İnternet Üzerinden MTB Alacaklar Dikkat!

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Yeni bisiklet almak için bir yakın arkadaşımla beraber araştırma yaptık. Benim ihtiyacım bir mtb arkadaşım ise bir şehir versiyonu düşünüyordu. Sonunda marka olarak Bianchi'de karar kıldık.

Buraya kadar normal. Sonra internet üzerinden en ucuz araştırması yaptık. Fiyatlar Bianchi Speed modeli için 330-430 arasında, arkadaşımın alacağı ise Bianchi Dıscovery 640 civarında....

Sonra Isparta'dan bir bayi ile görüştük, sonuç şaşırtıcı!

Bianchi Speed 290 lira 10 taksikle alındı.
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/3450.jpg

Bianchi Dıscovery erkek 540 liraya 8 taksikle alındı.(Aliminyum)
http://i1106.hizliresim.com/2011/6/9/3525.jpg

Bisikletlerden çok memnunuz hatta sonra benim bisikletimden bir akadaşıma daha aynısını aldık fakat onu 10 lira daha ucuza 280 lira 8 taksitle aldık.

Bu anlattıklarım daha bir ay olmadı. Yeni düşünenlere umarım yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: Cahit Türk
Scudo
Tepki
89
kardeş hayırlı olsun ama inan anlayamadım nasıl öyle olmuş bende katalog fiyatı var 2011 in speed peşinde 328 lira discovery erkek ise 640 lira.değişen parça yoksa fıstık gibi almışsınız derim :)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@ibrahim m yaradilmis

Bende anlamadım hatta bu firma öyle küçük bir firma değil koskoca plaza. Sordum bunlar buradamı montaj oluyor diye, "Hayır efendim bunlar ithal geliyor ve orjinal" cevabını aldım.

Anında faturasını ve garanti belgelerini hazırlayıp veriyorlar. Zaten o yüzden gidip Speed modelinin ikincisini daha aldık ve bir arkadaşım daha bu modeli alacak gibi...

Tepki
1
Bende Bianchi'nin Speed modelini almayı düşünüyorum.
Size aklımdaki soru işaretlerini gidermek için bir kaç soru sormak isterim; acaba selesi rahat mı, yol tutuşu nasıl, bisiklet yoruyor mu, genel anlamda rahat mı? hız yapılıyor mu? ortalama ne kadar hızla gidiyorsunuz?

Birde Salcano ng650 modelini de hafifliğinden dolayı beğeniyorum ancak çok fazla sorun çıkardığını ve servislerinin hiç güvenilir olmadığını duydum. Speed daha ağır sorun olur mu?

Bianchinin çift süspansiyonlu modellerinide düşünüyordum ancak çok ağır olduğunu duydum. Gerçekten ağırlık çok fazla yorar mı?

Biraz sorular fazla oldu sanırım ancak kafam şuan çok karışık.

zahiradam

Aktif Üye
Tepki
46
birma bayilere iskonto oranını serbest bırakıyor. yani onlarda iyi kazanıyo bence..

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
İthal geliyor ne demek ya?
Bütün bianchi modelleri Manisa fabrikasından çıkıyor.Artık o ithal İTALYAN devi bianchi bitti. :)
ayrıca bu fiyatlar böyle olabilir gayet normal.Ben carraro 1051 D RACE kullanıyorum katalog satış fiyatı 1.200 lira ben 900 liraya aldım :)
Şaşırmayın yani :)

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar sorularınızı yeni yeni gördüm ve cevaplayayım. Öncelikle kişiler bisiklet alırken ihtiyacını belirlemeli.

Bu bisiklet arka sabit ön amotisörlü. Çok memnunum. Deneme olarak uzun bir rampa çıkışım oldu. (Yakında uzun bir gezi planım varda...)

Ben buna tam çamurluklar taktım çünkü bu mevsim bizim buralarda yağmur geçişleri oluyor.

Sele rahat fakat isteyen klasik daha geniş olanından alabilir. Zaten mandallı olduğundan hemen değiştirmek kolay. Pek çok bisiklet aldım bu yaşıma kadar ama HİÇ BİR AYAR gerektirmeyen tek bisikletim bu oldu.....

Son olarak bir kardeşim Isparta adresini sormuş.

IYAŞ mağazasının üst tarafında ŞAHİNLER PLAZA var (Yeni açılan IYAŞ PARK ile karşı karşıya). İkinci bisikleti Bianchi Speed olanı 280 liraya 8 taksitle oradan aldık.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
@TALHA ATEŞ

Hangi bayi acaba bende yeni bir bisiklet düşünüyorumda bi görüşeyim o bayi ile.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
IYAŞ mağazasının üst tarafında ŞAHİNLER PLAZA var (Yeni açılan IYAŞ PARK ile karşı karşıya). İkinci bisikleti Bianchi Speed olanı 280 liraya 8 taksitle oradan aldık.

• Beğen
Tepkiler: Furkan Kılınç
Tepki
1
@TALHA ATEŞ

Cevaplarınız için teşekkürler.
Gerçi sormak için biraz erken ama bir arızası oldu mu?
Bir de bu speed'in renk seçenekleri neler?
Siz hangi rengini aldınız ve başka hangi renkler var?

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Hiç arızası olmadı. Zaten incelediğinizde kaliteyi görüyorsunuz. Renk olarak da siyah-turuncu ve beyaz-mavi.

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Yukarıda yazmısınız görmeden sordum pardon..
Peki hangi bisikletler var ellerinde ? Sizinkileri sipariş üzerine mi getirdiler ?

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Çok çeşitli modeller var fakat biz bu modelleri daha önceden araştırmış ve öyle gitmiştik. Benim aldığım Speed (mtb) ellerinde vardı. Arkadaşıma aldığımız Dıscavery (şehir) erkek modeli yoktu yoktu bir iki gün içinde getirttiler.

Resimlerde bisikletlerin özellikleri pek anlaşılmıyor ama modelleri görünce hayran kalıyorsunuz. Birde bu fiyatlar yanlış anlama olmasın. Öyle uzun pazarlık sonunda olmadı. Firmanın doğrudan bize önerdiği fiyat.

Zaten bu fiyattan aşağı bulamayacağımızı bildirdiler....

Çağlar İLİ

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Giant
bende de speed var.. alalı 1 sene oldu 290 a almıştım bende. gaqyet memnunum ama selesi biraz daha yüksek olabilirdi.

kazasız sürüşler bu arada hayırlı olsun.

(yurtdışından kesinlikle gelmiyor, bence biraz daha araştırmalısın, çok dürüst satıcılar gibi gelmedi bana yada onlarda yanlış biliyor.)

• Beğen
Tepkiler: Talha Ateş

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Haklısın ilk Speed modelini aldığım yer aslında bir A.Ş. idi. Buradan ben kendime 290 liraya aldım fakat sadece fiyat ve şartlar uygun olduğundan birde aradığım modeli bu fiyata bulunca aldım.

Buradakiler çok kendini beğenmiş tavırlarında insanlardı. Sonradan diğer iki bisikleti bu adresini verdiğim yerden aldık. Adamlar hem efendi hemde yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar.

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Koymamışlar, zaten Bianchi sitesindeki son modelleri incelediğimizde belli modellerin daha ön sırada tutulduğunu farkettik. Speed modelinin başka muadillerine de bakıp araştırdık. Marka vermeyeceğim ama diğer markalar bire-bir aynı modelini çıkarmış ama dikkatli bakılınca kullanılan malzeme ve ek yerlerinde ikinci sınıf çalışmalar olduğunu görünce kararımız bu markada kesinleşti.