İnişlerde hangi süspansiyon daha iyidir?

altughansinan

Aktif Üye
Tepki
327
İsim
Altuğhan Sinan Aydınoğlu
Bisiklet
Salcano
Güzel kardeşim keşke bisikleti yüklenip Decathlon'a götürseydin. b'Twin kullandığını söylediğin için bunu söylüyorum. Ne yazık ki küçük yerlerde bisiklet tamircileri bu şekilde yaklaşıyor işe -Bunu da Ödemişte yaşadığın yazdığı için söylüyorum-. Ben de aynı tarzda şeylerle karşılaştım çünkü. Manisa/Salihli'de yaşıyorum ve buradaki bütün bisikletçiler ekobisler yüzünden elektrikçi olmuş resmen. Hem bir sürü param gitti hem işim görülmedi bu saçma tamirciler yüzünden. En sonunda İzmir'de Doruk Bisiklet'te bakımını yaptırdım da rahat ettim. Değil babanın arkadaşı baban tamirci olsa ve bu hatayı yapsa telafisi gereken bir durum. Hakkını araman taraftarıyım. Geçmiş olsun.

Scudo

Nizami

Üye
Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@altughansinan İşi bilmiyorsan bilmiyorum dese birşey değil kendi kafasına göre iş yapıyor burdakilerin hepsi böyle :(

Vallahi becede haklısnız bu durumda hakkımı arıyacağım öbür sorularımıda cevaplarsanız sevinirim :D

Shichigoro

Üye
Tepki
25
Bisiklet
Salcano
Kardeş gidip çökelim öyle iş mi olur, silah gibi vitesi ne hale getirmiş ona o vitesi gofret gibi yediririm yerinde olsam. Gözlerim yaşardı ben bu arttırıcıyı bir tedarikçi sitesinde görmüştüm içim gitmişti. Bana öyle yapacak o adamı kadro niyetine kullanırım.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Kardeşim gözünü seveyim böyle hak mı yedirilir. Ne demek vites kesmek. Ne demek elle değiştir. İnsanın hiç mi eli ayağı titremez sinirden

Parasını al

• Beğen
Tepkiler: Nizami

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Madem tanış ve durumu kabullenebiliyorsun , yani kafanı sonradan meşgul etmeyecek kadar kabullendiysen gidip sadece" biz çok yanlış bir iş yapmışız , şimdi benim gidip yeni bir aktarıcı almam gerekiyor bu akşam sipariş vereceğim" de. Bundan sonra adam yanlış yaptığı için özür dilerse , hakkını helal et falan derse ne güzel , en azından hatasını anladı dersin , susup bişey diyemiyorsa devamı sana kalmış , yine nazik ve güzel bir dil ile madem bu işten anlamıyorsunuz bir daha kimsenin bisikletini ellemeyin de sizden de hakkımı diğer tarafta alıcam de . daha önce böyle durumlar benimde başıma geldi , önce durumu anlatıp ozur dilenmesini bekledim , dilemediyse paramı geri istedim , vermiyorsada sizinle diger tarafta hesaplaşıcaz diyip çıktım . bu gibi durumlarda lütfen içinizdekileri saklamayın , tek kural terbiyesizlik yapmamak onun haricinde neyi dogru goruyorsaniz gidin konusun . elimde eski bir shimano sis ön attırıcı var , eski bir bisikletin üstünde şu an , isinizi görürse size verebilirim . yada yeni birseyler almak isterseniz ona birsey diyemem , saglicakla kalin.

Nizami

Üye
Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Abi babamla bu durumu konuştum babam ben konuşurum dedi olmadı ben gidip konuşucam o zaman dediğiniz gibi düzgün bir dille anlatacağım olmadı pençeleri çıkarırtırım bir güzel azarlarım

• Beğen
Tepkiler: Shichigoro

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
Öncelikle geçmiş olsun. Bunu da gördük ya artık sözün bittiği yer burasıdır herhalde. Bence siz o şahıstan aynı parçadan temin etmesini isteyin ama oraya taktırmayın. Ön aktarıcıyı kesen birisi yenisini takarken bisikletinize daha büyük zararlar açabilir. Ayrıca o şahıs herhangi bir markanın yetkili bayisi ise o firmaya bildirimde bulunun. Böyle insanlar hangi bisiklet markası olursa olsun o bisikletin marka değerini düşürür. Yıllık 1.4 milyar dolar cirosu olan vites üreticisinden daha iyi biliyorsa bu işi gitsin kendi markasını yaratsın.

Nizami

Üye
Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
@cpt.erhan Bir şeyden anlamayan biri olduğunu daha yeni anladım.Firma bayisi değil bildiğim kadarıyla yakın zamanda bu konuyu konuşacağım abi

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
@Nizami selam kardeşim öncelikle geçmiş olsun. İyi komedi olmuş çok güldüm kusura bakma sakın . yukarıda arkadaşlar yapman gerekenleri söylemişler zaten ilave yoruma ihtiyaç kalmamış tekrardan geçmiş olsun

• Beğen

Nizami

Üye
Tepki
18
Bisiklet
b'Twin
Bir sorum daha olacak kask alıcamda Kafa ölçüm 58 Cm geliyor kaskın %5 -%10 arası esneme yapacağından kararsız kaldım hangi bedeni almalıyımhttps://i.hizliresim.com/ZVb5qo.png
https://i.hizliresim.com/poZ5JJ.png

@galvaniz Teşekkürler abicim seni güldürebildiysek ne mutlu bize :D

• Beğen
Tepkiler: galvaniz

galvaniz

Üye
Tepki
70
İsim
Mahmut
Bisiklet
Castello
@Nizami

2.jpg

bendeki bu model ve M beden aldım gayet rahat oluyor

20150920_164846.jpg

işdeyim resim amatörce :D bu da dış görünümü

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Yarın tekrar götürünce ' ben kadroyu kırdım ses cıkarıyodu şimdi düzeldi' demesin? Senin lastikler cok dişliydi asfaltta zorlanma diye zımparaladım hadi gene iyisin :D kafa yapısına bayıldım bisikletcinin yaratıcı cözümler .

Adamda muhtemelen zincir sökme anahtarı yoktu , vites ayarı yapmayıda bilmiyordu zincir vitese sürtünce aktarıcıyı cıkarmak istedi fakat zincire takılacaktı oda düşündü düşündü düşündü. O da nesi ben bunu kesersem zincir sürtmez zinciride acmama gerek kalmaz. Problem? :D

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
746
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
Bence bu arkadaş zinciri kadroya geçirdi. Sonra bir baktı ön aktarıcıdan da geçmesi gerekiyor dedi. Nasıl yapsam acaba diye düşünürken aktarıcıyı kesmek gibi parlak bir fikri keşfetti. Bu arada kestiği yerin ne kadar gereksiz olduğunu da farkettiği için kendisiyle gurur duydu.
Dönelim başa.
Kesme çözümünü iyi ki baştan akıl edememiş. Yoksa zinciri kadroya geçirmek için arka maşayı kesebilirdi. Suan aktarıcı yerine yeni bir kadro ya da bisiklet araştırıyor olabilirdiniz. Geçmiş olsun.