"İngiltere'de" bisikletliye çarpan otobüs

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Zaman zaman forumda öylesine özeleştiriler yapılıyor ki sanki dünyanın en aşağılık ülkesinde yaşıyoruz. Örneğin, Eskişehir'de saldırıya uğrayan Fransız çift ile ilgili yorumlar. Nedense onlara sahip çıkan vatandaşımızın fedakarlığını görmeyenler...

İşte özellikle onlar için alttaki videonun linkini ekledim.

(link)

Scudo

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Habere yapılan 2. yorumu okudunuz mu? Yavaş giden bisikletliye yandan çarpıp düşürmüş sonra da yanlışlıkla oldu demiş.
Acaba bunu yapan kişiye bir yaptırım uygulamak mümkün müdür?

Kerem Demirel

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cannondale
Malesef forumdaki yabancı hayranlarımızın ilgisini çekmez böyle İngiltere'deki kaza haberleri falan...Kaza Türkiye'de olaydı görürdük 8-10 sayfaya ulaşmıştık bile.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sanki bilerek vurmuş gibi!
Ülkemizi beğenmeyip yabancı ülkeleri örnek gösterenlere sormak isterim, yılda kaç kişi bisiklet kazaları nedeniyle hayatını kaybediyor ülkemizde ve başka ülkelerde?

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Öz
Tepki
55
Bende yorumu okudum da... Diyecek söz bulamadım bunlar bu mantıkla gittikten sonra biz bisikletleri hurdacıya verelim yada kenara saksı yapalım...

Tepki
44
haberlerde çıkmıştı şoför otobüsü silah gibi kullanmaktan 17 ay ceza almış. Adam öldürmeye tam tebbüs halbuki.

Tepki
75
sabrı tahammülü ve hoşgörüsü olmayan bir milletiz trafikte 1 saniye dahi beklemek istemiyor araç sahipleri bozulmuş bir aracın ardından daaaaatttttt diye korna çalıyorlardı bugün durumu aracın yanından geçerken ben farkettim ve arkadaki araçlara bağırdım adam zevkten durmuyor aracı bozulmuş dedim yani biraz anlayışlı sabırlı olmamız lazım birbirimize öndeki aracı beklemekten sıkılarak aniden sağa kırıp oradan devam etmek isteyen sürücüler özellikle ciddi tehdik oluşturmakta ne güzel bir savunma yöntemi bulmuşlar PARDON nede kabul edilir yaa kendi yakınlarına yada çocuklarına bir araç sürücüsü çarpsa bisiklet kullanırken ortalığı eminim birbirine katarlar trafikte herkes hak sahibi ise birbirimize saygılı olmak zorundayız yolun sağınında sağında ilerlemize rağmen hala oraya tekerlek sokmaya çalışan beyin özürlüler olduğu sürece biz daha çok çile çekeriz herkese geçmiş olsun ve lütfen hepiniz çok dikkatli olun

Tepki
75
o ohh diyeni otobüsçüye hak vereni varya neyse herkes anlatmaya çalıştığımı anladı sanırım bu olay izmirde olacak bir otobüs şoförü bir bisikletliye vurup onu yolun kenarına atacak ve buna seyirci kalacağım allahımı inkar edeyim gebertirim o şoförü videodaki diğer bisikletçilere yazıklar olsun insan bir koşar bakar yaa biz araçlar kaza yapsa yanlarına gidiyoruz varmı yardım edilecek bir durum diye insanlık bumudur yaa ? çok sinirliyim şu an sanırım sussam iyi olacak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
konu galiba yanlış yere açılmış basın medya kısmına açılsa daha iyi olurdu kanımca :)

erkan sozoren

Daimi Üye
Tepki
79
o yorumladan bazılarını bende okudum bıskletlı yolu kapamıs gıdıyor otobus soforu haklı bende cok kızıyorum trafıkte bu bıskletlı lere yazıyordu :)

Hasan TÜRKER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.805
ben acık acık soyluyorum. o yorumları yapanların taaaa IQ ben.
Allahın gerızekalı aptal'ları bıde kendı agızlarıyla soyluyorlar
"kendı yolları olmadıgı ıcın" beyınsız herıf kendı yolumuz olsa zaten ordan gıderdık.
Allah bole varlıklardan hepmızı korusun...

• Beğen
Tepkiler: Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Ükemizi , milletimizi aşağılamak haddimize değildir.Çünkü bizde onun bir parçasıyız.Ancak gerçeklerede gözlerimizi kapatamayız.

Ülkemizde yaşanan kazalarla , o ülkeleri kıyaslarsak açık ara önde olduğumuz görebiliyoruz.

Ayrıca o kazadan sonra o otobüs sürücüsünün, aklını alırlar, hayatını alırlar, özgürlüğünü alırlar da nereden geldiğini şaşırır.Peki , bizde ne olur !!!??? fark burada daha çok ortaya çıkıyor bence...!

Not : Habere yazılan yorumlarda da kültür ve insanlık seviyemiz belli oluyor.O habere OHHH diyenin bir yakınına da bir otobüs çarpsın bu şekilde...Nasıl AHHH oluyor o nidalar görürüz...O zamanda başka bir yüzümüz ortaya çıkar.OHHH diğen vahşi, bu seferde otobüs sürücüsünü linç etmeye kalkar.Halbuki orada yaralı için ambulansı, şuçlu içinde polisi bekler insanlar...!!!

Onurleo

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Amoeba
Burada belediye otobüsü çarpsa hem para cezası ödersiniz hem haksız olursunuz nede olsa belediye otobüsü. Sen misin trafiğe çıkan al sana mantığı ile hareket ederler.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Her yerde bu tür sürücüler var ama cezalarda var.Bizim ülkemizde sınırsız özgürlük,ceza yok fark burada.Düzenin olmadığı yerde anarşi vardır.Allah bütün bisikletçileri bu tür sürücülerden korusun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
açıkça bu ülkeye bakarsak ne yapıyoruz,,,,ne üretiyoruz,,,ve bu ülke zengin süper bi devletmidir ona bakarım ben,,,,evet yurtdışındada bisiklet kazaları olur sürücü hataları her yerde olur bu ülkede fransız turistlere taciz yapılır ama onlara yardım edenlerde olur her ülkenin kötü zihniyetli duyarsız insanları vardır ben pek bunlara bakmıyorum,,,benim derdim başka yerimizde 80 senedir sayıyoruz,,,, abd uzaya açıldığından beri biz hep seyirci olduk halada seyirciyiz abd yapıyor biz seyrediyoruz adamlar 180 km yi bilmem kaç dakikada çıkarken biz istanbul içinden bir yerden bir yere gidemiyoruz ,,,,atom bombası üzerinde 2500 adet bilim adamı bir araya gelirken bu kadar 2500 adet beyin adamlarınız nerde idi ,nerde beyinleriniz nerde yetişmiş kalifiye üretken beyinleriniz nerde teknolojiniz nerde ve nerde,,,f-35 leri bizmi yapıyoruz hayır locked firması ile rekabete girişecek bi tane silah şirketiniz varmı aselsanın üretikleri ile abd deki silah şirketlerinin ürettikleri arasındaki teknolojik farkı görebiliyormusunuz ,,,
bu forumda hiç kimse bana abd ile kapışabileceğimizi teknolojik açıdan idda etmesin idda ederse hayal görür ne olduğumuzu bileceğiz aklımızı başımıza devşireceğiz adam gibi oturup çalışıp biz üreteceğiz bisikletin en hasosunu biz yapacağız otomobilinde füzelerinde insansız uçaklarında savaş uçaklarınıda, uzayada çıkacağız üsler kuracağız ,bunları vizyon yapacak parti lazım bu ülkeye borsadan faizden dövizden ,ihracatı dışa bağlı ülkeden süper devlet çıkmaz süper devlet her şeyin en iyisini kalitelisini ve teknolojik üstünlüğünü üreten ülke demektir,,dış pazarlara hakim olma ruslardan, irandan gaz almayacaksınız gazı alıyorsunuz elektiriği ona bağlamışsınız enerjisini dışardan alan bi ülke köledir köle ,,,milyarlarca dolar açık var 73 milyar dolar açık verdik,,,daha çok açık veriririz 30 senedir aynı hikaye kimsenin bi şey yaptığı yok halka karşı oyunlar oynanıyor bilinçsiz halkta bunu onaylıyor,,,yabancı hayranlığına karşı olduğunu söyleyenlerin altlarında mercedes olursa bu inandırıcı olmaz ben çok adam gördüm gevura gevur diyor altında mercedes o mercedes alman malı en az almanlar kadar bi şeyler yapmalıydık ya da japonlar bakın çine gümbür gümbür geliyor gelecek çinin...uzak asyadan bi adet deccal dev geliyor,,biz burda birbirimizi yemeye devam edelim,,,,

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
adamın yorumuna akıl sır ercek cinsden değil 4 kişide yorumunu begenmiş o tamponu öyle bi yere takıcanki gerçek ohu ozman çekicek

emin tak

Aktif Üye
Tepki
65
Siz söyleyince fark ettim. Yorumlara bakmadan linki göndermiştim. Şimdi görünce hakikaten sinirlendim. Bu kadar iki yüzlülükte görmedim. Hem sinir olup çarpıyor hem de özür diliyor. Ne tip bir insan merak ettim doğrusu.

Allah ıslah etsin.