İlk tecrübe bu lastik yama tutar mı ? ı( acil konu)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Merhaba arkadaşlar bugün saat 20.30 gibi kardeşimin 24 Jant bisikletinin lastiği patladı ve yama tutmaz gibi sanırım yarıldı gibi çünkü küçük bir delik değil bir yarık hem dış hem iç lastikte fotoğrafları atayım en iyisi bisikletçiye götürmeye gerek var mı yeni iç ve dış lastik için ?

http://i44.tinypic.com/2qs29hs.jpg

http://i39.tinypic.com/2ngsup2.jpg

http://i39.tinypic.com/28rhxqv.jpg

Scudo
Tepki
5
Bisiklet
Carraro
Bence git 5-10 liraya bi iç lastik al derim dış lastik hakkında bir fikrim yok gelecek yorumları bekliyorum.Ama motor ve araba lastiklerinde böyle olduğunda arasına kauçuk sıkıştırıyorlar.

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
İç lastiğin yamanacak hali kalmamış zaten, dış lastiği de değiştirmekte fayda var, delik dışında baya bir aşınmış o da. Motor ve araba lastiklerinde içlastik olmadığından fitil ile yamıyorlar.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
(link)

(link)

Bu ürünler olur mu lastiklere baktım ön lastik te 24 x 1,95 sadece marka değişir bir sorun olur mu farklı lastik olması

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Dış lastiğe başka bir lastikten yama uygulanır. Ancak fazlasıyla gitmiş dış lastiğin dişleri. Bence onuda değiştir :)

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Ic lastik gitmis yeni bir tane alman gerek. Dis lastige baska lastikten parca alarak ic kisma yamalayabilirsin fakat ugradmaya degmez bence. Yeni ic dis lastik al mani oneririm. Gecmis olsun

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Ahsen Okyay

Ben şöyle diyorum ön lastik 24 x 1.95 ama ben arkayada 24 x 1.95 alacağım ama yeni lastik yani ama markası değişik olacak bir şey fark edermi lastik markası farkı yukarda 2 mesaj üstte link verdim bakabilirsiniz

Bu arada bende üsküdardayımda üpg neresi anlamadım

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
maddi durmun yoksa çıkma lastik al.bisikletcilerde olur.24 jant biraz zor ama şansını dene derim.dış lastiğin bitmiş.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@sedat saraç

Ben anlatamadım galiba maddi durum değil kardeşime öne farklı arkaya farklı dış lastik olacak ama ikiside 24 x 1.95 olacak sorun olur mu marka farkı ?

Tepki
5
Bisiklet
Salcano
ne marka ne model ne de kalınlık fark etmez istediğin lastiği alabilirsin kullanım amacına bağlı olarak

sedat saraç

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
marka fark etmez.24 jant ebatındaysa bisikletin sende 24 janta uygun teker alacaksın.ön lastigin çok dişli lastik ise diğer lastigi de dişli al.ama çok dişli değilse lastik alacagın lastikte de çok dişli olmasın.yolda çok titreşim yapıyor derin dişli lastikler.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
@Tolga Çelebi

Herhangi birşey fark etmez. Aynı ebatlarda ve türde alıyosun zaten lastiği. onun için pek farkı olmaz. Dediğin gibi yeni aldığın lastiği arkaya tak bişey olmaz. Bu arada ÜPG Üsküdar Pedal Grubu anlamında :)