!! İniş Yaparken Umarım Başıma Böyle Bişey Gelmez !!

qwer95

Üye
Tepki
15
Düşünsenize 60 km/h giderken ortan ayrılıyor ve resimdeki gibi kafanız ön lastiğe çarpıyor arkadaşlar bu resim hepimize ders olsun eğer kask olsaymış belki bu yaralanma yarıya kadar inicekmiş

http://www.resimsakla.com/data/media/409/bisiklet_kazasi.jpg http://www.kackarbisiklet.com/upload/picture/cf_remedy_side.jpg

Scudo

Mehmet Can

Forum Bağımlısı
Tepki
405
çok kötü olmuş ya?
ALLAH kimsenin başına böyle bi kaza vermesin:Skull-175

(kask hayat kurtarır)

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
gerçekten çok kötü de 60km\h hıza çıktığını nerden biliyorsun. yokuş aşağı bile çıkan çok az varken arazide çıkmak çok zordurki dünya şampiyonalarında bile proflar çok zor çıkıyor.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
Konunu DH ile bir alakası yok daha uygun bir bölüme taşıdım.

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
Full face kask olmadığı sürece lastik hep yüzüne çarpacaktır..

Bisiklet kaskı buna etki etmezdi..

qwer95

Üye
Tepki
15
@HarryBlade

Bence bukadar emin olma çünkü verdiğim resmin yanında bir kask var o kasktan taksaydı hiç bişey olmazdı

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@HarryBlade

@qwer95

ya yazılanları okumuyorsun yada full face kask ifadesini bilmiyorsun..
harryblade emin olarak yazıyor, çünkü doğru yazıyor..

• Beğen
Tepkiler: qwer95

qwer95

Üye
Tepki
15
@Murat CER

Full face kaskınkın ne olduğunu biliyorum sadece dalgınlığıma gelmiş olablilir onun demek istediği zaten açık bisiklet kaskı taksaydı yüzü açık olucaktı yani normal olarak yüzü yine lastiğe çarpıcaktı full face adı üstünde full yüz kask eğer bu kaskı taksaydı yüzü kapalı olucaktı ve herangi bi hasar görmicek ti sadece dalgınlığıma gelmiş olabilir ama uyardığın için yinede sana teşekkür ediyorum...

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
değiiniz resimdeki kaskı takıyor olsaydı, tehlike daha aza inerdi elbet.http://www.kackarbisiklet.com/upload/picture/cf_remedy_side.jpg

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Aslında motorcuların kullandığı kaskların hafif olanlarından taksak, çok mu komik olur?

qwer95

Üye
Tepki
15
@suzunkopru

Aslında can güvenliği için çok iyi bişey ama hoş durcağını zannetmiyorum çünkü çoğu kask takan motorcuların altında 600 lük 1000 lik var motor büyük olduğu için haliy kask fazla büyük gözükmüyo ama bisikletler motorlara göre küçük olduğu için motor kaskı baya büyük durur diye düşünüyorum

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
O kaskında camı yok teker yandan çarpabilirdi..Normal bisiklet kaskı taksa ucu lastiğe çarparak boğazı lastiğe çarpabilirdi..
Olay olmuş , geçmiş olsun demek düşer bir dahaki sefere dikkatli davranır herhalde..