İlk kadromu hayata sürüyorum

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
Öncelikle herkese selamlar. Forumun yeni üyelerinden biriyim. Yaklaşık bir ay önce depodaki eski bianchi bisikletimi görünce aklıma onu yattığı yerden çıkarmak geldi. Çok sağlam bir bisiklet ancak yaklaşık 10 senelik filan. Üzerindeki tüm parçaları orijınal. Fakat eskidikleri için internetten tüm parçaları tek tek seçtim (orjinal parçaların aynı markasını). kadroyu çıplak bıraktım. Boyaya götürücem. Ancak küçükken bisikletimi aşırı derece amatörce boyadığım için üzerindeki stıcer'lar yok oldu. Bisikletim orjinal bianchi hatta logosu kabartma logo(eskilerden) zaten bir ara yeni bir bisiklet almayı da planladım ama bu bisikleti çok seviyorum o yüzden bunu adam etmek istiyorum. ancak sizden istediğim yardım bisikletime stıcer bulamam konusunda. Lütfen bana yardımcı olun. Bisikletimle ilgili yardımlarınızı, önerilerinizi de bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Scudo
Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
Yarın ilk işim bu olsun :) bazı parçalarını alet yetersizliğinden dolayı sökememiştim tamamlayınca çekecektim ama yarın koyarım :)

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
https://i.hizliresim.com/Z2Xlbk.jpg@ebubekir sözbir

Edoardo bianchi yazıyor logoda en azından onu okuyabildim :)

Kadro çelik büyük ihtimalle ama çok hafif üzerinde aynakol, zincîr, fren kolları, maşa olmasına rağmen 7-8 kilo arası. Çürük de yok ayrıca. Kadro bence çok sağlam. Normalde 18 vites ama 21'e çıkarıyorum şimdi. İnş çok güzel olacak.

Not: üzerinde kendimin küçükken amatörce attığım 2 kat boya var. Orjınal rengi gri.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
(link)

(link)

Stickerı baskı yaptırıp takabilirsin.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Eren Korkmaz

İtina ile yaklaşılırsa çok güzel bir şey çıkar ortaya.. Kolay gelsin şimdiden.. Forumda paylaşılmış değerli konuları okumadan bence başlamayın. Bana göre çok değerli tecrübeler var..[emoji106][emoji4]

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@Turan Babacan
Çok teşekkürler :)

@Serkan HODANCI
Nerdeyse tüm konuları okudum. Aklımda beyaz renge boyatmak var. Amortisörlü maşa alıp dağ bisikleti yapmak istiyorum. Rizede okuyorum o yüzden dağlar beni bekliyor :) yorumlarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim :)

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Google'da "bianchi decal" diye ararsan birçok seçenek bulacaksın.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Eren Korkmaz

Merhaba!. 7 li arka aktarıcı 8 li ruble ile de çalışır ancak çoğu zaman küçük dokunuşlara rutuslara ihyltiyac duyulur. Eğer monte edildiğinde 7 den sekize inmiyor yada 2 den 1 e çıkmıyorsa L ve H vidaları ile ayar yaparsınız. Eğer ayar yapmanıza ve vidaları sonuna kadar gevşemenize rağmen vites geçmemekte ısrar ediyorsa L ve H vidalarına değen aktarıcınin kendi kasasında bulunan kıymık şeklindeki çıkıntıları çubuk eye ile eyelerseniz aktarıcı daha uzak mesafelere kadar esneme kabiliyeti sağlar. Ancak L ve H ye denk gelen bu çıkıntıların her ikisinide eşit sekilde kısaltmanız lazım aksi taktirde ayar yapılamaz hale gelir.. Resimli anlatım ile de tarif ederim yakında..

(link)
(link)

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@Serkan HODANCI

Altarıcıda 7'li ya da 8'li diye belirtilmemiş o yüzden sordum. Teşekkürler

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@Turan Babacan

Yabancı site olduğu için birşey anlayamadım pek. Baskıdan kasdınız nedir? Yani nasıl yaptıracağım?

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu bisiklet adam olur. Şimdiden kolaylıklar diliyorum :)

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Hasan Kılınç

Sorulan kısa soruya verilen en mantıklı kısa cevap.. :):):)

@Eren Korkmaz

Aktarıcıların üzerinde 7 li 8 li gibi bir yazı ben hiç görmedim yada varsa bile mikroskopla falan okunur. :) Sizdeki aktarıcının modelini söyleyin ben size tarif ederim. Teşekkür ederim..

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@Serkan HODANCI

Shımano tx-75 tourney

@Hasan Kılınç

Sağolun. İnş bitiricem. Sonucu burda paylışacam :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bisikleti adam etmek istiyorsan bu linke baka bilirsin. Belki isine yarar. Bisikletini bence ugrasirsan adam edersin. Basarilar:in:
(link)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Eren Korkmaz
Eren var mı Bıanchı de bır gelişme ? Son durum nedir merak ettık :)

Tepki
7
Bisiklet
Bianchi
@ebubekir sözbir

Ya bisikletciyle sorun yaşadım. Hala erteliyor beni. Ben de yarın alıcam bisikleti boyatmaya götürecem. Yarın tüm aşamalarıyla boyamayı atıcam :) ilginiz için teşekkürler bu arada