İlk Deneyim B'twin 340 Dağ Bisikleti

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
Selam Herkese Arkadaşlar
Dün bayrampaşa decathlon mağazasından mtb rr340 aldım. Ekipmanlarım ve aksesuarlarım için çalışanlar baya yardımcı oldu sağolsunlar. Sadece depolarının olmayışı ve reyondan bisikleti almak şaşırttı beni :) ama kurma işlemini yapıp veriyorlar. Bisikleti alır almaz belgrad ormanına gittim 1 saatlik sürüşüm baya keyifli geçti.Bisiklette hiç bi sıkıntı yoktu vites geçişleri ve frenler güzel.
Bu sabah da 7.40 gibi evden çıktım sahilde sürüş yapmak için. Anladım ki bu lastiklerle asfaltta gidilmiyor :) yol bisikletlerinin hepsi ama hepsi geçti beni artık takmamaya başladım :) Bisikletlilerin birbirine selam vermesi günaydın demesi çok hoşuma gitti.
Sele dışında herşey çok güzel bisiklette. Onuda zamanla totomuzu alıştırıcaz :) Bu arada asfaltta sürüş için b twin dağ 340 modeli için yol lastik önerileriniz bekliyorum.
IMG_3626.JPG IMG_3631.JPG IMG_3633.JPG IMG_3634.JPG Image-1.jpg

Scudo
Tepki
14
dağ bisikleti türkiye de iyidir.lastikleri değiştirme kışa giriyoruz.lastikleri incelttiğin an yol tutuşun değişir.yol bisikletleri farklı onlar yolda giderken hızlıdır ama mesela mazgallara dikkat ederler kaldırımlara dikkat ederler amortisör leri olmadığı için çukurlara dikkat ederler sen bu bisikletle kaldırımdan.inersin.toprak yoldan gidersin.asfalttan gidersin.cukurlara mazgallara girdim çıktım derdin olmaz bilmem anlatabildim mi ?lastikleri incelttiğin an bisikletin virajlarda ıslak zeminde kaymaya başlayacaksın yani kontrolün biraz daha zorlaşacak.

Yinede dikkat ederim diyorsan zevk senin ben denedim ama bir fark göremedim yol tutuşun zorlaşacak ben bir fark göremedim başka ince kullananlara sor.bisikletcilere sorarsan onlar lastik satacak tabi işlerine geliyor.

• Beğen
Tepkiler: EnginCan

ventiol

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Ventiol
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisikleti aldığınızda ilk yapmak istediğiniz lastik inceltip performans kazanmak ise neden dağ bisikleti tercih ettiniz?

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun ilk bisikletinizmi güle güle kullanın

• Beğen

jeffreyzz17

Aktif Üye
Tepki
109
İsim
Jeff
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bianchi
Bir rockrider 340 kullanicisi olarak hız daha çok kondisyonla alakalı bence üzerinde gelen lastiklerle kullanıyorum ve kondisyonum iyi gibi hız konusunda sıkıntı yaşamıyorum.Bisikleti ilk aldigimda asfaltta 14km/h ortalama hızla sürerken şuan 22 km/h civarlarında.

• Beğen

EnginCan

Üye
Tepki
32
İsim
Engincan
Bisiklet
b'Twin
@ventiol :) Evim ormana çok yakın sabahları orada sürüş yapıyorum bu yüzden dağ bisikleti aldım. Sahilde yol bisikletli bi arkadaş lastikleri değiştirirsen daha iyi sürersin asfaltta dedi kafama taktım. Bu sebepten sizden tavsiye istedim.
@mustafa bozkurt ve @endersemiz fikirleriniz için teşekkür ederim. Bu lastiklerle devam edicem :)

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.286
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastikleri tur lastiğine çevirirsen akıcılığı ve performansı artar fakat bı seferde arazide sorun olabilir bence biraz ormanlık arazide tadını çıkar ileriki aşamada düşünürsün kafaya hiçbir detayı takma sadece anın tadını çıkar bisiklet sporu keyifli bir spordur ama takıntılı olursan keyfinden ödün verirsin

Tepki
8
İsim
Berk
Bisiklet
b'Twin
Ben bir hybrid yanlısı olarak tur lastiğine geçmelisin ama kış geçsin sonra kış geldiğinde tekrar bu lastiği takarsın

E2303 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Pamuklu tshirt kullandığınızı görüyorum, bence lastiklerden önce bisiklet kullanırken giydiğiniz eşyalara yatırım yaparsak daha mantıklı olucak :)

Eto3401

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
Ahmet Ertuğrul Y.
Bisiklet
Salcano
Iyi günler.Kask ve bisikleti ne Kadar'a aldınız?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba,

İsmim Arda,20 yaşındayım.Hem içten yanmalı motorlarla hem de mekanik olmak üzere hemen hemen tüm ulaşım araçlarıyla ilgiliyim :) Şehir içi yakıttan tasarruf etmek ve hava almak için bir bisiklet aldım ve yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum.

Btwin Rockrider 340 aldım Mall Of İstanbul Decathlon şubesinden.Satın alırken 1 saati geçik kuruluma rağmen bisiklette (arızalardan nefret eden bana göre) tonla problem var.

Öncelikle 3. kullanışımda ön tekerin kadroya bağlantısı,sanırım kelebek deniyor,dağıldı.Yeni bir kelebek aldım şuan çok daha dayanıklı.

Ardından geçen gün ön şambrelde iğne deliği kadar bir delik olduğunu gördüm ve hem yamadan anlamamam,hem de:Tamam artık bu bisikletin hiçbir parçası 5 para etmez,her arızayı değiştireyim.Düşüncesi aklıma yerleştiğinden şambreli de değiştirdim.

Ve hala bir sorunum var :

Ön vites 3 arka vites 7.Ön 3 vites arasında da 3-4 tık boşluk var.O ara tıklar ne işe yarıyor acaba ? Oralardayken zincirden acayip bir ses geliyor.Asıl garip olan kısım ise şu ki; tam olarak 1-2-3'e getirince de ses devam ediyor.Ses olmaması için 1. vitese - 1.2,2. vitese 2.1 derecesine getirmem gerekiyor.Bu sebeple de vites değiştirmekten kaçınıyorum,antremanlı olmadığım için de yokuşlarda tıkanıp elime alıyorum.

Vites konusu hakkında sizden yardım istiyorum,nedendir nedir nasıl geçer.Ayrıca her türlü yeni bisikletçilere tavsiyelerinizi bekliyorum.

İyi forumlar:)