İlk bİsİkletİm olacak ancak cİddİ yardima İhtİyacim var.

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Merhabalar,
Bir bisiklet almaya karar verdim, Bu benim için büyük bir adım. Ancak tam olarak nasıl bi bisiklet sahibi olmalıyım karar veremedim. Aslında karar vermemi zorlaştıran ayırdıgım bütçe.(500-700) Alacagım bisikleti hem şehir içinde hem dag bayır gezilerinde rahatlıkla kullanabilmeliyim. Bulundugum ilde bisiklet satan yer sayısı ve çeşidi sınırlı, hali ile internettten begenmeye çalışıyorum, ki dokunmadan binmeden bu pek saglıklı degil, onun için sizden ve tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. kesin olmamakla birlikte bi kaç tercih sunuyorum, bunlar içinden yada bunların dışından önerileriniz ve nedenlerinizi yazarsanız çok memnun olurum.
teşekkürler
(link)
(link)

Scudo

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dağa bayıra da çıkacaksanız MTB sizin için daha doğru bir tercih olur. Linklerdeki bisikletlerden Kron XC500 7005 alüminyum kadrosu ve 24 vites olmasıyla biraz daha öne çıkıyor. Birde size tavsiye edebileceğim şu model var;

(link)

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
zaman ayırdıgınız için teşekkürler. Peki xc 500 ile sizin öneriniz arasında kıyaslama yapacak olursak eger, gerek donanım gerekse dayanıklılık açısından hangisi tercih edilebilir.

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ikisi de donanım ve kadro olarak hemen hemen aynı bisikletler. Burada da işte göz zevki ve bisikleti sevme faktörü ortaya çıkıyor. Her iki bisikleti de gidip bayide görün bakın, oturun, inceleyin..... zaten ikisinden birisi size beni al beni al diyecektir :) Benim fikrimi sorarsanız eğer, ben Carraro nun kadro yapısı, renkleri, sadeliği ve duruşundan daha çok hoşlandım, kesinlikle Carraro alırdım. Kronun kadrosunun heryerindeki anlamsız yazılar bana biraz çocuk bisikleti gibi geliyor, tabi bu benim zevkim herkesin zevki farklı olabilir.

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
Anladım, çok teşşekürler yorumlarınız için.Dediginiz gibi biraz da zevk işi tercih yapmak. Bana hitab eden kron ancak bisikletler ve donanımları hakkında bilgi sahibi olmayan birisi olarak, sadece görünüşe bakarak tercih yapma hatasına düşmek istemiyorum, onun için her türlü öneri ve görüşlere açığım. Ancak öneri ve görüşeri temelendirerek söylerseniz hem beni hem de benim gibi yeni başlayanları daha çok bilgilendirebilirsiniz.

daha başka fikri, olan var mı acaba?

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Oğuzhan abiminde dediği gibi özellikler hemen hemen aynı.Zaten sizin bütçenizde herkezin size önereceği 3 dağ bisikleti var Kron xc500,Carraro 419.Salcano görüntü olarak ve donanım olarak eleniyor ve geriye 2 bisiklet kalıyor.(Sedonada iyidir onlarada bakın araştırın ama forumda adından pek bahsettirmiyor.)Kron kadrosunu çok sağlam yapar ve maşası kilitlenme gibi özelliği vardır sizi uzun yıllar yorulmadan götürür.Oğuzhan abinin Önerdiği Cararoda aynıdır aralarında pek bir fark yoktur ama Kron'un kadrosu kalite olarak daha iyidir.Bana sorucak olursanız Benimde tercihim göze hitabından dolayı sizinki gibi Kron xc500 olurdur.Zaten 2 hafta sonra alıcağım ama şunu söyleyeyim daha önce hiç binmedim test etmedim bilgi sahibi değilim bu konuda yanlışta bilgilendirmek istemiyorum sizi.O nedenle daha bilirkişilerin yorum yapmaya davet ediyorum.Şimdiden kolay gelsin....

• Beğen
Tepkiler: Oguzhan.Pilgir

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron u tavsiye ederim bende

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
@Mutlu Köksal

niye kron peki, kron bisikletlerinin carraro sedona salcano modelleri ile karşılaştırıldıgın artıları ya da eksileri nelerdir

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Kron kadroda en iyi olduğunu Kimse inkar edemez Kullandığı fren,vites,maşa sistemi de iyi fakat kadroda bi hayli diğer bisikletlerden üstün.Bunu ben demiyorum forumdaki kullanıcaların %90'ı bunu diyor.Ayrıca Kron un görünüşü de etkileyici.Tabiki görünüş kişiden kişiye değişir.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron demek diğer komponentlerinden önce kadro kalitesidir :)

bayramtok

Aktif Üye
Tepki
135
yorumları ile bana yol gösteren bütün arkadaşlara teşşekürler. hayırlısı ile karar verip, şuan bir bisiklet sahibiyim.