İnceleme - Cycling 500 gözlük, Decathlon

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Erişilebilir fiyata estetik bir bisiklet gözlüğü arayanlar için gideri olan video!
İşte, Cycling 500 için inceleme ve kullanım tecrübeleri.

Decathlon ürünü olduğu için kalitesi konusunda hemfikiriz. Peki uygun fiyatı sağlamak için neden ödün verilmiş? Ağırlıktan mı, filtre kalitesinden mi, çerçeve esnekliğinden mi?

Bu ve daha fazla bilgi için üyemiz olabilirsiniz.
Video ve gözlük hakkında merak ettikleriniz, aklınıza takılanlar ve şurası olmamışlarınız için lütfen fikrinizi belirtin.

Scudo

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
bu gözlüğün 12 liraya aldığım gözlükten ne farkı var?

erhanagir

Üye
Tepki
41
İsim
Erhan Ağır
Bisiklet
Bianchi
Camları çıkartılabiliyor mu? Numaralı cam yaptırabileceğim bir gözlük arıyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@kapluj
Sanırım Cycling 100 modelinden bahsediyosunuz. Cycling 100'ün farklı koruma oranları sağlayan çeşitleri var.

Aslında cycling 100'ün bazı versiyonları ve 500 aynı standardı sağlıyor ( ISO 12312 ) ve ikisi de 3. kategori yine de ufak bir farkla 500 daha etkili.
Fakat web bilgilerine göre cycling 500, CAT3 adında farklı bir kategoride yani göz yorucu değeri daha düşük. Yani uzun süre takarsanız 500 modeli, 100'ün tüm çeşitlerinden daha az göz yorar. 500 uzun süreli aralıksız kullanım için daha iyi.

@erhanagir
Camları sabit.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence şu ürünü almak daha mantıklı olur. Hem 3 camlı hem de bundaki gibi kulak tarafı kauçuk, ekstra olarak burun tarafı da kauçuk. Kauçuk olmasının sebebi kaymamasından çok, uzun sürüşlerde acıtmasını engellemek gibi geliyor bana. Çok rahat bir gözlük.

(link)

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Kendime alıp incelemesini yapmıştım, tavsiye ederim.

ultra 700 ersin

Aktif Üye
Tepki
167
İsim
ersin
Bisiklet
b'Twin
Bendede 700 olanı var sıcakta terledinmi buğu oluyo biraz,bende gözlük bezi ile siliyorum,güzel fena değil,tabi daha iyisini alsaydım dediğim oluyo maalesef.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erhanagir cikiyor. Eski gözlük camlarimi atmadım birlikte kullanıyorum. Alırken dikkat ettim çıkıp çıkmadığına. Eskiler biraz oynuyor yerinde ama kağıt sıkıştırıp çözdüm sorunu. 3 camlı gibi oldu :)
1504430880786843739843.jpg

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Ben de fiyat performans canavarı bir gözlük önereyim. Eski modelleri Orao ismi taşırken bunlar Btwin ismi taşıyor ama aynı gözlük. Her kuruşun hakkını hatta daha fazlasını veren bir gözlük. Ucuz olsun ama işimi de görsün diyenler kaçırmamalı. Beyaz, sarı, siyah olan modellerden aldım. Hatta siyahtan üç tane aldım :naslyany::komik:

(link)

ultra 700 ersin

Aktif Üye
Tepki
167
İsim
ersin
Bisiklet
b'Twin
dükkanmı açıyon:) patron ne yapıcaksın bu kadar aynı model gözlüğü.

• Beğen
Tepkiler: 07yusuf

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Bilge Kaan AKIN

Evet, aynı fiyata daha kullanışlı. Cycling 500 için inceleme videosu görmedim, o yüzden bu eksiği gidermek istedim.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Almayın, pişman oldum! Durduk yere buğu yapıp duruyor. Gözlük bezi ile mi gezeceğim bisiklette. Netten aldığım için iade etmeye uğraşmadım. Para verdim diye mecbur kullanıyorum. Bir de görüntüye derinlik ve yükseklik katıyor, kimi zaman gözlerim buna tur boyunca anca alışıyor. Gözlerimde herhangi bir sorun, sıkıntı da yok. Pişman olduğum bir ürün, tavsiye etmiyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@enes_vl
Benim gözlüklerimin camı yerinden kıpırdamıyor bile. Decathlon'a sormam gerekecek bunu.

@h.kozan
Marka fanı durumuna düşmek istemem yine de elinizdeki üretim hatalı olabilir. Çünkü yazın şıpır şıpır terlerken yüzüme yapıştırarak kullandığımda bile buğu yaşamadım, kışın yüz maskesiyle beraber kullandığımda buğu yapıyordu sadece. Bence paranızın karşılığını arayın, çünkü buğu önleme özelliğinden bahsediyor firma.

@07yusuf
Cycling 100 modeli bu. 500'den pek geri kalan bir model değil.

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Asfalt Adamı [yt] demiş ki:
Aynen benim Cycling 100 de hiç buğu yapmıyor. Dediğiniz gibi sadece kışın kar maskesiyle sürerken burnumu da maskenin içine alırsam buğu yapıyordu. Ya da tam tersi burun dışardayken miydi tam hatırlamadım şimdi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@07yusuf
Neticede soğuk havada üzerine doğrudan sıcak nefesimiz gittiğinde buğu yapıyor ki, bence bu kabul edilebilir. 15 tl vs 50 tl, için gayet iyi.

@erhanagir
Bu model cevabımda belirttiğim üzere camları sabit bir model fakat camlarının değişebildiğini söyleyen olunca, Decathlon'a eposta ile sordum. Sonuç olarak benim verdiğim bilgileri doğruladılar, camlar sabit.

1.PNG

@enes_vl
Elinizdeki gözlük ne durumda bilmiyorum ama Decathlon benim verdiğim bilgileri doğruluyor. Camlar sabit üretilmiş ve yedeği yada değiştirme olanağı zor. Ama biraz dikkat biraz da itinayla sökülüp değiştirilebilir, yine de ürünün kendisinde bu özellik yok.
1.PNG

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Asfalt Adamı [yt] camlar benim eski gozlugumden kalmaydi. Tek cam olduğunu bildiğim halde tek parça uretmeyeceklerini tahmin edip abimin dechatlona gittiği bir gun camların çıkıp çıkamayacağını denemesini söyledim. Ardından camlarin hafif zorlamayla çıktığını söyledi. Çıkan camlarla eski camlarimin şeklinin wapp üzerinden foto yardimila ayni olduğunu teyitlesince aldik gözlüğü. Yalniz eskiler biraz küçük geldi ufak bir kağıt parcasiyla halloldu.

Adamlar sattığı gözlüğü bilmiyor. tahminimce size cevap veren gözlüğü eline bile almamistir. Personellerinin ürünler hakkında detaylı bilgisi yok. Alacağı mali bilen musteri direk kendi işini kendi görüyor dechatlonda zaten.

Hayırlı aksamlar

Not: camları çıkartmak isterseniz önce burun kısmından çıkacak şekilde çıkartmanız gerekmektedir.

Tepki
17
İsim
Yusuf K.
Bisiklet
Salcano
Sonuç olarak arroya mı cycling 500 mü fiyatlarıda yakın.

Yarın gidip iyi olanı alıcam.

(link) yanınada bunu alsam bu kask iş görürmü

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yusuuf.klnc

Güneş koruması açısından özdeşler. Arroyo modeli ekstra olarak değişebilen camlara sahip, böylece akşam yada sisli hava gibi zamanlarda da kullanılabiliyor.

Kask işinize yarayabilir, fena sayılmaz.