İleri yaşlarda kemik erimesi ve kas kütle kaybı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Bahadır Gürel tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
    Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    @seauton @Ahmet Ayaz Bu konulara neden önem verdiğimi de yazayım: 4 yıl önce kalp ameliyatı oldum, üç ana damar tıkanmıştı; deyim yerindeyse hayata yeniden döndüm. Genç yaşlarda bedene ne kadar işkence etsek de buna direniyor; mesela 20'li yaşlarımızda nasıl beslenirsek beslenelim performans yarışlarında iddialı oluyoruz. Çünkü vücut kapasite olarak doruk noktalarda olduğundan sinekten yağ çıkarıp kullanıyor. Ancak yaş ilerlemeye başlayınca ne yediğimizin nasıl yaşadığımızın çok önemi var; çünkü vücut geçmişte yaptıklarımız da dahil tüm hataların hasarını yansıtıyor.

2. Bikedreams

Bikedreams Üye

Adı:
    Talip .Y
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    idolüm burda tabiki dozunda ve abartmadan yapılırsa işte sonuç.

3. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Hayrettin hemen yazayım :)
    Marmariç permakültür,
    Tuğba günal
    Birhan erkutlu
    Ve alakırda yaşayanlar :)
    Aynı zamanda yabancı bi kaç kaynak var ama araştırma aşamasında gördüğümden belirli bir adres veremicem :)
    Çöpten çölde ev yapanlarda var, son zamanlarda cuvaldan ev çokca tutulur oldu :) ilgilenşyor musunuz :)

Hayrettin bunu beğendi.
  4. seauton

seauton Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    17 yaşında 110 kiloydum herkesin alay ettiği, kardeşimin bile dalga geçtiği, dışarı çıkamıyor aşağılandıkça yemek yiyordum kahvaltıda bile baklava yiyordum ve hocam bir tane bisiklet almamı yoksa derste bırakacağını söyledi, inanın 15 dakikadan fazla dayanamıyordum ağladım küfrettim ama zamanla sürme saatim artı şuan 68 kiloyum, hem fiziksel hem psikolojik olarak bisiklet bir tedavidir

gremlis, Bahadır Gürel ve Scherwin bunu beğendi.
  5. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ağırlık çalışmasında kalp zorlanması olduğunu duymuştum.tabi bunun teknik ve dozaj ayarı gerekiyor.bence bisikletçilerin arada bir kürek çekmesi lazım,bunu bulmak da zor.

Bahadır Gürel bunu beğendi.
  6. Hayrettin

Hayrettin CCX'sel üye

Adı:
    Hayrettin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @huseyinbozan pek sık fırsat bulamasam da ilgileniyorum hocam :)

7. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  8. Hayrettin

Hayrettin CCX'sel üye

Adı:
    Hayrettin
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @huseyinbozan ilgim daha çok ahşap ve taş ağırlıklı barınaklar üzerine

9. huseyinbozan

huseyinbozan Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    @Hayrettin taş ve toprak ev, ağaçtan yapılan(işlenmemiş) evler üzerine çokca video var, daha detaylı içerik için özelden konuşabiliriz istersen :)

10. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Çok faydalı bir yazı olmuş, ben de bu sene fitness yapmaya başladım, bu sefer de bel ağrılarım arttı bakalım, biraz yoga falan eklemek lazım bel için. Bi ara koşayım demiştim ayak tentonumu sakatlamıştım, bir ay yürüyememiştim. Yani bi yaştan sonra hadi spor yapayımla olmuyor, bi yeri yaparken bir yeri bozuyorsun.

Fitnese devam etmeyi düşünüyorum, beslenme de çok önemli. Yaş nisanda 39 olacak bu arada...

11. srdrmrs

srdrmrs Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok güzel ve öğretici bir yazı öncelikle teşekkürler..

bende 10 gün içinde 29. yaşıma basacağım. ailemin bir etkisi olmadan (şimdilerde görüyorum herkes yüzmeye futbola basketbola gitmek için teşvik ediliyor) kendi rızam ile futbola başladım.

arardan geçen 20 sene içinde lisanslı olarak futbol basketbol ve voleybol oynadım ve boks yaptım. Futbolcu olabilme şansım vardı ama tercihimi üniversiteden yana kullandım. yaklaşık 10 senedir de vucut geliştirme ve fitness antremanları yapıyorum. spor salonunun tozunu yutmuş olanlar bilirler. eğer salonunuz merdiven altı bir salon değilse hocalar sizle çok ilgilenmez. yani trend olan jatomi mac sport international gibi yerlerde hocalardan destek almak istiyorsanız personel trianer tutmanız yani ekstra ücret ödemeniz gerekli. ama daha ufak yerlerde eski milli vucut geliştirici abiler her zaman daha yararlı olurlar.

neyse 2 sene böyle biyerde çalıştıktan sonra okuyup birşeyler öğrenmeye başladım. kendi programımı kendim yazarım o senelerden beri. uzun süredir spor içinde olunca ara ara porgramları değiştirmek motivasyon artırmak için farklı çalışmalar gerekti. bu sayede bisiklet ile yeniden tanıştım. h.sonu spor salonuna gitmiyorum. ctesi koşum oluyor. (5k-10k-15k) pazarda bisiklete biniyorum.

bi 10 sene sonra da inşallah ciddi bir sakatlık olmaz ise spora devam edeceğim. benim yaşam tarzım bu. çevremdekileri de bu yönde yönlendiriyorum.

sporun bir dalından tutun , sizi yüzüstü bırakmayacaktır.

Ahmet Ayaz ve Bahadır Gürel bunu beğendi.
    Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Yanlış anlamayın ağırlık çalışmaları konusunda ben de öğrenciyim; öğrenirken de yardımcı olmak isterim, deneyimli olanlar daha iyisini söyleyecektir.

Spor saloluna gitmeden önce tecrübeli insanlardan öğrendiğim iki şey oldu. Birisi postür denilen doğru duruşu öğrenmek (ki günlük yaşamda da buna dikkat etmek gerekiyor) diğeri de spesifik kaslara odaklanmadan önce core bölgeyi geliştirmek, daha sonra genel kaslara yönelip ardından spesifik kaslara geçmek. Core bölge dediğim, karın ve bel bölgesi. Bir diğer dikkatim ettiğim konu hafta içinde kardiyo için harcadığım zamanı (spin bike/koşu) ağırlık için harcadığım zamanla dengelemek. BodyBuilder sitesini aktif kullanıyorum, haftalık raporda bu konuda doğru iş yaptığımı söylediğine göre bir bildiği vardır.

13. Karaduman

Karaduman Bakdun olmayi bakma..

Adı:
    Çınar
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam 26 yaşındayım ve sizinle birebir aynı düşünüyorum. Nasip olursa kısa zamanda Trabzon'da köye yerleşmeyi düşünüyorum. Şehrin çilesi, derdi bitmez. Yaz aylarında köyde, yaylada bulduğum rahatlığın yüzde birine şehirde rastlayamadım. En kısa zamanda,mümkün olan en kısa zamanda bu gri yığınlardan kurtulmamız lazım. :)

14. Onur ŞENKAL

Onur ŞENKAL Üye

Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Merhabalar.. 32 yaşındayım.. sigara alkol yok. . haftada 3-4 kez ağırlık kaldırıyorum.. off günlerde bisiklet sürüyorum yada yine salona gidip koşu bandında koşuyorum VE ip atlıyorum... özellikle koşmayı sıkıcı bulan ben ip atlarken acaip keyif alıyorum.. açık havada dahi koşmaktan bence daha zevkli.. hem kondisyon sağlıyor hem de terletebiliyor ip atlamak ki ip atlamanın faydalarını araştırırsınız harika bir şey olduğunu görürsünüz :) Tavsiye ederimm ;)

Saygılar :)

İlginizi Çekebilir

upload_2017-2-1_9-6-43.png
Şöyle bir hizmet olsa, iyi olmaz mıydı? - Katılacağımız yarış parkurunun tüm detaylarını biliyoruz. Diyelim ki, organizasyon bu parkuru internet sitesinden paylaştı veya geçen yıl bu parkurda...
upload_2016-10-3_16-59-34.png
Sonbahardayız ve önümüz kış. Bisiklette gelişmek adına bu dönemde ne tür çalışmalar yapabiliriz? Birçok konu var ama bana göre en önemlisi aerobik dayanıklılığa yatırım yapmak. Bu antrenmanları...
makale.gif
Kış geldi. Günler daha kısa. Sabah işe giderken olan soğuk neyse de, o yağmur yok mu? Akşam işten çıkıyorsunuz, hava kararmış oluyor. Araya bir yerlere bisikleti de sıkıştırmak gerekli. Bisiklet...