İngiltere'den hangi SPD Ayakkabı ve Pedal?

ThePoorWanderer

Aktif Üye
Tepki
88
Arkadaşlar yeni bir yol bisikleti aldım Carraro. Bu bisiklet için pedal ve spd almak istiyorum. Daha önce spd kullanmadım. SPD'yi günlük olarak kullanmayacağım. Sadece bu yol bisiklet için.

Kayseri'de oturuyorum. Burada SPD pedal bulması pek kolay değil. O yüzden herhalükarda internetten almam gerekecek. İngiltereden sürekli gelen gidenler oluyor. O yüzden İngiltereden getirttireceğim.

250 TL ye kadar pedal ve ayakkabı kombinasyonu önerirseniz sevinirim.

Bir de acemiliğimi bağışlayın; yol bisikletilerin pedalları SPD'ye uygun değil, değil mi? Yani mutlaka SPD pedal almak gerekiyor?.

Teşekkür ederim.

Scudo

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
Mutlaka spd pedal almak gerekmiyor. Tercihinize bağlı.Yol bisikletlerinde spd ve spd olmayan bir çok çeşit var. Eğer spd bir pedal alırsanız ,uygun olanı spd bir ayakkabı ile kullanmanızdır.
Ayakkabı olarak northwave ,sidi ,scott,shimano bu markaların çok güzel ve fiyatı tuzlu modelleri var.

yusuf tunçer

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Giant
burda erciyes bisiklet satıyor bakabilirsiniz. Yurt dışından daha uyguna alınabilir ama her markanın kalıbı farklı oluyor iyi araştırmak lazım. Mtb ve yol olarak ayrılıyor pedal tasarımları farklı ama mtb nin kide yola kullanılmaz diye bi durum yok ayakkabı pedalla uyumlu sonuçta hangi pedalı takarsanız onla kullanırsız bisikletinizi. 520 modeli giriştir ve en uygun modeli işinizi görecektir. Mtb ayakkabıları daha dişlidir krampon misali gezilerinizde inip yürümek konaklama gibi durumlarında göz önünde bulundurucunca daha uzun ömürlü olacakdır eskimesi, yürümeyide zorlaştırıyo ama biraz. Hepsi cırtlı değilde gerdirmeli olandan alırsanız ayağınız daha iyi saracaktır. en iyi performans için tam oturması gerek ayağınıza.