İlk gün Kilitli pedal kullanımı

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Kayıt
17 Eylül 2013
Mesaj
140
Tepki
22
Şehir
istanbul
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Mrb arkadaşlar bugün ilk kež kilitli pedallarımi ve yeni ayakkabılarımi alarak sahil yolunda deneme turuma çıktım.
Önemli gördüğüm yada bana öyle gelen birkaç konuyu aktarmakmak istedim.

1)yol bisikletime mtb ayakkabısı alarak sahil yolu surusleri için çok daha konforlu bir suruş yapabileceğimi formdan öğrendim. (Yarış kosmayacaksaniz kesinlikle doğru karar)
2 Eğer bisikleyinizin ayarları vites geçişleri fren pabuçlari sele ayarı vb konularda tecrübe kazanan kadar mutlaka profesyonel bir destek alın.
3 kilitli pedal kavramını kesinlikle gözünüzü korkutması na izin vermeyin aksine kullanmaya başladıktan 10 dk. Sonra bisikletin sizin bir parçanın olduğu hissiyatına kapılırsınız.
4) kalabalık mekanlara geldiğinizde pedalları ayağınızdan çıkarıp pedala ayakkabının biraz daha orta kısmı ile basarak ilerleyim. İleride yol normal haline geldiğinde yine kiltlemek 2sn.nizi almaz
5) yeni kullanmaya başladığınızda 4. Maddeyi mutlaka dikkate alın.zira Bisiklet yolunda mangal yapan halkım sizin ayağında ne olduğu konusunda en ufak bir fikri olmadığından her zaman geçiş ustunlugunu kendinde görmek ister.
6) sadece kilitli pedal olduğunda değil her zaman kaskinizi mutlaka takin.ama kilitli pedala yeni başladığımız zaman 2 kere takın:)
7 herşeye rağmen dustugunuzde pedalları ayaginizdan kolayca kurtulması için ayarlarını en gevşekçe durumunda ayarlayin.
Son olarak
Bugün basıma gelen bir düşüş hikâyesinde birkaç önemli konuda teşekkürlerimi iletmek istiyorum.reklam olsun diye yazımyorum ama bu formda bazı işletmeleri ve yaşadıklarımızi belirtmek hepimizin faydalanması için gerekli.

Bugün öğlen gibi gidip yeni scoot trail evo SPD ayakkabılarımi aldım.herşeyden önce çok iyi niyetli güler yüzlü bir hizmetle karşılaştım. Ustelik hem kurumsal bir güven hemde bir esnaf sıcaklığı yaşadım.isteklerimi karşılayan ürünü bir kerede bulup tavsiye ettiler. Ayrıca hatırı sayılır bir indirim içinde ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.
Gelelim bisiklette servisin ne kadar önem!li olduğuna. Bugün ayakkabılar için gittiğimde bisikletime de genel bir gbakim daha doğrusu gözatmalarini istedim.lastiklerim sorun yaşayacağını tespit ettiler yanlardan iyice acilmislar bu durumda beni yollamadilar.evden gidip yedek lastiklerimi getirdim onları eskisi ile değiştirerek olası bir kaza riskini en aza indirdik.vites geçişlerini harika uyarladılar su anda bir bisiklete değil bir makinaya bilmiyormuş gibi hissediyorum..
Ve gelelim en değerli bilgiye pedal ayarlarını hassiyeyle ustunede durarak ayarladilar. Ve sonuçta ilk gün dinus yolunda biraz hava sıcaklığı (34 derece) biraz donus yolunun 20. Km.si olmasindan mütevellit biraz da yeni lastiklere olan tanismamizdan bir anlık dalgınlık .yan yüzeyden kayiverdim.:) bizim yaklaşık 15 km civarında. Allahtan kaskim ve pedallarin kolayca ayağından çıkması sonucunda birkaç sökük biraz bilek zorlanması ile bu işi atlattım.biz pedaldan beklerken lastik bize oyun oynadı:)
Eğer kafamda kaskim olmasaydı ki kafami yere 2 kez captim.ve pedallarima gevşetme ayarlarını yapmadan beni üzerindeki sıkı ayarlarla yollasalardi sanırım bu kadar ucuz atlatamazdim.
Benimle bugün gevenlik anlamında ilgilenip ve ilk servis nezaketi gösterip tüm bu hizmetleri bedelsiz yapan.fenerbahce İstanbul Bisiklete teşekkürlerimi sunuyorum.
Hepinize kazasız sürüler dilerim
Saygılarımla
 
Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Kayıt
28 Eylül 2011
Mesaj
5.847
Tepki
15.501
Şehir
kayseri
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ah o birde dalıp gittiğin anlar yokmu, toprağa nede yakın olduğunu hatırlatıyor kereta.
 
  • Beğen
Tepkiler: Engin er.

barbaros soylerkaya

Aktif Üye
Kayıt
17 Eylül 2013
Mesaj
140
Tepki
22
Şehir
istanbul
İsim
Barbaros Söylerkaya
Bisiklet
Trek
Allahtan uzunca bir suredir aikido eğitimi alıyorum. Düşüşler de çok işime yarıyor:)
 
Yukarı Alt