İLK SÜRÜŞÜM ve DEVAMINDA SÜRÜŞLERİM

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar tekrar berhabalar.

Bisikletimizi aldık , birkaç gün iş güç deneme yapamadık. Aslında boş zamanlarımda oğlumu (7 yaşında) alıp arkada boş futbol sahasında

biraz nasıl kullanması gerektiğini anlattım ve biraz tecrubesi olması adına onunla ilgilendim. Şimdilik sadece boş alanlarda ve parklarda kullanabilecek durumda , trafik olan yerlerde kesinlikle kullanmaması gerektiğinin bilincinde .

Bende , beni teşfik eden arakadaş ile birlikte atladık bisikletlere çıktık hafif bir tur yapmaya ...
Derken toplamda 25 km yol yapmışız , düzlükleri tercih ettik ama 2 tane ciddi rampada var güzergahta .
ciddi efor sarfettik , terledik , yorulduk ama en önemlisi ciddi de keyif aldık .
Bu arada rotamız K.çekmece beş yoldan - çekmeceye göl kenarına sahile indik ordan da yukarı tepeüstüne çıktık tekrar beşyol'a döndük.
İkinci hedef eşime bir bisiklet almak bir hafta içinde sanırım alıcağız.

ilk deneme için fena değildi bundan sonra daha sık tekrarlayacağız . Deneyimlerimi burdan fırsat buldukça paylaşırım, tecrubelerinizden yararlanmak isterim .

saygılar sevgiler.

birkaç fotoğraf çektim :
Oğlum ve bisikleti
https://www.bisikletforum.com/a/img838/328/j90s.jpg

https://www.bisikletforum.com/a/img27/3462/f231.jpg

Bu da benim bisikletim
https://www.bisikletforum.com/a/img825/5871/79vd.jpg

https://www.bisikletforum.com/a/img33/585/gxls.jpg

https://www.bisikletforum.com/a/img23/2627/2g3s.jpg

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bende de crs 600 var cok memnunum

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Küçükçekmece'de oldukça yaygın bisikletliler. Bir de grup var her perşembe toplanıyor akşamları.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hayırlı uğurlu olsun, oğlunuza da şimdiden bu sporu aşılamanız çok güzel. Lakin dediğiniz gibi asla trafiğe çıkartmayın malum araçların bisikletlilere saygısı vb. konulardan dolayı. Eşinize de alınca ilerde siz eşiniz ve oğlunuzla güzel bisiklet gezmeleri sizi bekliyor demektir.

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Tolga Çelebi

İlk izlenimim olumlu . sanırım memnun kalıcam .

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Enes Çatal

Evet var , henüz yeni olduğumdan tanışıklılığımız yok ama mutlaka ilerleyen günlerde tanışırız - gezilere katılırız.

Tepki
3
Bisiklet
Carraro
@Enes Çatal

@oktay arabacı

hocam nasıl katılabiliriz ben 1sene oldu halkalıdayım, yazları istanbuldayım ,yakın zamanda biskltmide alıcam, katılma şansımız varmı?

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Alper Gencan

Teşekür ederim.
Her çocukta olduğu gibi benimkin de de var bisiklet sevdağsı . Ben sadece bisikletini satın aldım bir baba olarak .
Benim görevim burda bitmiyor tabiki elimden geldiğince , bilgim yettiği kadar bisiklet nasıl surulmeli - nerelerde sürülmeli - nerelerde sürülmemeli - şimdiden trafik işaretlerini öğrenmeli bir çok konuda yardımım olmazsa olmazdır.
Eşim bende isterim deyince aslında şaşırdım. Fakat hoşuma gitti beraberce gezmek hepimizi mutlu edecek

saygılar sevgiler ...

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kıvanc Arısoy

Facebook'ta grup var Küçükçekmece Bisiklet Grubu, ona katılım için istek yapın, daha sonra oradaki arkadaşların açtığı etkinliklere katılabilirsiniz (etkinlik şartları var tabii -kask, ön arka lamba, reflektörlü yelek ve geziler esnasında uyulması gereken kurallar-)

• Beğen
Tepkiler: Kıvanc Arısoy
Tepki
4
Bisiklet
Bianchi
Hayırlı olsun
crs 620 bende de var
ama biraz sorunlu yada ben sorunluyum galıpten sesler gelıyor bısıkletten ve düz yolda surmeme rağmen arka tekerım yamulmus:D sesleri gideremıyorum.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
İlk resme takıldım. Beşyol'a yakın toprak futbol sahası nerede var? Bu arada tepeüstü yokuşunu çıkabildiyseniz helal olsun. Ben daha cesaret edip denemedim.

Ogulcandaan

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
Oğlunuz için en yakın zamanda bir adet kask ve bir çift eldiven edinmelisiniz kanımca :mlk:

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Silver Cord

teşekürler şimdilik garip sesler gelmiyor...

sadece dikkatimi çeken bişey oldu , bazı ciddi vida - somunlar hatırı sayılacak kadar gevşek çıktı. tüm vidaları elimle kotrol edip sıkıştırdım

sorun yok gibi

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Silver Cord
teşekürler şimdilik garip sesler gelmiyor...
sadece dikkatimi çeken bişey oldu , bazı ciddi vida - somunlar hatırı sayılacak kadar gevşek çıktı. tüm vidaları elimle kotrol edip sıkıştırdım
sorun yok gibi

Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@Ahmet Ayaz

merhaba Ahmet bey .

futbol sahası beşyolda değil. Tepeüstünde oturuyorum İSKİ nin yanındaki futbul sahasından bir fotoğraf o
tepeüstü rampasından çıkmadık zaten . çekmeceden - gölkenarına , sonrada kanaryanın çekmece tarafından yukarıya bir çıkış var daha kısa ve sanırım daha dik.
bu rampanın yarısına kadar sürerek çıkabildik , aslında beraber gittiğim arkadaş bıraktı ben biraz daha gittim ve sohbet ederek çıkarız diye düşündüm.

Tepe üstü rampasına gelince sadece rampa olarak çıkarım diye düşünüyorum , bisikletimle tecrube kazandıkça

Buarada beşyol da beraber yola çıktığımız arkadaş oturuyor , yola o nedenla ordan başladık ...

saygı ve sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz
Tepki
39
Bisiklet
Dahon
@ogulcanislim

Kesinlikle haklısınız , bu nedenle sabah ilk açıldığında dechatlona gittim eldiven aldım ,
essas amacım kask almaktı fakat oğlum yanımda olmadığından acaba yanımda olunca mı deneyerek mi alsam diye almadım .

kendime ve ufalığa aydınlatma da alıcaktım fakat gördüğüm kadarı ile (yada bana öyle geldi) orda satılan ürünler bana çok güven vermedi sanki :
al işini gör ama alman gereken ürünü mutlaka başka yerden al . gibiydi

Güvenlik ve aydınlatma ekipmanı olmadan sürüş yapma taraftarı değilim

uyarınız için teşekürler , sevgi ve saygılar ....

• Beğen
Tepkiler: Ogulcandaan

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Bugun 5 dakikalik bir surusde gerek olmayacagi gibi gorunsede guvenlik anlaminda buyuk bir aliskanlik edinilmesi gerek kask konusunda.Varsin sicaktan bunalinsin varsin agirlik yapsin.Ama guvenlik herseyde oldugu gibi hafife alindigi icin vurguluyorum! bisiklet kullanicilari icin olmazsa olmaz.

Oktay bey,sizede bisikletiniz hayirli olsun.Heyecaninizi cok guzel aktariyorsunuz.Umarim yeni arkadaslar icinde nispeten imrendirici olur.Karne hediyesinden ziyade bilincli olunmasi gereken bir konu oldugu kabullenilir.

Berfu emre

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Bende crs 620 almak istiyorum memnunmusunuz hızlı mı rahat mı çok merak edıyorum