InterMax QUATTRO Hakkinda Yorumlar

Tepki
1
Merhaba Arkadaslar
Daha iki hafta once yeni bir bisiklet aldim. Ne yazik ki boyle bir sitenin varligindan haberim yoktu. Yine de gec kalmis sayilmam. Aldigim bisiklet hakkinda yorumlarinizi bekliyorum.
Bir de bisiklet hakkinda cok fazla bilgim yok. Bisikletciyi gidip 2-3 saat konustuktan sonra butceme ve zevkime uyan en iyisini almaya calistim.
Bildigim Ozellikleri
Frame--Full carbon (1050 gr)
Vites ve fren sistemi SHIMANO 105
Jantlar aluminyum (28 inch)
Pedallar Shimana trailer
Onun disinda pek detali bilgim yok. Bisikletin toplam agirligi 8.99 kg.

1-Bu bisiklet icin (genel bisikletler icin de olabilir) baska ne tur bilgiler onem arzeder?
2- Bisikletin agirligi nasil? Hangi parcalar agirliga ne kadar etki eder ve fiyat durumlari nedir?
3- Boyle bir bisikletin ortalama fiyati ne kadardir.?
http://www.intermax.co.jp/products/intermax/images/quattro_up.jpg
NOT: Bisikleti Japonyadan aldim. Intermax da bir japon markasi.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Scudo

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
selamlar oncelikle bisikletin hayırlı olsun.
bence yazılanlar dışında teker seti (çemberler,gobekler,teller) önemli, hatta iç dış lastiğide katabiliriz. bisikletinizin komponentleri 105 olması guzel bende bisikletimde 105 kullanıyorum,giriş ve pişme evreleri için fiyat/performans oranı yüksek komponentler.
Ağırlığı'da ortalama diyebiliriz hatta carbon kadrolara gore biraz agır kalabilir, ancak komponent değişimi ile hafifletebilirsiniz. ancak agırlık takıntım yok onemli olan bacak kuvvetidir diyenlerdenseniz bu da yeterlidir.

bisikletinizdeki teker seti yanlış gormediysem shimano WH-R500 baslangıcta yine yeterli bir settir ama ileride sizi tatmin etmemeye baslayabilir.

Boyle bir bisikletin ortalama fiyatı 1400€-2000€ arası değişir ulkemizde.

tekrar hayırlı olsun gule gule kullanın.

yasin cb

Forum Bağımlısı
Tepki
1.568
Hayırlı olsun, fiyatları karşılaştırmak açısından aldığınız fiyatı yazabilirmisiniz?

Tepki
4
Oricinal resmini koysan arkadaşım daha iyi yorum yaparız.
Em cepheden emde porfilden o zaman iyi olyur.Birde resimdeki pisiklet İntermaxın 2006 modeli, yani sizin aldığınız model bu deildir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@zorluomerfaruk

Aramıza hoşgeldiniz;

Bisikletin en önemli parçası olan kadronun karbon olması baştan 10 puan; ancak nasıl bir karbon olduğu, nasıl bir teknolojiyle yapıldığı da önemli. Çok detaylı bilgi vermemişsiniz; ancak diğer önemli parçalar olan çatal, sele borusu gibi parçaların da ağırlığa ve yolda oluşacak titreşime doğrudan etkisi vardır.

Bisikletiniz açık söylemek gerekirse karbon kadrolu bir bisiklete göre oldukça ağır. Bunun sebebinin jantlar, çatal ve sele borusu, gidon gibi parçaların ağırlığı olduğunu düşünsem de ayrıntı vermediğiniz için farazi konuşmak istemem.

Vites ve fren sistemi yeni başlayan bir bisikletçi için oldukça ideal. Pedal konusunda ise şahsi tavsiyem Look olacaktır. ( Hem hafiflik, hem de kullanışlılık ).

Fiyat konusunda bisikleti ne kadara aldığınızı belirtirseniz kıyas yapmamız kolaylaşır, hayırlı olsun. ;)

Tepki
1
Merhaba Arkadaslar
Bir suredir foruma yazamadim. Kusura bakmayin. Ilgilenene arkadaslara cok tesekkur ederim. En kisa zamanda bisikletin orjinal fotolarini da koyacagim. Onun disinda parcalar hakkinda ayrintili bilgi vermem cok mumkun degil, cunku butun ozellikeri Japonca yaziyor ve su an o kadar japoncam yok.
Bu arada bisiklerin fiyati 198 bin yen (yaklasik 2000 YTL)..

Bisikletin fotolarini ve diger bilgilerini gonderince tekrar devam ederiz
Tekrardan herkese cok tesekkurler...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
biiskletiniz çok güzel abicim çok hoşuma gitti gerçekten bende almak isterdim bundan çok güzel abi taaa japonyalardan burayı bulmanız süper ya hoşgeldiniz foruma oh oh japonya vay beeeeeeee süper ya

baya ünlü ve köklü bir firma şimdi baktım neten almanyadan baktım ayrıca forumalrdan baha biliniyor ve ayrıca snaırım bazı kulüplere kadro üreten bir firma japonyada baya sağlamış ya vay be bizde burda iki üç markaya sıkışıp kalmışız türkiyede ah be az daha talep artsa medya ilgisi genclerin ilgisi yarışalr sıkşalsa sporcular çoğalsa baya bir bu sıkışıklıktan kurtulucaz demeki ne markalar varya ah ahhh ne uygun güzel biiskletler var avrupada ah be inşallah bizde aşarız belki ben ve ebnim neslim göremez ama belki iki kuşak sonra belki bakalım hayırlsı