İnternet Hızım Normalden Hızlı çıkıyor

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
http://www.speedtest.net/result/1217076853.png

İnternet hızım normalde 10mb/s ama bu durumda 20 mb/s çıkıyor..Neredeyse tüm sitelerde denedim aynı çıkıyor...İnternet sistemindemi bir sorun var yoksa intirneti sağlayan şirkette mi?

NOT:Resim bir sorun teşkil ediyorsa kaldırılırsa sevinirim

Scudo

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki birşey indirirken kaçla indiriyor?

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Böyle hatalar zaman zaman olabiliyor, bazen bakım yapılırken bazen kazara hızın yükselebilir ya da düşebilir.

Servis sağlayıcını ara, kullandıgın paketin arttırılmadıgından emin ol (ki fazla fiyat ödemeyesin), paketin aynıysa sorun yok.

Söylediğin takdirde hızını düşüreceklerdir.

Ayrıca hızını korumak istiyorsan modemi kapatma.

Mesut Dursun

Daimi Üye
Tepki
208
@Oğuz Taş

Normalde torrent ile dosya indirirgen aynı dosyayı (seed sayısı aynı iken) 1,5mb/s ile indiriyordu ama şimdi 3-4mb/sn kadar çıkıyor...

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Superonline Fiber' de oluyormuş böyle şeyler. Uydunet' te de oluyormuş zaman zaman. Ttnet ise tam aksine düşürüyor :)

Online işlem merkezinden tarifenizi kontrol edin, eğer aynıysa hızın tadını çıkarın :)

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Doğukan Yıldız

Uydunet'te de olsa keşke ama lakin öyle değil :) Düşmesini de geçtim komple internet gidiyor ara ara. Haftanın iki günü fatura yatırmak için şubelerine gittim ikisinde de "sisteme giremiyoruz" dediler. Bir internet firmasının kendi verdiği sisteme girememesi ve haftanın iki günü. Ayrıca şirket fatura gönderme gibi zahmette de bulunmuyor, düşünceli olun siz gelin diyor :) Açıkçası kullanıyorum(taahhüt yüzünden mecburen) ve kimseye tavsiye etmem.

Sizin durumda gerçekten garip, bazen benimde hızımı ölçtüğümde yüksek gösteriyor ama torrentte birşey indirirken normal hızla indiriyor. Eğer faturaya yansımayacaksa kullanın sesinizi çıkarmayın derim...

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@Oğuz Taş

Hocam bazı bölgelerde Uydunet sorunlu olabiliyormuş. Keşke araştırıp taahhüt yapsaydınız.

observer

Forum Bağımlısı
Tepki
581
Bisiklet
Salcano
bizim ki 8mb/s 3.52 çıkıyor ama kablosuz bağlanıyorum kablolu bağlanınca doğru sonuçç veriyormuş.

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ara yavaşlat hemen...idama kadar yolu var...

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
@emircan Başbuğ06

Eğer modemden çok uzak değilseniz 4-5 diş çekiyorsa bu söylenen doğru değil. Çok muhtemel ki sizin hızınızı 4mbit e düşürmüşler, 8mbit kullanmıyorsunuz. Telekom' un yalanlarına inanmayın. :)

emre evgin

Aktif Üye
Tepki
87
TT net gerçekten sinirden klavye kırdıracak.Ya ayda 54 küsür tl fatura ödüyorum hatta bazen faturamda fazla gelebiliyor anlam veremiyorum ama hızım çok düşük 1 saatte sayfa açıyor.Apartman yönetici süper online bağlatma zahmetinde bulunmuyor bütün sitede var bir bizim apartmanda yok.

onur ti

Aktif Üye
Tepki
95
Benimki nasıl?
http://www.speedtest.net/result/1231792173.png

Her ay 40 liradan aşağı fatura da gelmiyor üstelik.

Tepki
17
tt net te ortalama 0.87 mb yi görüyorsan öp başına koy hocam =)
40 lirada makul tt net için bence tabi

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
Superonline en düşük hızını 20 mbıte çekçekti hatırladıgım kadarıyla o olabılır. ben çorluda bilgisayar mühendisliği okuyorum. evde 4 arkadaş kalıyoruz. hepimiz bilgisayar 4. sınıfız. 2011 çorlusunda ttnetin bize sağlayabildiği maksimum hız 532 Kpbs. adamlar 532 mbps çekiyor biz 532 kbps ya. yazık bize.