ilk bmxim corratec tibial one.

Tepki
3
benimde hayalimde bmx almak vardı ve aldım bunuda sizin görüşünüze sunmak istedim. bmxden çok fazla anlamam ilk bmxim budur deiştirebilcek parçalar veya önerilerinizi söyler misiniz. bisikleti hafifletmek için vb şeyleri bekliyorum. iyi forumlar.

Fotoğraf bulunamadı.

Fotoğraf bulunamadı.

Fotoğraf bulunamadı.

Fotoğraf bulunamadı.

Fotoğraf bulunamadı.

Fotoğraf bulunamadı.

önerilerinizi beklerim.

Scudo

orcunkacar

Üye
Tepki
6
Hayırlı olsun kazasız sürüşler.Acaba parçaları corratec'in kendş parçaları mı yoksa farklı marka parçalar da var mı üzerinde ?

Tepki
3
orjinal corratec kardeş fren tektro işte benimde çok iyi bilgim yok k.bakma ama orjinal 0

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
ilk önce ne tür kullancağını belirlemekle başlayabilirsin bunu bize belirtirsen sana daha iyi yardımcı olabiliriz

işte bmx binmenin 3 ana tarzı

a)flatland(yer\denge):flatland tarzı bisiklet üzerinde çok iyi denge
gerektirir.Çoğunlukla hareketler pegler kullanılarak yapılır.Bu tarzın bisikletlerinin kadroları kısa ve hafiftir,pegler de hafif tırtıklıdır.

b)street(sokak):Bu tarz sokaktaki nesneleri kullanmaya dayalıdır,
yani demir korkuluk üzerine atla , grind at,bank buldunmu üstünden
atla,duvar buldunmu zıpla kon geridön...vs.örnekler verebiliriz.Bu tarzın bisikletleri çok sağlamdır.Pegler ise pürüssüzdür(grind atmak için).

c)ramp/dirt(rampa):Bu tarz en bilinen BMX tarzıdır.Ama sadece
skatepark(çeşitli rampalardan oluşan yer)larda ve toprak arzilerde yapılabilir.
Bu tarzda hareketlerin çoğu rampadan atladıktan sonra yapılır.Bu tarzın bisikletleri uzun ve çok sağlamdır.Pegler ise fazla kullanılmaz.

senin bisikletin daha cok street ve freestyle tarzına uygun ;)

Tepki
3
@Orhan Yıldırım

Ben şuan bmxde çok acemiyim ilk once freestyle başlıycam daha sonra kendimi geliştirdikten sonra street yapıcam kısmet olursa şuan çok başında olduğum için 1 haftalık bir öğrenciyim çalışmadayım suanlık freestyle ile ilgili yardımın varsa onları söylersen sevinirim .
önerilerin için tşk.

Tepki
82
Hayırlı olsun güle güle kullan bisikleti.
Tibial 1 başlangıç için güzel bir bmx, ağırlığıda ideal: 12.520 kg

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@Fikret Siler

Freestyle demek özgür kullanım yani flat ve street hareketlerini karışık yapmak demektir başlangıçta bunnyhop,barspin,tailwhip gibi hareketleri geliştirebilirsin ;)

Tepki
3
@Orhan Yıldırım

orhan ben daha çok çok çok çok acemiyim. bana önericeğin en en en en en basit hareketler söler misin :). daha bmxle 1 hafta oldu bütünleşeli :D. ona göre bişeyler söyler misin bunny benım ıcın erken gibi düşünüyorum.:p

Orhan Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
98
@Fikret Siler

O zaman ilk denge işini çöz :D sık arka freni olduğun yerde uzun süre durmaya çalış sonra wheelie yap (klasik ön kaldırarak gitme) sonra manual yap (benim üzerinde yogunlaştığım hareket) manuel = pedal çevirmeden ön kaldırarak gitmek bunuda çözdüğünde önü kaldırdığında bacaklarını kırarak bunny hop hareketini tamamlayabilirsin bunny hop temel hareketlerdendir bunny hop yapabildiğinde geliştirerek bar spin grind gibi hareketlere çalışabilirsin tabikide şuan anlattığım hareketler street bme e ain

Tepki
3
@Orhan Yıldırım

şuan ilk olarak peg lerde ön kaldırarak gitmeye calisiyorumda sol ayağımla dengeyi sağlarken problem yaşıyorum .d

Tepki
3
@MaHMutALtunel

bi arkadaş video aticakta onu bekliyorum şuan videoyu attıktan sonra çalışmaya başlıycam :)

Tepki
3
@MaHMutALtunel

bi arkadaş video aticakta onu bekliyorum şuan videoyu attıktan sonra çalışmaya başlıycam :)

StreetRide

Üye
Tepki
50
Başlangıç için çok güzel bir seçim yapmışsın.Hayırlı olsun.Bisikletin Street için güzel seçimdir.Kazasız belasız sürüşler dilerim ama arada da düşmek çokta fena olmaz:) Heralde Peg Weelie hareketini yapmaya çalışıyormuşsun ilk bisikletinin gidonun çekerken kolların ve peg'e koyduğun ayağın gergin olursa diğer ayağınlada dengeyi sağlamaya çalışırsan rahat yaparsın.Bazı hareketler konusunda araştırma yapmanı tavsiye ederim mesela (link) bazı sitelerden yararlanabilirisin

StreetRide

Üye
Tepki
50
Dediğin gibi herkez birbirine yardımcı olsa çok güzel olur.Heralde sanırım İstanbulda oturuyormuşsun İstanbulda bmx'e binen çok kişi var orda bir kaç kişi ile tanışabilirsen sana çok iyi yardım olabileceklerine inanıyorum.

Birde eski bmx sürücülerini saygıyla anıyorum ve helal olsun diyorum. Eskiden bmx i bile bulmak zor ve pahalıydı sanırım birde hiç kimse yardım etmeden çeşitli hareketleri kendileri çıkarması bence inanılmaz birşey

_______Bmx'i Türkiye'ye Yayan Büyüklerimize Saygılar Diliyorum_______

• Beğen
Tepkiler: Aparijo
Tepki
3
@StreetRide

ben şuan çok çömezim peglerde ilerlemeye calisiorum düşün artık ama araştırıorum zeytinburnunda bmxle takilan kimsei bulamadim