Ilk kazam!

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Iyi günler forum dostlarım ilk kazamı sizinle paylaşmak istedim. Bu tür olayları paylaşırsak hepimize örnek teşkil eder diye düşünüyorum.
Alanyanın Mahmutlar beldesinde çevre yoluna çıkmak için yolun kenarında uygun zamanı bekliyordum. yola yakın da değildim. Geçen araçlara bakarken çok hızlı bir şekilde otobüs geldiğini gördüm ve yola çıkışımı yine erteledim. ancak otobüs birden fren sıkmaya ve üstüme doğru gelmeye başladı. Adamda ne sinyal ne korna var sanki biz eşeğiz uyarmiyor bile. meğer yolcu indirecekmiş otele ancak o kadar hızlı geldi ki ben de kaçmak için bisikleti geriye saldım ancak tam kurtardım demiştim adam otomatik kapıyı açınca benim direksiyona kapı adamın tamponda benim ön tekerleğime vurdu. Adam mecbur duracak çünkü yolcu indirecek. durdu yolcularını indirdi özür dilemesini beklerken geldi bana ufak tefek bir şey küfür ediyor. ben de sus ağzını topla yoksa ben toplarım dedim. yaşimız 16 ya korkacak sanıyor. neyse bu üstüme gelmeye çalışıyo bisiklet nedir lan diyor sizin yeriniz kaldırım diyor filan ben de sinyaline tekme attım bu ... aleti ne ise yarıyor diye anladığı dilden konuştum. adam üstüme gelmeye filan başladı ben de attım bisikleti adama güldüm kendini bu kadar kavga yoluna düşürecek kadar aciz olduğu için. Tam o sırada genç bir mavin arkadaş araya girdi. Adam hala konuşuyordu kazayı gören bir abim de sağolsun geldi o dövecek adamı. abi boşver ben hallederim kavgaya gerek yok dedim ve şoföre gel insanca konuşalım dedim dur bir dakika dedi içeriden bir telefon aldı eğer bana şu kadar para vermezsen polisi ararım bir de ondan ceza alırsın demeye başladı. ne parası bu dedim tampon ve kapının hava ayarı filan dedi. ben de dayanamadım bisiklet direksiyonunu adamın göbeğine doğru vurdum bunu kim ödeyecek dedim ve polisi aramasını söyledim. adam sürekli 155e basıp geri kapatıyor ben de yanıma telefon almamıştım adama yine kafam attı gittim plakasını aldım geldim polisi ara dedim seni şikayet edeceğim. sonra bu kem kûm etmeye başladı. Tamam filan yolcu alacağım geç kalıyorum dedi. 20 lira para verdi.yeter mi dedi ben de yeter dedim 20 liralık tranzx di zaten gidon. Adam özür dileyerek çekti gitti.
Genç arkadaşlarım böyle bir durum başımıza geldiyse ve haklıysak sakın kendinizi ezdirmeyin derim ben. ve işi polis ile çözmeye çalışın. Iyi forumlar.

Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gecmis olsun, gerek yok boyle gereksiz karaktersiz insanlarla tartismaya, onlarin seviyesine inmeye. Ben bu tur insanlara hasere diyorum. Ortalikta bocek gibi dolasan hic bir etkinligi olmayan asalak canlilari gibidir bunlar. Onun icin tartismaya gerek yok gelip saydiriyor mu saydirsin. Koyarim bisikleti arabasinin onune git arabanda bekle polisi ariyorum gelsin cozsun isi derim sonrada onunla tek kelime etmemeye gayret ederim. Ama insan gibi yaklasip gelen soforlede tabi davranisimiz bu sekilde olmayacaktir. Insanlik sifati herzaman onplanda olmali

Tabii yinede dikkatli olmak gerekiyor. Ozellikle otobuscu minibuscu taksici taifesine her zaman dikkat etmek gerekiyor.

Tekrar gecmis olsun.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
Dediğinize katılıyorum ancak daha annem babam bana küfür etmemiş başkasının etmeye hiç hakkı yok.