ilanlar neden yayınlanmıyor?

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında Özcan ÇAKAR tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Özcan ÇAKAR

  Özcan ÇAKAR Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2010
  Mesajlar:
  165
  Beğeniler:
  60
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  yayınladığım ilanlar yayınlanmıyor. forum kurallarının dışında bişey yapmıyorum. ilanım yayınlanmıyor diye yöneticilere ulaşmaya çalıştığımda forum kurallarını okuyun diyerek başından savma işi uygulanıyor.nedenini sorduğuğumda çok şükür ilgilenen biri oldu ve fotoğrafların boyutu büyük dendi. boyutu küçülterek ilanı verdim. ama yine bişey yok. 4-5 gün olmasına rağmen....beli kişiler ilan parça satacak belli kişiler parça alacak. kural bumu??? istersenin benim üyeliğimi silebilirsiniz.çok parça aldım forumdan. ama satmaya gelince olmuyor.ilginenende yok......
   
  dakid ve Soner Sarihan bunu beğendi.
 2. orkun tulu

  orkun tulu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  31 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  416
  Beğeniler:
  232
  Şehir:
  izmir - buca
  Seviye:
  Özcan Bey bu konuda açılan başlıklar genelde yöneticilerin haklılığıyla sonuçlanıyor. Bence fotoğraf boyutlarını tekrar kontrol edin birde konuyu açtığınız yerden emin olun. İlgili yöneticiler ilanınızı onayladıktan sonra mutlaka ilanınız açılır.
   
  Soner Sarihan bunu beğendi.
 3. Haşim Okyay

  Haşim Okyay Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.245
  Beğeniler:
  4.705
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:

  Kural bu değil. Kural; bölüm kurallarına uygun olan ilanlar onaylanıp satışına izin verilecek, olmayanlar verilmeyecek.

  Bakın, ilanınızdaki fotoğrafların görünümü ne şekilde.

  [​IMG]


  Bölüm kuralları, madde 20 de der ki;

  20. Resimler, link(url) veya önizleme(thumnail) formatında değil, direct link (image) kullanılarak 800x600 şeklinde yüklenmelidir. Link veya thumbnail olarak göderilen ilanlar onaylanmayacaktır.


  Buradaki ilanınız niçin onaylanmış acaba? Kurallara uygun olduğu için olmasın?
   
 4. Punisher(vedaT)

  Punisher(vedaT) Yeni Üye

  Kayıt:
  16 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  16
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  ist/zeytinburnu
  Seviye:
  evet benim de ilanlarım yayınlanmıyor
   
 5. Dizdar MERT

  Dizdar MERT Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  21 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  511
  Beğeniler:
  232
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
   
  Hakan Yazman ve Soner Sarihan bunu beğendi.
 6. Deniz

  Deniz Üyeliği iptal edildi.

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.352
  Beğeniler:
  3.722
  Şehir:
  Fahrettin Altay, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Ben de yıllardır bu forumun üyesiyim. Benim eksiksiz ilanlarım bile bazen unutulup, yayınlanmayabiliyor. İlan bir köşede kalıyor, ya da yönetici arkadaşlar onaylamayı unutabiliyor. Ama ben hiçbir zaman böyle sert tepki göstermiyorum. Böyle konu açıp, böyle olumsuz yorumlar yazarak birşey kazanamazsınız. Sorununuzu ilgili yöneticilere özel mesaj yoluyla sorarsanız, daha çabuk cevap alırsınız. En azından hata kimdeymiş, o belli olur.
   
  mamili25 ve İlyas ŞANLI bunu beğendi.
 7. Bora

  Bora N/A

  Kayıt:
  24 Ocak 2005
  Mesajlar:
  937
  Beğeniler:
  1.491
  Şehir:
  İSTANBUL
  Bisiklet:
  Focus
  Seviye:
  Sebebi muhtemelen 50 mesaj sayisina ulasmamanizdir..

  Problem yasayan uyelerimiz icin, ikinci el bolum kurallarini tekrardan hatirlatmis olalim..

  İkinci El Kuralları

  1. Kullandığınız forum ana başlıklarının her birinin kurallarını okuyunuz. Bu kuralların her biri uyarı mahiyetinde olup başka bir uyarıya gerek kalmaksızın cezalar derhal uygulanmaya başlayacaktır.
   Bu yaptırımlar, cezalar ve ceza süreleri BisikletForum yönetimi tarafından değiştirilebilir.

  2. BisikletForum ailesi, yasalara saygılı yapısıyla kendi alanında Türkiye'deki nadir ve en saygın sitelerden biridir. Yasal olmayan konu başlıkları ve içeriğe sahip ilanlar, her türlü lisans satışı, lisans devri, kopya cd, kopya oyun, kopya dvd, divx vs. gibi ürün satışı, ürün satınalma istekleri kesinlikle yasaktır. Bu tip medyalar pc veya oyun konsolları ile beraber satılamaz, ücretsiz bile verilemez, alenen duyurusu yapılamaz.

  3. Kullanıcı bilgileri eksik olan üyelerin ilanları yayınlanamaz.

  4. 50 mesajı doldurmamış üyelerin ilanları onaylanmaz. Satış yapabilmek için, forum içerisinde belirli miktarda paylaşımda bulunulması gerekmektedir.
   Lütfen bu mesaj limitini doldurmak adına gereksiz mesajlarla kirlilik yapmaktan da kaçınınız.

  5. Başkası adına ilan açmak kesinlikle yasaktır. Unutmayın ki bütün sorumluluk ilanı açan kişidedir.

  6. Takas ve satışlar, yasadışı olmayan konularda ve forum kuralları çerçevesinde yapılabilir.
   Yaptığınız takas ve satışlardaki tüm sorumluluğun kendinize ait olduğunu unutmayın. BisikletForum kesinlikle sorumluluk kabul etmez.

  7. Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır.

  8. Alışveriş sırasında güvenliğiniz açısından kredi kartı(c.c) bilgilerini vermek yasaktır. Lütfen bu tip bilgi alışverişlerinizi özel haberleşme alanlarınızda yapınız. Bundan doğacak sorumlulukları BisikletForum kabul etmez.

  9. Bu bölümler, üyelerimizin ellerindeki malları satmaları için yapılmıştır.Ticaret yapmak ve toplu satışlar yapmak kesinlikle yasaktır. Dışarıdan ürün alıp ticaret amaçlı satış yapanlar forumdan sorgusuz sualsiz uzaklaştırılacaktır. Her üye sadece bir kaç ilan girebilir. Tamamen ticari anlamda satış yapan üyeler forumdan uzaklaştırılır.

  10. Bu konun adı '2.El Bölümü' olduğundan, sıfır ürün satışı yapılamaz. Her üyenin sadece 1 yeni ürün satış hakkı vardır. O da elinizdekini değerlendirebilmek adınadır.

  11. Konu başlıkları satışa uygun şekilde, net ve açık olmalıdır. Örn ( Satılık İkinci El Continental 26x2.1 Dış Lastik ) Unutmayın ki, konuyla alakası olmayan başlıklar dikkat çekmekten çok üyeler arasında rahatsızlık yaratmaktadır.

  12. İlan sahibi, malzemenin teknik özelliklerini(bütün ayrıntılarıyla), durumunu (az kullanlımış-arızalı-iyi durumda-kullanılmamış-yeni), teslim şeklini(kargo ile-elden teslim) , satıldığı ili ve fiyatını belirtmek durumundadır.

  13. İlanlarda kullanılacak fotoğraflar, satılcak ürüne ait olmalıdır. Bu fotoğraflar ürünlerin orjinal fotoğrafları olarak kabul edilecektir. Temsili fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir. Açıklamalarda belirtilen ve fotoğraflardakinden farklı bir durumla karşılaşıldığında, alıcı için iade hakkı doğabilir.
   İlan içeriği ve fotoğraflar, bu gibi durumlarda kanıt olarak kullanılabilir.

  14. Fotoğraflar, 'link(url)' veya 'önizleme(thumnail)' formatında değil, 'direct link(image)' kullanılarak maksimum 800x600 boyutunda eklenmelidir. Resimleri link veya thumbnail formatında eklenmiş ilanlar onaylanmayacaktır.

  15. BisikletForum yöneticileri IP numaralarını görebilmektedir. Bazı kullanıcılar ürünlerini satmak için sahte üyelikler alarak mükerrer ilan vermekte veya ilanlarına sahte üyeliklerinden mesaj atıp fiyat önermekte, satıcıya kefil olduğunu belirtmekte, hayırlı satışlar dileyerek samimi ve güvenilir bir hava yaratılmaktadır. Bu tip üyelikler yönetim tarafından tespit edilerek üyeliklerine son verilmektedir.

  16. Aynı konuda, aynı kişi birden fazla topik açamaz. Eski açtığı konuyu yeni mesaj gibi yeniden yayınlayamaz. Başlıklarda ve mesaj içeriğinde, tamamı ile büyük harf kullanımı yasaktır.

  17. Forum kirliliğini önlemek için ilan sahibi güncelleme yapamaz. Ilan ile ilgili bir düzenleme söz konusu olduğunda, sadece moderator ve yöneticilerden talepte bulununuz.

  18. Pazarlıklar, görüşmeler ve satış süreci, özel mesaj, mail veya telefon yoluyla yapılmalıdır.

  19. Mevcut kurallardan herhangi birine uyulmaması durumunda üyeler ilk kural ihlallerinde uyarı yapılmaksızın 4 (dört) gün süreyle uzaklaştırılacaklardır. Tekrarlar halinde süresiz uzaklaştırma söz konusu olacaktır. Kural ilhali yapanlar ve bu kurallara uymayanlar ayrıca puan cezası alacaktır. Puan cezası alan arkadaşların yeşil gözüken dereceleri azalacaktır ve kırmızıya dönecektir.

  20. İkinci el forumlarında, ilan içeriği haricinde konu açmak suretiyle soru sormak veya mesaj göndermek yasaktır.
   Lütfen yönetici ve moderatörlerinizi bu şekilde meşgul etmeyiniz.

  21. İmzada ilanlara yer vermek kesinlikle yasaktır.

  22. Takas ve satışlar sırasında site reklamı yapmak ve başka sitelere yönlendirmek yasaktır

  23. Kurallara aykırı herhangi bir durumla karşılaştığınızda, yapmanız gereken şey ilgili yöneticilere özel mesaj atmak olacaktır. Şikayetinizi yaparken link'in alt kısmına şikayet konusunu da yazdığınız takdirde, şikayetiniz daha net anlaşılacak ve en kısa sürede gereken müdahale yapılacaktır.

  24. Herşey siz değerli üyelerimize daha iyi bir forum yaratmak amacıyla yapılmaktadır. Bu konuda bizlere tek yardımcı olacağınız husus kurallara uymaktır.

  25. Bu bölümü kullanan üyeler, bütün kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.


  Saygılarımızla

  Bisiklet Forum Yönetimi
   
  Soner Sarihan ve Hakan Yazman bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

5.png
Merhabalar :) GCN'nin çok tatlı bir videosunu buldum ve konusunu açıyorum ;) Videoyu izleyelim: [MEDIA] Kilo verin! Averaj hızınızı geliştirmenin en iyi yollarından biri kilo vermektir,...
Adsız.png
Selam,ben Erkin Kalender,Eskişehirde yaşıyorum,10 gün önce 18 yaşımı doldurdum,genç bir kardeşinizim.Farkettiğim üzere son zamanlarda yoğun olarak arkadaş ve sporcu çevrem Herbalife...
upload_2017-2-6_15-29-19.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.