih ediyorum. yüzbinler civarında satış rakamına ulaşmış satıcılar çok güvenilr oluyorlar orada.
adamlar olumsuz geri-dönüş puanlaması almamak için her türlü ilgi alakayı gösteriyorlar

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
30 bin liralık arabasını sıkıştığı için 25 bin liraya satmak zorunda kalan adama 20 bin lira vereyim diyen bir toplumuz ve hıyar yerine balkabağını hak ediyoruz. 1.400 liralık telefon nasıl 900 lira olur demiyor da gelen hıyara şaşırıyor.

Bu arada hıyarın kargo süresi boyunca tazeliğinden hiç bir şey kaybetmemiş olması da ilginç.